Wybudują ścieżkę rowerową

  • 26.02.2019, 19:18 (aktualizacja 26.02.2019 19:42)
  • nastyku.pl
Wybudują ścieżkę rowerową
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczyna się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi łączącej Łagów z Pokrzywnikiem.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. "Przygoda z Nysą - zagospodarowanie pogranicza polsko-niemieckiego - V etap". Jak poinformowała Gmina Zgorzelec, obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wykonawca zostanie wyłoniony już w marcu. Zakończenie prac planuje się na trzeci kwartał 2019 r. Ścieżka rowerowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą połączy oś północ-południe z Partnerstwem Izerskim.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Przygoda z Nysą trwa już od ponad 8 lat. Projekt ten znacząco podniósł poziom turystyki na pograniczu polsko-niemieckim, jednak na terenie Gminy Zgorzelec nadal znajduje się wiele niezwykłych zasobów naturalnych oraz potencjał infrastrukturalny położony nieopodal Nysy Łużyckiej, który zostanie wykorzystany do dalszego rozwoju turystyki w trakcie trwania V etapu projektu.

nastyku.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe