Zarzuty dla jednego ze sprawców pobicia

  • 5.03.2019, 13:01 (aktualizacja 05.03.2019 16:06)
  • red. /Muzyczne Radio
Zarzuty dla jednego ze sprawców pobicia
Podziel się:
Oceń:
Jeden ze sprawców brutalnego pobicia w Lwówku Śląskim usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Policja ciągle poszukuje jednego z dwóch sprawców brutalnego pobicia w Lwówku Śląskim, do którego doszło 24 lutego. Jednego z napastników - około 30-letniego mężczyznę, mieszkańca Lwówka Śląskiego - udało się już zatrzymać, usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jak poinformował Marek Śledziona, prokurator rejonowy w Lwówku Śląskim, zatrzymany mężczyzna nie chce wydać swojego kolegi, z którym dokonał pobicia.

- Dwóch mężczyzn zaatakowało czterech innych mężczyzn zadając im uderzenia pięściami w twarz i po całym ciele - powiedział Muzycznemu Radiu prokurator rejonowy w Lwówku Śląskim.

Jeden z poszkodowanych to około 50-letni pracownik lwóweckiego sądu, który w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. - Doznał obrażeń głowy, przede wszystkim krwiaka, który stanowi ciężki uszczerbek na zdrowiu. Stanowi realne zagrożenie dla życia. Czekamy aż mężczyzna odzyska przytomność - dodał Marek Śledziona.

Sprawca usłyszał zarzut udziału w pobiciu. - Naraził na niebezpieczeństwo utraty życia oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany przyznał się, że tego czynu dokonał. Jednak jego wyjaśnienia, co do motywu działania są co najmniej sprzeczne i trochę nielogiczne. Wskazał, że główny sprawca poprosił go by obronił go przed tymi osobami, które stały pod sklepem. Zapis monitoringu świadczy o czymś zupełnie innym. Sprawcy działali ewidentnie żeby zaatakować tych ludzi. Pokrzywdzeni nie mieli nawet czasu by się bronić - podkreślił Marek Śledziona.

Napastnikom grozi do ośmiu lat więzienia.

Jeśli ktokolwiek rozpoznaje drugiego ze sprawców proszony jest o kontakt całodobowo z dyżurnym KPP Lwówek Śląski tel. 75 64 67 200 lub osobiście z naczelnikiem wydziału kryminalnego Krzysztofem Barsulem tel. 606 851 808.

Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

 

 

red. /Muzyczne Radio

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Duszpasterstwo Akademickie
Duszpasterstwo Akademickie 6.03.2019, 15:27
„Po tym zabojstwie przestalem wierzyc w Boga” Czy to ksieza zabili? [PODCAST] Czyta Lukasz Hermanowski. Do odsluchania w Onet.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs

Pozostałe