Juniorki UKS Lubań zakończyły sezon

  • 24.02.2019, 18:33 (aktualizacja 25.02.2019 10:17)
  • red.
Juniorki UKS Lubań zakończyły sezon UKS Lubań
Podziel się:
Oceń:
Juniorki UKS Lubań zakończyły sezon na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Mimo braku awansu do dalszych gier zespół ma za sobą najlepszy okres w historii klubu.

Zespół z Lubania na turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski udał się do Oświęcimia. UKS miał trudne zadanie, gdyż w grupie znalazł się m.in. z aktualnym mistrzem kraju. W inauguracyjnym meczu z obrończyniami tytułu z Legionowa (LTS Legiononovia) lubanianki uległy 0:3. Po pierwszym przegranym secie 11:25 w kolejnych partiach wicemistrzynie z Dolnego Śląska podjęły walkę. Drugiego seta przegrały do 21, a trzeciego do 22.

W drugim meczu ekipa duetu Krzysztof Leszczyński - Ryszarda Leszczyńska zwyciężyła UKS Sokół 43 Katowice 3:1 i stanęła przed szansą zakończenia turnieju na trzecim miejscu. W nim uległa jednak gospodarzowi turnieju UKS Setbol Oświęcim 1:3 (25:19, 21:25, 22:25, 25:27).

Mimo odpadnięcia z rywalizacji, zawodniczki z Lubania mają uzasadnione powody do zadowolenia. W minionym sezonie rozegrały wiele świetnych spotkań i wywalczyły srebrny medal na mistrzostwach Dolnego Śląska. Zdobyte podczas turnieju w Oświęcimiu doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uks lubań
uks lubań 3.03.2019, 20:44
Młodziczki z brązowym medalem na Dolnym Śląsku :) Piękny sezon UKS Lubań .
procesor
procesor 26.02.2019, 19:09
Gratulacje! Taką młodzież warto pochwalić! Życzę dalszych sukcesów!
znafca
znafca 26.02.2019, 11:41
Ładne te nasze lubańskie dziołchy!
Rodzic
Rodzic 25.02.2019, 14:01
Lepszej promocji miasto LUBAŃ sobie nie mogło wymarzyć. Mistrzostwa Polski - same duże miasta w rywalizacji i nagle jakiś luban. Organizatorzy, kibice, wszyscy pytali gdzie to co to i prosili aby pokazać na mapie położenie. Dziewczynki były naprawdę godnym przeciwnikiem z którym się liczono, widząc ich walkę w pierwszym meczu z mistrzem Polski. Cóż. Wydaje się jednak ze samego miasta te fakty zbytnio nie interesują i nie cieszą. Mimo próśb o dofinansowanie drużyny w mistrzostwach słuch niesie ze podobno - od miasta drużyna nie dostała nawet złotówki. Dobrze że wokół sporo dobrych ludzi. Wszyscy wiedzą, że Ten klub utrzymują od początku do końca sami rodzice a koszty takiego wyjazdu nie są małe. Gdyby nie kilka dobrych serc, mogłoby nawet nie dojść do możliwości uczestnictwa w realizacji młodych zawodniczek . Przykre to. Na szczęście wszystko co zadziało się podczas zawodów zmazalo wszelka gorycz. Sponsorzy na pewno są dumni że dzięki nim druzyna z Lubania mogła pokazać na co ja stać. Zapewne jeszcze pokaże nie raz. A miasto będzie mogło jeszcze nadrobić gdyż za kilka dni w 1/4 mistrzostw Polski wystąpi drużyna uks LUBAŃ młodziczek. Wielki sukces który zapewne zaowocuje w przyszłości. Gratuluję!

Pozostałe