Z dziećmi na letnich oponach

  • 12.02.2019, 12:36 (aktualizacja 12.02.2019 13:07)
  • red.
Z dziećmi na letnich oponach
Podziel się:
Oceń:
Kolizja trzech aut w Nawojowie Łużyckim. Sprawczyni zdarzenia wiozła dzieci autem na letnich oponach.

Przy panujących dzisiaj warunkach kolizja kilku aut nie jest specjalnym zaskoczeniem. Byłoby tak gdyby nie fakt, że sprawczyni jechała pożyczonym Oplem na letnich oponach. Jak by tego było mało przewoziła dwójkę dzieci w wieku 6 i 13 lat.

Do zdarzenia doszło o 8.45 w Nawojowie Łużyckim na drodze wojewódzkiej 357 łączącej Lubań z Nowogrodźcem.

Kierująca Oplem kobieta jadąc w kierunku Nowogrodźca na łuku drogi wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem. Po chwili Opel uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka Renault, odbił się od niego i wpadł na jadące w stronę Lubania Suzuki.

- W wypadku brały udział trzy pojazdy, którymi podróżowało łącznie pięć osób. Z wstępnych informacji wynika, że cztery osoby zostaną przewiezione do szpitala. Stan poszkodowanych jest dobry - usłyszeliśmy od st. kpt. Mariusza Kadłubowskiego oficera prasowego PSP w Lubaniu.

Z racji tego, że w zderzeniu udział brały dzieci zostały one przewiezione na specjalistyczne badania. Do czasu ustalenia czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja ruch na miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Niestety nie wiemy z jakiej przyczyny kobieta zdecydowała się wyruszyć w drogę pożyczonym autem na letnich oponach i to w taką pogodę.

red.

Zdjęcia (15)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 14.02.2019, 19:36
Szczerze mówiąc każdy ma dużo do powiedzenia a nikt nie powie " dobrze że nic im się nie stało". W Polsce nie ma obowiązku zimowych opon więc co się czepiacie opon.... Tam nigdy nie była dobrze droga posypana.
13 letni chłopak Kacper
13 letni chłopak Kacper 17.02.2019, 13:07
To są ms'y opony cało sezonowe! jestem dzieckiem z środka auta i wiem byłem przy kasacji auta
PK
PK 13.02.2019, 14:56
Jestem zawodowym kierowcą i co widać na zdjęciach to szklanka na ulicy nawet opony zimowe nie pomogą a w tym roku coś szanowni drogowcy w ##### lecą w szczególności na Dolnymśląsku.
Kierowca1111
Kierowca1111 13.02.2019, 14:04
Zacznijcie zmieniać opony w terminie a nie w środku zimy na letnich oponach jeszcze z dziećmi takim autem bez wyobraźni naprawdę poniżej krytyki ludzie !!!!
Kierowca
Kierowca 12.02.2019, 19:10
Oooooo tak wszystko na służby drogowe.....a ile tą drogą codziennie jeździ aut, ile jechało dzisiaj?? I jakoś nikomu nic się nie stało. Ciężko jest przyznać rację, że Pani za szybko jechała i to jeszcze nie swoim autem??? Trzeba poprostu myśleć jak się kieruje samochodem a nie bezmyślnie prowadzić.....
Hogsofwar
Hogsofwar 12.02.2019, 21:54
Daj mi suchą nawierzchnie a minimum 80 tam będę jechał bez problemu . Lód na drodze a ty mi mówisz o szybkiej jeździe hehehe. Odrazu wiadomo że droga była przyczyną !!!
Gosciu
Gosciu 13.02.2019, 08:43
Pożyczone auto, tył napęd, letnie opony, ślisko, brak rozwagi i efekt jest jaki widzimy.
Kierowca
Kierowca 13.02.2019, 07:40
A gdzie przy tym mózg i ocena sytuacji na drodze ??? Co Pani ślepa była że pada śnieg, że może być ślisko ??? Pytam się po raz kolejny czy tylko ta Pani jechała w tym dniu tą drogą ??? NIE !!!! I jakoś innym się nic nie stało !!!!! Żeby kierować samochodem trzeba umieć ocenić warunki panujące na drodze.
Admin
Admin 12.02.2019, 17:36
Piaskarka zawsze jeździ po kolizji , jak co roku zima zaskakuje służby drogowe
Szpilka
Szpilka 12.02.2019, 17:23
To jest artykuł pod gotową tezę! A na butach tej Pani była podeszwa antypoślizgowa vibram? Nie to jak ta Pani śmiała wyjść z domu z dwójka dzieci! Co to ma być samosąd? A gdzie artykuł o pracy służb odpowiedzialnych za stan drug w naszym mieście i jego okolicach?.
Hogsofwar
Hogsofwar 12.02.2019, 17:17
Panowie i panie , jak tam droga wygląda ???!!! Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie by droga była w takim stanie !!! , A wy się zastanawiacie jakie opony , no ludzie. To ewidentna wina służb drogowych
xyx
xyx 12.02.2019, 19:11
Mielesz jęzorem po próżnicy i ludziom robisz wodę z mózgu. Ludzkie pojęcie to przechodzi jak ludzie na letnich oponach wybierają się na drogę. Wina służb -bzdura. Są standardy utrzymania i odśnieżania dróg. Po jakim czasie musi być reakcja służb na danej drodze w razie gołoledzi czy opadów śniegu zależy standardu utrzymania danej drogi.
Hogsofwar
Hogsofwar 12.02.2019, 21:57
To zmienić standardy , ludzie mają się zabijać bo droga po oblodzeniu nadaje się do posypania po 48 h ??? Czy to jest mądre ??? Halo mamy 21 wiek
Zażenowany
Zażenowany 12.02.2019, 15:57
W mieście wcale nie lepiej, jedna wielka ślizgawka. No ale jeżeli Arek chodzi pieszo bo nie posiada prawa jazdy to ma to gdzieś...
Jaa
Jaa 12.02.2019, 15:29
Dobrze , ze droga jest dostosowna do warunkow pogodowych i bezpiecznej jazdy na jakichkolwiek oponach! Brawo władze odpowiedzialne za to !
Gdhb
Gdhb 12.02.2019, 15:02
Nie wypłaci. A nawet zimowki by nie pomogly
ja
ja 12.02.2019, 14:54
Jak jest ślisko to zimowe opony nie pomogą tylko rozwaga i spokojna jazda,Opony zimowe najbardziej sprawdzają się na śnieg i błocie pośniegowym..Natomiast na mokrej nawierzchni zarówno zimą i latem bardziej sprawdzają się opony letnie,mają bowiem drogę hamowania o 10 metrów krótszą.Na suchej nawierzchni, opony letnie mimo twardszej mieszanki, gwarantują nawet 10 m. krótszą drogę hamowania, niż zimowe.
jaa
jaa 12.02.2019, 15:32
Info z toru testowego, czy kolega Mietek tak powiedział ?
Setka
Setka 12.02.2019, 14:27
A czy w naszym pięknym kraju jest obowiązek jazdy na zimowych oponach? Raczej nie.To co ma ubezpieczyciel do tego?
Nieznany
Nieznany 12.02.2019, 14:22
Co mają opony do lodu na drodze ¿¿?? Nawet jak by miała zimówki raczej by nic nie pomogło. Duże brawa dla służb drogowych i władz Lubania
adas
adas 12.02.2019, 14:18
Czy w tym wypadku ubezpieczyciel Opla, wypłaci odszkodowanie dla posiadacza Renault?
Gosciu
Gosciu 12.02.2019, 14:44
Tak, niestety nie ma wymogu stosowania opon zimowych w naszym kraju.
Diabeł
Diabeł 12.02.2019, 13:42
A piaskarka jechała o godzinie 9 brawo poraz kolejny PZD

Pozostałe