Drugi ze sprawców pobicia w rękach policji

  • 8.03.2019, 14:36 (aktualizacja 08.03.2019 18:09)
  • lwowecki.info
Drugi ze sprawców pobicia w rękach policji lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:
Obaj sprawcy brutalnego pobicia w Lwówku Śląskim są już w rękach wymiaru sprawiedliwości. Wobec jednego z nich sąd na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Wkrótce sąd ma wydać decyzję w sprawie drugiego z podejrzanych. Poszkodowany w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 24 lutego w centrum Lwówka Śląskiego. Do grupy stojących przy sklepie mężczyzn podeszło dwóch napastników i bez powodu zaatakowało ich pięściami. W wyniku silnego ciosu jeden z pokrzywdzonych, znany i lubiany mieszkaniec tego miasta, stracił przytomność i bezwładnie upadł na ziemię. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jego koledzy doznali tylko niegroźnych obrażeń.

Sprawcy jakby nigdy nic oddalili się z miejsca napadu. Przez kilka dni w sieci i mediach aż wrzało. Nagranie z monitoringu, na którym widać było moment ataku obiegło Polskę. Dzięki informacjom od mieszkańców szybko udało się namierzyć i złapać jednego ze sprawców. Niestety, około trzydziestoletni mieszkaniec Lwówka Śląskiego nie chciał wydać kompana. Dopiero przedwczoraj drugi z napastników trafił w ręce organów ścigania. Jak wyjaśnia prokurator, mężczyzna sam zgłosił się na policję. Dziś został on doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Pierwszy z agresorów już od kilku dni z zarzutami i trzymiesięcznym aresztem tymczasowym siedzi pod kluczem. - Pierwszy z zatrzymanych jest mieszkańcem Lwówka Śląskiego - mówi Marek Śledziona, Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim. - Drugi natomiast mieszka obecnie w Legnicy, aczkolwiek ma związek z tą okolicą, bo tutaj się w dzieciństwie wychowywał - dodaje prokurator.

Dziś do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim został doprowadzony drugi z napastników, gdzie został przesłuchany. Mężczyzna zeznał, iż był pijany i nie pamięta przebiegu zdarzenia, ani tego, z jakiego powodu do niego doszło. - W dniu dzisiejszym przedstawiono mu zarzut zbrodni ciężkiego uszkodzenia ciała osoby oraz pobicia tych pozostałych osób. Podejrzany do tego zarzutów odniósł się w ten sposób, że nie pamięta zdarzenia, nie pamięta tego, co się działo - mówi Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim, dodając, iż mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


 

 

lwowecki.info

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monitorowy
Monitorowy 10.03.2019, 08:43
I co teraz powiedzą wszyscy ci co twierdzą że monitoring miast to ograniczanie ich wolności?.
hans
hans 8.03.2019, 21:13
8 lat dla tego dzbana za próbę zabójstwa !!!!!! -Polska Rzeczywistość,na filmie nie wyglądał na specjalnie pijanego,ale u nas w kraju pijany czy naćpany to okoliczność łagodząca, czy rodzina poszkodowanego nie mogłaby ......
all
all 10.03.2019, 12:43
No dokładnie, śmieszna sprawa, a ludzie za podrabianie pieniędzy i wprowadzenie do obiegu dostają po 25, gdzie tu jakakolwiek logika...
Kloss
Kloss 10.03.2019, 08:42
Piany czy naćpany wcale nie jest okolicznością łagodzącą,jak nie masz pojęcia to nie pisz takich bredni.
hans
hans 10.03.2019, 14:56
poczekaj panie mądralo na finisz sprawy,wyrok dla tego cw....a z pewnością rozczaruje większość z nas.Ale dopóki tego typu zdarzenie nie dotknie bezpośrednio ciebie czy twoją rodzinę będziesz sie głupio wymądrzał na forach.

Pozostałe