Zamiast makaronu 9 tys. papierosów

  • 1.03.2019, 18:30 (aktualizacja 01.03.2019 18:53)
  • red./ NOSG Joanna Konieczniak
Zamiast makaronu 9 tys. papierosów NOSG
Podziel się:
Oceń:
Pijany z fałszywym prawem jazdy, a w jego samochodzie ujawniono papierosy bez akcyzy. 51-latek z towarem jechał do Holandii.

Kilka minut po północy 1 marca, uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zwrócił stojący na parkingu MOP Żarska Wieś samochód osobowy marki Citroen Berlingo. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu i otworzyli drzwi, kierowca prawie z niego wypadł. Początkowo funkcjonariusze sądzili, że mężczyzna siedzący za kierownicą mógł zasłabnąć. Jednak silna woń alkoholu rozwiała wszystkie wątpliwości. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo funkcjonariusze Straży Granicznej ujawniali wewnątrz pojazdu 9 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 6 270 zł. Papierosy ukryte były w pudłach kartonowych po makaronie. Kierowca, 51-letni mieszkaniec Radomia oświadczył, że nie wiedział nic o papierosach i upierał się, że w kartonach przewozi makaron dla swojej znajomej, która mieszka w Holandii.  

Mężczyzna został zatrzymany, nie tylko za przestępstwo karno-skarbowe i stan upojenia alkoholem. Radomianin w trakcie kontroli okazał bowiem funkcjonariuszom SG całkowicie sfałszowane międzynarodowe włoskie prawo jazdy. Na domiar złego w trakcie dokonanych ustaleń wyszło na jaw, że mężczyzna od 2007 roku ma zatrzymane prawo jazdy i nie wolno mu kierować pojazdami mechanicznymi.   

Gdy wytrzeźwieje odpowie za przestępstwa, których się dopuścił.

red./ NOSG Joanna Konieczniak

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 2.03.2019, 12:23
Jakiem trzeba być ***em...
Szkoda że jeszcze sam na siebie nie zadzwonił na policje...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.03.2019, 04:44
*** I tyle
Marek
Marek 1.03.2019, 22:33
Dobrze ***owi
avanti
avanti 1.03.2019, 22:19
Bardzo ciekawe...
Jest w kodeksie karnym jakis przepis zabraniajacy siedzenia w samochodzie w "stanie upojenia alkoholem"?!?

Pozostałe