Zawodnicy z Samuraja na Berlin Open 2019

  • 28.02.2019, 19:10 (aktualizacja 28.02.2019 19:58)
  • KS Samuraj Lubań
Zawodnicy z Samuraja na Berlin Open 2019
Podziel się:
Oceń:
W połowie lutego w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej karate WKF  – Berlin Open 2019. W tej prestiżowej imprezie odpowiadającej Pucharowi Europy wzięło udział ponad 1 200 zawodników ze 127 klubów i 26 krajów, w tym zawodnicy z Europy, Azji i Afryki. W zawodach udział wzięli również reprezentanci KS Samuraj Lubań.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, startowali w nim czołowi zawodnicy Europy w Karate, w tym reprezentacje narodowe poszczególnych krajów. KS Samuraj Lubań reprezentowali – Oliwia Sławińska, Dawid Stodolny, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski wraz z trenerem Tomaszem Podbuckim.

Zawodnicy z KS Samuraj Lubań nie zawiedli i godnie reprezentowali Lubań tocząc wspaniałe walki. Ostatecznie Dawid Stodolny wywalczył brązowy medal, zajmując III miejsce w Kumite juniorów +76 kg, pokonując na swej drodze m.in. bardzo dobrego zawodnika gospodarzy Behna Marice, ulegając w półfinale zawodnikowi z Ukrainy Illii Koniukhov. Jest to niebywale wielki sukces tego zawodnika, jak też i duma dla Polski i całego klubu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Dawid Stodolny jest mieszkańcem Lubania, ma 17 lat i jest zawodnikiem KS Samuraj Lubań, bardzo pracowitym i wszechstronnie uzdolnionym. Trenuje Karate od 2014 roku, gdzie swoje pierwsze kroki stawiał w Sekcji Karate Lubań, a następnie przeszedł do grupy zaawansowanej, do Sekcji Karate Pisarzowice, gdzie trenuje pod okiem trenerów - Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego.

W klasyfikacji medalowej reprezentanci Polski zdobyli trzecie miejsce, za Ukrainą, która wywalczyła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce i Niemcami. W klasyfikacji generalnej klubów, najlepszy z Polski okazał się aktualny Mistrz Polski - Budokan Wrocław, zajmując czwarte miejsce, za reprezentacją Niemiec - SC Banzai Berlin - 3 miejsce, Danii - GreveKarate - 2 miejsce oraz Ukrainy Senbin karate club - 1 miejsce.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność, a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Viktoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.

KS Samuraj Lubań

Zdjęcia (9)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe