Transmisja z VIII sesji Rady Gminy Lubań

  • 4.03.2019, 16:00
  • red.
Transmisja z VIII sesji Rady Gminy Lubań
Podziel się:
Oceń:
Zapraszamy do śledzenia VIII sesji Rady Gminy Lubań, która rozpoczęła się dziś o godzinie 16.00.

Transmisję znajdziecie pod TYM LINKIEM.

red.

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 16.03.2019, 15:05
Panie Wójcie trochę szacunku powinien mieć pan dla decyzji i
szacunku dla radnych ,którzy mają większość w RADZIE i ich decyzji.My mieszkańcy obserwujemy na internecie sesje a w gminie
prace pracowników.Przyjmuje Pan do pracy kto przyjdzie ,nie obrażając wszystkich pracowników.Jedyną nie kompetentną osobą w gminie która nie powinna pracować to jest Pan, a pisać na internecie te bzdury to jest osoba bliska Panu , a druga to osoba z mniejszości pana.DECYZJE O PRACY W GMINIE POWINIEN PAN PODJĄĆ JAK NAJSZYBCIEJ JAK PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLSCE.
Wyborca
Wyborca 16.03.2019, 11:28
Panie Wójcie w świetle przedstawionych faktów w czasie obrad komisji i w czasie ostatniej sesji został Pan całkowicie skompromitowany. Pana zaniedbania, brak stosownych działań tam gdzie te działania powinny być. Natomiast aktywność w kierunku gdzie tego powinien się wystrzegać mam tu na myśli próbę dyktatu dla Rady Gminy w jakich godzinach mają odbywać sesje, próbę ograniczenia obsługi Komisji i Rady gminy to są Pańskie złośliwostki wynikające z frustracji. Widać, że są to ruchy gwałtowne nerwowe i nie przemyślane dyktowane z niskich pobudek.Niech Pan się zastanowi , niech Pan wyciągnie wnioski z poprzednich kadencji kiedy był pan na topie.Podpowiadałem Panu, żeby stworzył Pan dobry duet z Panią sekretarz widać z tego nic nie wyszło, nie jest Pan w stanie obdarzyć Ją potrzebnym zaufaniem. Zabrania Jej pan zabieranie głosu na sesji, nie pozwala jej Pan przychodzić na komisje. No to jest Pana sprawa i pańskie rozterki.Ale cierpi na tym współpraca wójta z radą. Przy tym trzeba podkreślić, że Rada Gminy rozwiązuje problemy,prostuje zaniedbania wójta ,a wójt w niemocy w swoim wystąpieniu podnosi głos i nazywa radę kłamcami nie mając na to żądnych dowodów. Ja myślę, ze radni tego nie mogą zostawić tak sobie, jeżeli wójt nie udowodni Radzie kłamstwa to musi publicznie przeprosić.
Ona Aneta
Ona Aneta 16.03.2019, 06:56
Źle się dzieje w gminie. Wójt nie podpisał umowy dotacyjnej z LZS Pisarzowice na 100 tys. zł pomimo, że radni podjęli taką decyzję. Nie wykonał uchwały rady. Przez to zarząd podpisał umowę z wykonawcą bez zabezpieczenia środków. Teraz trzeba było ciąć inwestycje aby znaleść pieniądze dla klubu. Radni uzasadniając wniosek o zmianę budżetu postawili wiele zarzutów w stronę wójta. Zarzutów popartych faktami. W odpowiedzi wójt jedynie wykrzyczał,że radni to kłamcy i oskarżyli go niewinnie w innych instytucjach. Za to zachowanie jeszcze wójt będzie musiał radnych przeprosić, bo nie można publicznie obrażać i bezpodstawnie oskarżać. Oświadczenie wójta o nieobecności podczas ostatniej sesji to pokaz jego bezradności. Szantażuje radnych, że nie będzie przychodził na komisje i sesje po godz. 15.00. Wskazał, że jest to robione pid jedną osobę, aby zdążyła przyjechać z pracy. Absurdalne uzasadnienie. Radni i sołtysi pracują zawodowo i nie pasuje im godzina ranna. Po drugie więcej mieszkańców może uczestniczyć lub oglądać sesję. Po trzecie prozaiczna rzecz, ale jak urzędnicy wyjadą do domów to jest wolny parking. Po czwarte osoba o której wójt mówił zaczęła pracę niedawno, a sesje już odbywały się popołudniu. Zresztą osiem lat temu sam wójt wnosił o sesje popołudniowe. Nawet chyba parę się odbyło o godz. 16.00. Po prostu wójt strzelił focha i nie ma jak tego wyjaśnić. To jest czysta złośliwość. Jedyne co potrafi to scedowywać odpowiedzialność na osobę której już w urzędzie nie ma. Za wszystkim ona stoi, o wszystkim decyduje, wszystko robi. To już paranoja, którą może należy leczyć. Ośmieszył się wójt informacją, że pracownicy nie będą obsługiwali posiedzeń bo mają małe dzieci. To wójt jest pracodawcą. Czy wszyscy pracownicy mają małe dzieci? Sam wójt przesunął do biura rady taką pracownicę. Jeżeli nie ma kto to może sam wójt. Jego obowiązkiem jest zapewnienie obsługi. Jakby trochę pomyślał to zminiłby godziny pracy np. od 12.00. Nadgodzinami niech nie straszy, bo w jakim celu aż dwie panie piszą protokół. Po co siedziała podczas sesji w dniu 4 marca sekretarz skoro nie była przez wójt upoważniona do wypowiedzi. To wszystko dowodzi, że wójt nie potrafi zarządzać ludźmi, nie ogarnia organizacyjnie pracy i wykazuje swoją niegospodarność. Na koniec- czy wójt też ma malutkie dzieci, że nie może uczestniczyć w sesji po 15.00? To jest transparentność w wydaniu wójta.
patoo
patoo 15.03.2019, 14:24
Koleni kompromitacja beznadziejnych samorządowców ludzie refefedum i Wójt aut i tyle nowe wybory i nowe władze prosta recepta na cwaniaków i nie robów
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 15.03.2019, 12:18
Czy oglądaliście wczorajszą sesję - jeżeli nie to proszę Was oglądnijcie.
Taka kompromitacja radnego z Mściszowa- to jest właśnie poziom żołnierzy ( wiemy kogo). Moja córka w pierwszej klasie potrafi lepiej czytać. To dukanie i niezrozumiała treść oświadczenia odczytywanego przez radnego tylko upewnia mnie w przekonaniu, że zachowanie niektórych radnych nie wynika z ich charakteru, tylko z poziomu ich inteligencji - wszyscy wiemy kim można sterować i manipulować - tymi co nie mają własnego zdania i są podatni na sugestie innych. Mieszkańcy Gminy mają tego dosyć - zamiast knuć i odczytywać oświadczenia pisane przez (wiemy kogo) weźcie się do roboty i zróbcie coś dla dobra mieszkańców gminy. Tak nawiasem mówiąc mam prośbę - proszę o informację ile radni pobrali już diet za te przedstawienia. Bo do tej pory to zmarnowane pieniądze podatników.
Ona Aneta
Ona Aneta 15.03.2019, 20:56
Widać, że nie zrozumiałeś wniosku radnych, który został odczytany. Między innymi w nim poruszono zasadność zwoływania sesji nadzwyczajnych przez wójta. Sprawy poruszone na ostatniej sesji można było załatwić podczas sesji w dniu 4 marca. Wówczas wójt nie raczył przyjść. Po paru dniach zwołuje sesje nadzwyczajną, a pieniądze uciekają. To wszystko podnosili radni we wniosku. A wniosek był dobrze uzasadniony skoro przyjęty jednomyślnie. Przyjęty również przez radnych ze strony wójta. Radni potwierdzili, że mają ogromne zastrzeżenia do działalności i postawy wójta.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 15.03.2019, 21:19
No właśnie nie zrozumiałem tego bełkotu. Trzeba co niektórych wysłać na naukę czytania. Ale czego tu oczekiwać ?
Ona Aneta
Ona Aneta 16.03.2019, 06:16
Ważna jest treść a nie forma. Ci co chcieli zrozumieli.
Tadeusz
Tadeusz 13.03.2019, 14:20
Panie wójcie zaniedbując swoje obowiązki naraził Pan LZS Łazy Pisarzowice na nie możność zapłacenia za wykonane inwestycje. Zobaczymy co zrobi Rada.
Tadeusz
Tadeusz 14.03.2019, 10:16
Jeśli Rada nie zadysponuje środków z budżetu to Pan Wójt stoi prze trudnym zadaniem. LZS nie zapłaci za inwestycje wykonaną, a wykonawca pozwie do Sądu i przy pozwie Pana Wójta. Wówczas zapłacone odsetki,koszty sądowe i inne koszty stanowią o niegospodarności.
My
My 13.03.2019, 19:56
Zrobi to samo co radni ze strony wójta na ostatniej sesji a L.Z.S no cóż radny Klimczyk dał przykład jak nie popierać klubu pokazał prawdziwe oblicze
My
My 13.03.2019, 09:07
Pinokio wczorajsze spotkanie pokazuje doskonale twoje krętactwa o kłamstwach Edytki szkoda pisać radni powinni wyciągnąć konsekwencje
pinokio
pinokio 13.03.2019, 12:03
Aneta ty patrz co u ciebie w Leśnej się dzieje
Ona Aneta
Ona Aneta 15.03.2019, 20:57
I znowu ta Aneta
My
My 13.03.2019, 14:25
Aneta może i patrzy Pinokio nieodwracaj uwagi od swojego krętactwa
Tadeusz
Tadeusz 7.03.2019, 10:50
Na razie Wójt pogrywa z Radą nie przychodzi na sesję, na komisje myśli, że sparaliżuje w ten sposób prace Rady Gminy. Panie Wójcie nie tędy droga niech Pan przemyśli swoje działania,bo ani się pan obejrzy jak znajdzie się Pan w pułapce zastawionej przez samego siebie,która może okazać się dla Pana bardzo tragiczna w skutkach. Polskie prawo jest tak skonstruowane że nie pozwala nikomu na nieodpowiedzialne działania Panu nie pozwoli również. Panie i Panowie Radni pracujecie tak jak powinna pracować Rada Gminy i chwała Wam za to. Egzekwujecie realizację uchwalonego przez Was budżetu , kontrolujecie wykonanie zadań inwestycyjnych, a teraz dodatkowo zażądajcie od wójta projektu uchwał na realizację pozyskiwania środków z rządowego programu remontu dróg lokalnych i innych dostępnych programów.Pan Wójt sprawia wrażenie pogubionego . Jego działania od początku tej kadencji to pasmo porażek i ciągłego miotania się , żadnych pomysłów. Widać, że radni dobrze przygotowują się do Sesji i dobrze realizują swoje zadania jest to wprost książkowy przykład jak powinna pracować Rada Gminy. Nareszcie można powiedzieć, że mamy Radnych a nie bezradnych, potrafili zmienić budżet gminy by sprawiedliwie odzwierciedlał najpilniejsze potrzeby gminy. Pani Przewodnicząca Rady Gminy widać ma dobre przygotowanie do pełnienia tej funkcji, jej wypowiedzi ce***e ekonomika użytych słów, a doświadczenie pozwala sprawnie prowadzić sesję i widać, że sprawnie posługuje się przepisami prawa, którymi podpiera swoje wypowiedzi. Na tym bym zakończył swoje wywody z myślą, że Pan Wójt przemyśli swoje działania, wyciągnie wnioski z krytyki i podejmie współpracę z radą Gminy, jej komisjami bez zbędnych złośliwości.Tego oczekują wyborcy.
Tadeusz
Tadeusz 17.03.2019, 11:52
Pan wójt nie przemyślał i widać, że nie zamierza wyciągać wniosków ze swego postępowania. Nadal krytyki nie uznaje,która z mojej strony nie jest krytykanctwem lecz krytyką ze wskazaniem kierunków naprawy sytuacji na którą oczekują wyborcy. ponieważ uprzedzałem, że polskie prawo nie pozwoli nikomu na nieodpowiedzialne zachowania nie pozwoli Też Panu wójtowi . Relacje między wójtem a radą reguluje ustawa relacje są takie, że Rada Gminy uchwala uchwały a wójt je wykonuje. Jeżeli uchwała nie jest sprzeczna z prawem to Wójt ma obowiązek wykonać w określonym przez uchwałę terminie. Jeżeli tego nie zrobi, lub robi niedbale albo utrudnia pracę Rady Gminy popełnia przestępstwo, a zatem Rada ma obowiązek zawiadomić prokuratora o zaistniałej sytuacji. Ponieważ zaniedbania Pana wójta dotyczą spraw społecznych w gminie to prokurator nie może odpuścić.
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 22:22
Flustracja i bezsilność wójta sięgnęła zenitu. Po pierwsze radni mogą przychodzić do gabinetu wójta porozmawiać, tylko i wyłącznie, pojedyńczo. Zamiast wykonywać uchwały rady gminy, jako organ wykonawczy, to występuje do radnych pisemnie z dookreśleniem w jaki sposób realizować inwestycje, np. jak opisać przedmiot zamówienia na wykonanie dokumentacji na spełnienie wymogów p.poż. w przedszkolu w Pisarzowicach. Otrzymał propozycję bezkosztownego wybudowania kanalizacji w części Pisarzowic z podłączeniem do niej szkoły przy współpracy z LPWiK. Niestety odmówił realizacji, bo to nie jest wójta pomysł. Wójt proponował wydać na to 150.000 zł. W ramach "dobrej współpracy" nie przyszedł na sesję a był w pracy. Poza tym ma nienormowany czas pracy i ma obowiązek uczestniczyć w sesjach. Wysłał w zastępstwie sekretsrz, która jak sama oświadczyła, nie jest do niczego upoważniona. Nie miała prawa nic powidzieć za wyjątkiem odczytania sprawozdania. Sesja się odbyła bez problemu, to na komisję rady w dniu dzisiejszym wójt się nie pofatygował, a nawet zabronił pracownikowi biura rady obsługi komisji. Komisja poświęcona była zaplanowanym w budżecie inwestycjom. Jak się okazało komisja sama sporządziła protokół, bez łaski wójta. W dalszym przejawie złośliwości, pomimo zaproszenia na komisję sekretarz urzędu, nie zjawiła się na posiedzeniu bo wójt zabronił. Czekamy dalej, co jeszcze wymyśli wójt. Wójt, który w relacjach z mieszkańcami przedstawia się jako osoba pokrzywdzona, z obniżonym wynagrodzeniem, który tak dużo chce zrobić a rada mu nie pozwala. Fakt jest taki, że jest złośliwy, zaborczy i mściwy. Proponuję zapoznać się z nagraniami z posiedzeń komisji oraz sesji. Czas pisać i nagłaśniać, jak wójt wykonuje swoje podstawowe obowiązki. Na dzień dzisiejszy to jeszcze ma za wysokie wynagrodzenie. Niech mieszkańcy sami ocenią czy tak powinien postępować wójt.
On
On 5.03.2019, 15:43
Hahaha zaczyna się kampania wyborcza o Pisarzowice :)
Już nie będzie haseł, że Pisarzowice to nie cała gmina i nic już im się nie należy? Z bastujcie z tą obłudą.
My
My 5.03.2019, 20:55
Kampania o Pisarzowice dobre to a komuś potrzebne bo niby do czego
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 20:19
Podlicz tegoroczny budżet gminy uchwalony w grudniu, to zobaczysz jak "źle" zostały potraktowane Pisarzowice. Żadna kampania. Realne, przemyślane i racjonalne decyzje. Tylko co niektórzy radni przekazują nieprawdziwe informacje, np. w lutym twierdzą że nie ma jeszcze uchwalonego budżetu. Celowe napuszczanie ludzi. Ludzie swój rozum mają. A w kampani nikt nie był przeciwko Pisarzowicom, nie chciano jedynie budowy hali sportowej. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia.
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 14:36
Może ktoś wyjaśni dlaczego radny Klimczyk nie poparł udzielenia pożyczki 300.000 zł dla LZS Pisarzowice. Tak wspiera sport a tu chłopaków (zarząd klubu) wystawił do wiatru. Gdyby nie radni tzw. Anety LZS zostałby z ogromnym problemem. Problemem zapłaty dla wykonawcy z własnych pieniędzy. Podobną decyzję podjęli radni z KWW Zbigniewa Hercunia oraz radny od Zbigniewa Zjawina. I kto tu jest przeciw Pisarzowicom. Gdzie w tym rozsądek? Liczę, że mieszkańcy, działacze klubu, rodzice poproszą radnego o uzasadnienie swojej decyzji. Wyszło, że szatnia, według wskazanych radnych, jest nie potrzebna. Ciekawe czy w tej sprswie będzie taki wylewny w przekazywaniu informacji mieszkańcom. Jakby tego było mało to głosując nie wykazał aprobaty dla budowy placu zabaw przy blokach lub wykonania kanalizacji. Nie wspomnę, że to jego okręg wyborczy. Moja rada to zacząć samodzielnie myśleć, czytać ze zrozumieniem otrzymywane materiały i je przed sesją przeanalizować.
Lewandowski
Lewandowski 5.03.2019, 20:43
Pożyczka?. To jakto pożyczą dla LZS ŁAZEK PISARZOWICE a kto i kiedy i w jakiej formie ma oddać . Może szanowna rada pani A.U. na wekendy bedzie tam organizować swingers party dla swoich i tak rozliczać tą pożyczkę.
My
My 5.03.2019, 22:20
Pożyczka zostanie zwrócona z dotacji dla LZS po rozliczeniu i nie wypisuj głupot
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 21:46
Po pierwsze A.U nie jest radną. Już widać, że nie znasz sprawy a bazujesz na jakiś plotkach. Zarząd LZS Pisarzowice wystąpił z wnioskiem o udzielenie pożyczki w wysokości 300.000 zł. Kwotę tę odzyska z LGD. Wówczas zwróci do budżetu gminy. Nie wiesz a piszesz atakując konkretną osobę. Nie wierzysz zapytaj prezesa. Co do organizacji spotkań to może skorzystam, bo to nie jest budowana wprost szatnia dla klubu tylko obiekt ogólnodostępny.
Lewandowski
Lewandowski 7.03.2019, 16:07
I co w tym dziwnego że nie poparł pożyczki 300 000 zrobił to w dobrym interesie LZS. Dla tych co nie wiedzą koszt wybudowania szatni to prawie 400 000 zł a koszty jakie zostaną zwrócone z LGD to 300 000 Z czego wynika LZS będzie zadłużony na 100000 zł bo gmina obiecała dopłacić a teraz się z tego wykręciła. Nadmienie że do szatni w radostowie dopłaciła 250000 A z tego co ptaszki ćwierkają kościelnikowi chcą wybudować z własnych środków. Wynika z tego że pisarzowice mają być porażką Wójta i dotego dąży rada pani Usyk.
My
My 7.03.2019, 20:04
Nie gmina tylko Wójt jak obiecał bez wiedzy i zgody rady to niech połaci wychodzą ciemne obietnice kampanii wyborczej
Ona Aneta
Ona Aneta 7.03.2019, 19:00
W dobrym intetesie,aby zostali z długiem 400.000 zł. Powiedz kto i kiedy obiecał z gminy 100.000 dotacji. Cały czas była mowa o pożyczce 3000.000 zł. Gdyby nie radni Pani Usyk, to LZS miałby problem ogromny. Dodatkowo w sprawie udzielenia dotacji spotkają się z zarządem klubu podczas posiedzenia komisji 12.03 godz. 16.30. Na spotkanie zaproszeni zostali wszyscy przedstawiciele klubów sportowych. Z tego co ptaszki ćwierkają, to wójt odmówił udziału w komisji wraz z obsługą, tj. bez udziału pracowników i przekazu internetowego. Czyżby temat byłby niewygodny? Już po transparentności wójta. Temat nieistotny i niegodny uwagi wójta. Nie wiem w jaki sposób radny Klimczyk niepopierając pożyczki działał w interesie klubu. Co do szatni w Kościelnikach, skoro wójt, nie był w stanie pozyskać dofinansowania, to trzeba będzie wybudować szatnię z własnych środków. Uważam, że powinni mieć wybudowaną szatnię przed Pisarzowicami, bo oni nie dysponują żadnym zapleczem a mają wiele grup, co osiągają sukcesy. Wyprzedzę teorię, że LZS Pisarzowice pozyskało dofinansowanie. Wniosek napisali urzędnicy. Urzędnicy przeprowadzili postępowanie przetargowe. Klub jedynie podpisuje przygotowane dokumenty. Równie dobrze mógł być to LZS Kościelnik. Teraz urzędnicy przygotują rozliczenie. Dziękuję radnym Pani Usyk za rozsądek, bo chłopaki z Pisarzowic mieliby ogromny problem. Pozostałym radnym rozsądku brakło. I nikt nie uwierzy, że działali w interesie klubu, który zostałby z długiem 300.000 zł.
Lewandowski
Lewandowski 9.03.2019, 17:34
Skoro urzędnicy pisali projekt dla LZS Pisarzowice To wiedzieli że przetarg skończył się kwotą około 400000 zł a zwrot dotacji 300000 zł to jaka tu mowa o prywatnych obietnicach wójta. Uważam jest to celowe działanie na szkodę lzs Pisarzowice przez obecnych radnych. Co do Kościelnik a boisko jest znajduje się na terenie zalewowym i nigdy nie zostaliby dofinansowania a szatnie będą budowali tylko i ze względu na jedną z radnych z kościelnikach która bardzo mocno się udziela w LZS Kościelnik. Takiej szatni nikt nie ubezpieczy ponieważ warunki do tego są nieprzychylne teren zalewowy Jeżeli ktoś ją podpali lub zniszczy to odszkodowania nie będzie a gmina będzie w plecy kilkaset tysięcy zł.
My
My 10.03.2019, 21:30
Człowieku piszesz brednie. Urząd pomaga nieoficjalnie, bo inaczej nie może. Nigdzie nie przeczytałem o prywatnych obietnicach wójta tylko o wyborczych a to jest różnica. Problem w tym, że wójt o wszystkim wiedział, a radni nie. Więc nie zwalaj winy na radnych. Chociaż możesz na radnego Klimczyka, który nie poparł udzielenia pożyczki dla LZS Pisarzowice. Co do budowy szatni w Kościelnikach Dolnych, to gdyby był to teren wyłączony spod zabudowy, to gmina nie otrzymałaby pozwolenia na budowę, O ubezpieczenie się nie martw, bo jeszcze szatni nie ma. Lepiej zastanów się ile będzie kosztowało ubezpieczenie szatni w Pisarzowicach i z czego zapłaci LZS, bo przecież nie gmina.
Lewandowski
Lewandowski 12.03.2019, 22:40
CO ZNACZY NIEOFICJALNE???. CZYLI NA BOKU !!!.
BARDZO ŁADNIE DOPIERO ZACZELI A JUŻ KORUPCJA.
Antyradny J
Antyradny J 7.03.2019, 18:09
Dziękuję za rzetelne i prawdziwe wyjaśnienie. Wiadomo kto sieje ferment myśląc że ktoś się na to nabierze. Jak zwykle i czemu mnie to nie dziwi. Tyle lat wprowadzania ludzi w błąd i naginanie spraw że weszło w krew. Porażka radnych, którzy pomagają w tym
J
J 5.03.2019, 16:22
Na blokach niech wkoncu zrobią plac zabaw bo dzieci nie mają co robic
Wójt dobry włodarz
Wójt dobry włodarz 5.03.2019, 00:09
Wójt jak dobry ojciec troszczy sie o to żeby w naszej gminie żyło się lepiej. Oby tak dalej panie wójcie. Całe szczęście że Pan wygrał te wybory.
Alleluja i do przodu!!!
My
My 5.03.2019, 14:53
Szczęście dla kogo? A tak dla ciemnych spraw.
Ona
Ona 5.03.2019, 05:46
Taki dobry, że nie ma odwagi przyjść na sesję, w której ma obowiązek uczestniczyć. Może radni zadaliby trudne pytania. Nie chciał słuchać pozytywnej opinii RIO o budżecie, który zmodyfikowali radni. Wójt był przekonany, że budżet zostsnie uchylony, a tu opinia pozytywna bez uwag, w odróżnieniu do projektu budżetu wójta. To jest wójt, który się chowa przed radnymi, sołtysami, ludźmi.
Urząd
Urząd 5.03.2019, 09:01
Aneta daj spokój rób porządek w leśnej, lubań zostaw nam za 5 lat ludzie nas rozliczą i twoich radnych.
My
My 5.03.2019, 14:59
Panienko zabierz się do pracy na to masz upoważnienie ale brak wiedzy
Ona
Ona 5.03.2019, 12:44
Może być i Aneta jak tak wolisz. Tylko nie odwracaj uwagi od problemu. Niejednemu psu Burek na imię. Strzelaj dalej. Prześladuje Was to imię a może osoba. Tak się jej obawiacie, że wójt już na sesję nie przychodzi. W gminie co sie nie wydarzy to za wszystkim stoi Aneta. Właściwie, w toku waszego rozumowania, to należy zadać pytanie: kto rządzi gminą?
Urząd
Urząd 5.03.2019, 13:55
Niestety większość radnych niedoszlej wójtowej ma głos i robią chaos.
Ela
Ela 18.03.2019, 09:51
Całe szczęście ze maja ten głos bo juz mieli byśmy stadion olimpijski w Pisarzowicach i długi które latami pozostały by do spłaty
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 14:59
w jaki sposób robią chaos. Podaj konkrety. Czy mieli nie poprzeć pożyczki dla lzs pisarzowice czy może dofinansowania do podłogi w świetlicy w Radogoszczy? Tak postąpili radni wójta podczas wczorajszej sesji. Nie pisz pod publikę. Podaj konkretne argumenty. Chaos i nieporozumienie to jak narazie prezentuje wójt i jego ekipa. Może napiszą kolejną skargę do wojewody, która będzie bezzasadna.
len
len 5.03.2019, 15:47
Nie pisz kłamstw, bo wojewoda nie uznał skargi za bezzasadną a skierował ją do rozpatrzenia przez radę. I tu jest haczyk bo skarga dotyczy Przewodniczącej Rady a ta ma przecież większość w radzie, więc wiadomo że została uwalona.
Ona Aneta
Ona Aneta 5.03.2019, 19:15
Niech radny Cwynar pochwali się odpowidzią wojewody na pierwszą skargę. Czy nie została uznana za bezzasadną? Zbulwersowany radny ponowił sksrgę to wojewoda przekazał radzie gminy. Radni pozostawili skargę bez rozpatrzenia bo kpa nie przewiduje skargi na przewodniczącą rady. Radny Cwynar wyraził swoje niezadowolenie z działalności wojewody podczas wczorajszej sesji. To cała prawda.
My
My 5.03.2019, 14:43
Chaos to ty robisz panienko od organizacji dzisiaj kompromitacja sięgała zenitu. Pytanie jak Pinokio wytłumaczył kłamstwa dla LZS i reszty. Pinokio chowanie głowy w piasek nic nieda.Prawdy nie oszuka!
"Przewodnicząca"
"Przewodnicząca" 4.03.2019, 21:01
Stosunek przewodniczącej rady do przybyłych na sesję panów z LZU pozostawia bardzo wiele do życzenia, skandal. Wstydu i taktu za grosz! Jak można tak traktować mieszkańców? Nie dopuściła do głosu podnoszącego rękę, tym samym lekceważąc człowieka. Brak kultury!
Ona
Ona 5.03.2019, 05:58
Przewodnicząca postąpiła prawidłowo, ponieważ decyzją radnych ma się odbyć komisja z udziałem zarządu LZS w celu zapoznania się z dokumentami i wyjaśnieniem wątpliwości. Nikt nie został zignorowany. Wójt nie raczył udzielić jakichkolwiek wyjaśnień. Nawet nie przyszedł na sesję- widocznie to nie jest dla niego istotne, ale alleluja i do przodu mając wszystko głęboko w poważaniu. Cudowny tatuś narodu.
Kobieta
Kobieta 4.03.2019, 19:18
Wójt jak zwykle się wymiksował. Konkretną osobą jest radna Jańczak. Panie radny Klimczyk - bardzo nie ładnie się pan zachowuje w stosunku do tej radnej. Więcej szacunku do kobiety.
Kl
Kl 5.03.2019, 07:20
Pinokio wobec zaistniałych faktów zachował się jak dezerter
Antyradny J
Antyradny J 4.03.2019, 22:40
Radna Janczak konkretna?? Odczytywanie wiadomości na telefonie jest faktycznie konkretne
Ona
Ona 4.03.2019, 22:39
Ładnie zachował się wobec LZS, któremu nie poparł udzielenia pożyczki 300.000 zł. To jak to Panie Klimczyk jest z tą szatnią? Czy ona jest potrzebna, bo po dzisiejszym Pana głosowaniu mam wątpliwości, skoro nie był Pan za. Nie poparli tego również radni od wójt, tj. Radna Hybińska, radny Cwynar, radny Szydlak, radny Kaleta. Gdyby pozostali radni zagłosowali jak w/w to LZS nie otrzymałby 300.000 zł. Może wytłumaczy Pan to mieszkańcom, rodzicom i działaczom LZS.

Pozostałe