Nocna Jedenastka

  • 27.02.2019, 11:53
  • Bieg Piastów
Nocna Jedenastka
Podziel się:
Oceń:
Klara Moravcov była trzecia na 50 km stylem dowolnym w biegu Worldloppet w Finlandii, a dzień później przegrała tylko z dwoma mężczyznami w Nocnej Jedenastce. Klasa! Szybciej finiszowali tylko Martin Svarc i Mateusz Szczotka.

Nocna Jedenastka - trzecia odsłona 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego (25.2.19), po raz pierwszy rozegrana została w stabilnych warunkach pogodowych. Nie było śnieżycy, ani potężnego mrozu, jak w przeszłości. Trasa była bardzo szybka i niejeden zawodnik zaliczył upadek. Przygody zresztą na trasie były rozmaite: Grzegorz Sokoliński, znany dotychczas ze spóźniania się na start, tym razem posiał gdzieś w trakcie biegu komórkę, ktoś inny zgubił czołówkę, a pewna pani narzekała z humorem na mecie, że straciła z oczu męża.

Atmosfera była magiczna i przyjacielska, ale ściganie było mocne, i to nie tylko o najwyższe lokaty. Wiele osób chciało poprawić swoje czasy z poprzednich startów na tej trasie, na przykład Zbigniew Kubiela, który na mecie był zadowolony, że pobiegł poniżej godziny.

- Nie mogłem się tu zgubić, bo znam te trasy na pamięć. Dodatkowo przebiegłem trasę zawodów przed ich rozpoczęciem - opowiadał Wiesław Dul, dla którego Nocna Jedenastka była przetarciem przez pięćdziesiątką.

Z czołu wyścigu klasę pokazała Klara Moravcova. Wczoraj pobiegła w pięknym stylu 50 km w Finlandia Hiihto, a dziś rządziła w Jakuszycach. Nie było to jednak sensacją znając jej dorobek: juniorskie medale mistrzostw świata w biathlonie, a potem miejsca na podium w biegach Worldloppet. Wyprzedziła swoje dwie rodaczki, co oznaczało, że całe damskie podium należało do pań z Czech.

Następna konkurencja 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek. Będą to biegi na 6 km klasykiem i na 30 km techniką dowolną. Ten drugi zaliczany do Worldloppet.


 

NOCNA JEDENASTKA

Mężczyźni

1. Martin Svarc Ski Klub Jablonec nad Nysą 29:32

2. Mateusz Szczotka Ski Klub Jablonec nad Nysą 29:35

3. Adrian Cheba SMS Karpacz 31:03


 

Kobiety

1. Klara Moravcova Ski Klub Jablonec nad Nysą 30:51

2. Tereza Hujerova Ski Klub Jablonec nad Nysą 32:35

3. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec nad Nysą 34:03


 

Bieg ukończyło 256 osób, w tym 78 kobiet.

Bieg Piastów

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe