Twój e-PIT - rozliczymy podatek za Ciebie

  • 12.02.2019, 16:23 (aktualizacja 14.02.2019, 11:54)
  • US Lubań
Twój e-PIT - rozliczymy podatek za Ciebie
Podziel się:
Oceń:
Dzięki nowej usłudze Twój e-PIT już od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 roku na Portalu Podatkowym można będzie zapoznać się ze swoim PIT-em, a także zaktualizować numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie podatkowe online.

Zgodnie z założeniami już w 2019 r. (w rozliczeniach za 2018 r.) Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) automatycznie przygotuje i udostępni w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38.

Zrobi to na podstawie informacji:

  • od płatników,
  • ze złożonych za rok ubiegły zeznań podatkowych w zakresie wskazanych ulg (ulga na dzieci) oraz w zakresie przekazania 1 % podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Twój e-PIT będzie dostępny dla podatników przez aplikację na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Po uwierzytelnieniu bezpłatnym Profilem Zaufanym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub danymi autoryzacyjnymi (dane identyfikacyjne podatnika i kwota przychodów z poszczególnych pozycji informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-40A) Podatnicy będą mieli do niego wgląd.

Deklarację PIT przygotowaną przez KAS podatnik:

  • może zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • może poprawić (np. zmienić Organizację Pożytku Publicznego (OPP), której chce przekazać 1% podatku należnego),
  • może uzupełnić o dane, których nie posiada KAS (np. wpłaty na IKZE oraz ulgi).
  • może odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Jeżeli podatnik nie zrobi nic, PIT przygotowany przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowany 30 kwietnia.

Usługa będzie dotyczyć podatników rozliczających się zarówno indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem, a ponadto osób samotnie wychowujących dzieci oraz tych, którzy chcą wesprzeć 1% podatku wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

Emeryci i renciści należą do grupy podatników, którym dedykowana jest usługa Twój e-PIT. Na podstawie informacji z ZUS czy KRUS zostanie wypełniony PIT emeryta i udostępniony na platformie, na koncie podatnika. Ten może deklarację zaakceptować, edytować (dodać ulgi, odliczenia czy OPP), odrzucić lub nie robić nic.

Zwrot podatku na podstawie deklaracji przekazanej drogą elektroniczną (Twój e-Pit, e-deklaracje) nastąpi w terminie do 45 dni (licząc od dnia złożenia, nie wcześniej niż od 15.02.2019 r.)

Zwrot podatku na podstawie deklaracji przekazanej w innej formie nastąpi w terminie do 3 miesięcy.

Szczegółowe informacje na temat usługi Twój e-PIT dostępne są w formie broszur informacyjnych w Urzędzie Skarbowym na Sali Obsługi Klienta oraz na stronie internetowej: podatki.gov.pl

US Lubań

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe