Policyjne działania „Pieszy kontra pojazd”

  • 12.02.2019, 14:13 (aktualizacja 12.02.2019, 15:19)
  • st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu
Policyjne działania „Pieszy kontra pojazd” pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
Lubańska drogówka prowadzi dzisiaj działania „Pieszy kontra pojazd”. Celem akcji jest ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Pieszy to uczestnik ruchu drogowego, który jest najbardziej narażony na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pieszy, w przeciwieństwie do kierujących i pasażerów samochodów, pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans.

W ramach dzisiejszych działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, tj. przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Zwrócą także uwagę na kierujących pojazdami i ich zachowanie w stosunku do tej grupy osób.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo często zależy od nas samych.

st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pieszy
Pieszy 13.02.2019, 10:03
Ciekawe czy wystawią mandaty kierowcom parkującym przed samymi przejściami dla pieszych. Wystarczy przejść się i takich "mistrzów parkowania" nauczyć przepisów ruchu drogowego.

Pozostałe