Oficjalne wyniki. III Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Lubaniu

  • 13.02.2019, 12:48 (aktualizacja 13.02.2019, 15:17)
  • red.
Oficjalne wyniki. III Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Lubaniu
Podziel się:
Oceń:
Tegoroczne zawody w wyciskaniu sztangi leżąc zgromadziły tak dużą ilość zawodników, że zaskoczeni byli sami organizatorzy. Do rywalizacji stanęło niemal 40 zawodników, a największym wyciśniętym ciężarem była sztanga o wadze 245 kg.

Zawody odbywały się w formule Wilks’a, czyli według przelicznika masa ciała do wyciśniętego ciężaru – tłumaczy Mateusz Zajdel, który jest pomysłodawcą i organizatorem trzeciej już edycji zawodów. - Na podstawie kalkulatora używanego w trójboju siłowym wyliczane są punkty. Wygrywa zawodnik, który zgromadzi więcej punktów.

W sobotę na starcie stanęło 38 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach, Kobiety – Open, Mężczyźni - Szkoły Ponadgimnazjalne oraz Mężczyźni – Open. Do Lubania zjechali zawodnicy całego Dolnego Śląska, pojawił się również Polak mieszkający w Niemczech i zawodnik z Kielc. Zaskoczeniem była frekwencja, bowiem w poprzednich dwóch edycjach udział brało z górą kilkunastu zawodników, tym razem było zupełnie inaczej.

Udział w zawodach mógł wziąć każdy, jednak aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik należy przygotowywać się przynajmniej kilka miesięcy pracując z dużymi ciężarami z małą ilością powtórzeń. – dowiedzieliśmy się od Mateusza Zajdla. - To przynosi efekt w postaci tego, że można wycisnąć coraz większe ciężary.

W zawodach najważniejszy jest stosunek masy ciała do wyciskanego ciężaru. Zawodnicy sami określają ciężar, od którego chcą zacząć. Każdy z nich z jednym ciężarem ma trzy próby, drugie nieudane podejście kończy rywalizację.

Zwycięzcą w kategorii Mężczyźni – Open został Robert Wiejas z Kielc, który pobił swój życiowy rekord wyciskając sztangę o ciężaże 245 kg zdobywając tym samym 136,367 pkt. Wilks`a.

Zwycięzca w kategorii Mężczyźni - Open, z sztangą o wadze 245 kg.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poniżej oficjalne wyniki III Otwartych Mistrzostw Lubania w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

 

red.

Zdjęcia (72)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

powerlifter
powerlifter 14.02.2019, 10:54
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba przepisy zabraniają t.zw. "odbijania". Sztanga powinna zatrzymać się na klatce piersiowej a wyciskanie rozpocząć po komendzie sędziego głównego. Jak dla mnie bój "spalony"
Xyz
Xyz 14.02.2019, 23:52
Różne federacje mają różne zasady nie wszędzie trzeba na 3 komendy
JA
JA 14.02.2019, 05:54
JAKIEJ RANGI TE MISTRZOSTWA. MISTRZEM LUBANIA W WYCISKANIU SZTANGI JEST GOŚĆ Z KIELC :)
Lubaniak
Lubaniak 13.02.2019, 22:52
...a ja się pytam :gdzie jest Lewarek^?!!nie widzę go. . On podniosłby sztangę ławkę i pana Zajdla. ...jednym rzutem. ..
L
L 13.02.2019, 19:29
Dyskwalifikacja poprostu
kawa
kawa 13.02.2019, 17:14
,,Każdy z nich z jednym ciężarem ma trzy próby, drugie nieudane podejście kończy rywalizację." Jak to rozumieć?

Pozostałe