Karnawałowa zabawa seniorów

  • 27.02.2019, 20:13 (aktualizacja 01.03.2019 10:59)
  • red. /GOKiS Lubań
Karnawałowa zabawa seniorów GOKiS Lubań
Podziel się:
Oceń:
W świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach seniorzy bawili się podczas karnawałowego spotkania.

Inicjatywa organizacji wydarzenia zrodziła się w dużej mierze dzięki osobom, które wzięły udział w badaniu ankietowym przeprowadzonym w roku ubiegłym na temat potrzeb kulturalnych seniorów z Gminy Lubań. Impreza to także zasługa pań, które regularnie monitowały potrzebę zawiązania klubu seniora w Pisarzowicach i dopominały się właśnie o działania skierowane specjalnie do ich grupy wiekowej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom GOKiS w Lubaniu 23 lutego zaprosił seniorów do udziału w spotkaniu integracyjnym, które miało na celu zmotywować osoby starsze z terenu Pisarzowic i okolic do stworzenia Klubu Seniora.

W wydarzeniu wziął udział wójt Zbigniew Hercuń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Justyna Antoszewska oraz sołtys Pisarzowic Aleksandra Chomicz. Wszyscy zapewnili osobiste wsparcie dla klubu z Pisarzowic. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjął również Klub Seniora Radostowianie, który w lutym obchodzi pięciolecie istnienia. Prezes Bernard Smusz opowiedział o początkach działalności swojego klubu, przedstawił jego bogatą już historię, a także zainspirował pomysłami na przyszłość. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć występ Radostowian, którzy zaprezentowali się publiczności w biesiadnym repertuarze.

Zabawę taneczną prowadził DJ Top, natomiast Radostawianie zadbali natomiast o biesiadny charakter spotkania, inicjując wspólne śpiewanie przy stołach. Tańce trwały niemal do północy. Często słyszymy, że seniorzy przeżywają młodość po raz drugi. Uczestnicy zabawy karnawałowej udowodnili to w stu procentach. Pełni wigoru, radości życia cieszyli się wspólną zabawą na parkiecie.

Owocem tej inicjatywy było zorganizowane 26 lutego spotkanie organizacyjne Klubu Seniora, podczas którego ustalono niezbędne szczegóły, poddano dyskusji pomysły na działalność w najbliższych miesiącach, wybrano zarząd, a członkowie zobowiązali się do regularnych spotkań. Z pewnością pozwoli to rozwijać działalność klubu w środowisku lokalnym.

GOKiS dziękuje mieszkańcom Pisarzowic i Pani Sołtys za organizację słodkich wypieków na Karnawałowe Spotkanie Seniorów.

red. /GOKiS Lubań

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 1.03.2019, 18:50
Spieszmy sie kochac ludzi ,bo tak szybko odchodza . Rob tak ,aby nikt przez Ciebie nie cierpial .

Pozostałe