czwartek, 28 marca 2024 21:21

Bez straty seta

13 lutego w hali ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Gospodynie turnieju nie dały swoim rywalkom żadnych szans.

W turnieju wystąpiły cztery najlepsze zespoły z okręgu jeleniogórskiego. W pierwszym meczu ZSO nr 1 z Jeleniej Góry przegrał z bolesławieckim I LO w Bolesławcu 1:2. Potem do gry wkroczyły gospodynie z lubańskiego "Adasia", które pokonały ZSZiO z Kamiennej Góry 2:0.

Kolejne mecze toczyły się już o miejsca medalowe. W finale pocieszenia zagrały drużyny z Jeleniej Góry i Kamiennej Góry. Ostatecznie lepsze okazały się jeleniogórzanki i to one zdobyły brąz. Stawką ostatniego pojedynku był tytuł mistrzowski strefy jeleniogórskiej. Zawodniczki z lubańskiego ZSP im. Adama Mickiewicza nie dały szans rówieśniczkom z Bolesławca, pewnie wygrały 2:0 i tym samym wywalczyły złoty medal.

Dodajmy, że dzięki wygranej w finale strefy jeleniogórskiej zawodniczki prowadzone przez Martę Klapetek awansowały do finału dolnośląskiego.