Było groźnie, spłonęła suszarnia drewna w Leśnej

  • 24.02.2019, 15:47 (aktualizacja 24.02.2019 16:35)
  • red.
Było groźnie, spłonęła suszarnia drewna w Leśnej eLuban.pl/ Czytelnicy
Podziel się:
Oceń:
Dziś około 13:30 ogniem zajęła się suszarnia drewna usytuowana przy budynku stolarni w Leśnej przy ul. Baworowo. Sytuacja była groźna, bowiem budynek pełni również funkcję mieszkalną.

Początkowo sytuacja wyglądała na bardzo groźną, ze zgłoszenia, które otrzymał dyżurny stanowiska kierowania PSP w Lubaniu wynikało, że pali się stolarnia i przyległy do niej budynek, w którym znajdują się mieszkania. W związku z tym na miejsce zadysponowano wszystkie dostępne siły i środki.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy OSP z Leśnej, zastali stojącą w płonieniach suszarnię drewna przyległą do budynku stolarni. Ogień z płonącej przybudówki zaczął już trawić okna na pietrze budynku, gdzie znajdują się pomieszczenia mieszkalne. Podane natychmiast prądy wody nie dopuściły, aby ogień dalej się rozwijał.

Na szczęście pożar wybuchł w dzień i został szybko dostrzeżony. Dzięki temu udało się uniknąć kolejnego dużego pożaru do jakich ostatnimi czasy, nad wyraz często, dochodzi na terenie gminy Leśna. W pożarze nie ucierpiała również żadna z osób znajdujących się w budynku.

W akcji udział brały trzy zastępy PSP z Lubania oraz zastępy OSP: dwa z Leśnej, dwa z Pobiednej, po jednym z Grabiszyc, Szyszkowej i Olszyny. W tym czasie na zabezpieczeniu byli druhowie z OSP w Pisarzowicach.

red.

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.02.2019, 21:09
Kolejny pożar w Leśnej. W tym przypadku niedbalstwo właściciela jest ewidentne. Suszarnia drewna została zbudowana po amatorsku i nie powinna być użytkowana. Po co się tworzy przepisy, normy, wytyczne. Okresowe badania obiektów to kpina. Gdzie prewencja, profilaktyka czy kontrole. Niedawno przy ul. Kochanowskiego eksplodował zbiornik ciepłej wody podgrzewany grzałką elektryczną bez zaworu bezpieczeństwa. Dlaczego tego przypadku nie omówiono szerzej na stronie Urzędu Miasta Leśna i nie pokazano jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja takiego zbiornika.
Strażak
Strażak 25.02.2019, 15:17
Pół Polski jest zbudowane tak jak ta szopa i inne obiekty w Leśnej. Więc nie wiem po co to komentować,na każdym kroku widać obiekty które nie spełniają przepisów
Gienek
Gienek 28.02.2019, 08:17
Uważajcie na tego "strażaka" to może być podpalacz
Kl
Kl 25.02.2019, 11:17
Do fachowca a nie do urzędu po....e
Qwerty
Qwerty 25.02.2019, 10:28
Rzygać się już chce od tego czepiania się urzędu tylko po to by się czepiać
Marylka
Marylka 25.02.2019, 11:26
Nie zapominajcie urzędnicy, że opłacani jesteście z naszych podatków. Trochę więcej pokory.

Pozostałe