Nie/legalne składowisko azbestu w centrum Platerówki?

  • 1.03.2019, 09:54 (aktualizacja 01.03.2019 11:15)
  • red.
Nie/legalne składowisko azbestu w centrum Platerówki? eLuban.pl Tak Gmina Platerówka składuje azbest
Podziel się:
Oceń:
O szkodliwości azbestu powiedziano już wiele, nadmienimy tylko, że należy do 10 najbardziej szkodliwych substancji na świecie. Fakt ten zdaje się nie robić wrażenia na władzach Gminy Platerówka.

Sterta azbestu prowizorycznie przykryta rozpadającymi się już kawałkami folii i dziwna substancja wysypująca się z worków, które już dawno przestały pełnić funkcje ochronne - to obrazek z centrum Platerówki.

Wczoraj mieszkańcy pokazali nam, jak w centrum miejscowości składowany jest azbest, usuwany najprawdopodobniej w ramach rządowych programów. Składowisko znajduje się w centralnej części miejscowości między sklepem, dyskontem spożywczym a urzędem pocztowym. W pobliżu znajduje się również szkoła i Urząd Gminy. Składowisko znajduje się pod stodołą, która według mieszkańców jest gminnym magazynem - co zresztą potwierdza tabliczka wbita w kupę piachu.

Dla przykładu pokazujemy, gdzie i jak składuje się azbest w sposób nie zagrażający zdrowiu ludzkiemu. Zdjęcia pochodzą ze składowiska azbestu w miejscowości Lasy koło Kraśnika.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.03.2019, 17:03
No na pewno przez pare dni worki poparciały ze starości na zdjęciach widac że to na pewno nie lezy tam pare dni.
Xyz
Xyz 5.03.2019, 08:22
Wstydziłbys się ty, który piszesz te komentarze i knujesz przeciwko. Z zazdrości? Z zawziętości?
Dno.myslisz że zaszkodzisz Wojtowi a to ma odwrotny efekt. Jeszcze kilka dni temu tego nie było. Ktoś specjalnie wyrzucił to tam i zrobił zdjęcie. Magazyn jest otwarty raz w tygodniu i na pewno pracownicy nie zostawiają nic pod budynkiem...
Dajcie ludzie spokój. Taka wiejska polityka... Każdy pod każdym dołki kopie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 4.03.2019, 18:57
Tu macie rację za wszelką cenę dąży do tego żeby zniszczyć piękny krajobraz wioski nic w niej nie robi żadnych pożądków pewnie jak by się w niej wybudował i zamieszkał to by się nią zainteresował ale po zakończonej kadencji już go tu nie będzie więc po co się wysilac.
"wielbiciel" wójta
"wielbiciel" wójta 2.03.2019, 19:57
Łapy precz od naszej pięknej Gminy szkodniku Halicki! bajzel i fotowoltaikę rób sobie tam gdzie mieszkasz!
zasmucony mieszkaniec
zasmucony mieszkaniec 2.03.2019, 11:41
przyszedł czas na wiosenne porządki Wójcie Halicki bierz się ze swoimi wyborcami do roboty !!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.03.2019, 10:19
Wòjtiwi nie zależy na miejscowościach, nie robi dla nas nic, poza knuciem jak tu postawić wiatraki, a teraz farmy fotowoltaiki, i tylko na tym się skupia.
Włosień
Włosień 1.03.2019, 22:07
Zróbcie temat co sie odpierda** w lasach do okoła i w rowach pomiędzy miejscowościami to może Nobla zgarniecie!
wyborca
wyborca 1.03.2019, 17:52
Oto jest obraz dwunastoletniej pracy naszego wójta WSTYDZIŁ BYŚ SIĘ HALICKI
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.03.2019, 08:24
Łatwo się domyślić kto pisze te komentarze heh. Ludzie wykształceni a zachowują się okropnie.
Mieszkaniec Platerowki
Mieszkaniec Platerowki 1.03.2019, 15:10
Mamy piekne daszki na przestankach PKS z azbestu w Platerowce

Pozostałe