Kolejna ofiara A/H1N1? Zmarł pacjent z powiatu lubańskiego

  • 12.02.2019, 10:02 (aktualizacja 12.02.2019, 14:14)
  • lwowecki.info
Kolejna ofiara A/H1N1? Zmarł pacjent z powiatu lubańskiego lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:
W szpitalu w Lwówku Śląskim zmarł pacjent, którego przyjęcia wcześniej odmówił lubański szpital. Występowało u niego podejrzenie zarażenia wirusem tzw. świńskiej grypy (A/H1N1).

Pacjent do lwóweckiego szpitala trafił z terenu powiatu lubańskiego, po tym jak jego rodzimy szpital wstrzymał przyjęcia na oddział. Chory cierpiał na zupełnie inną (poważną) jednostkę chorobową aniżeli grypa, która wykryta została podczas badań. Personel ustalił, iż jest to wirus typu A. Niemniej żeby uszczegółowić szczep, ustalić czy jest to świńska, ptasia czy może zwykła grypa należało przeprowadzić badania w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, do którego trafiły próbki. - Wciąż czekamy na wyniki - powiedziała Małgorzata Barańska, Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. Podkreśliła, iż grypa nie była głównym powodem hospitacji pacjenta w szpitalu, a jedynie chorobą towarzyszącą. Szefowa lwóweckiej placówki apeluje jednocześnie o zachowanie spokoju i podkreśla, że nie ma powodu do paniki.

lwowecki.info

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elvis
Elvis 14.02.2019, 11:45

Czy wszyscy pracownicy szpitala zostali zbadani pod katem wirusa świńskiej grypy?
kawa
kawa 14.02.2019, 08:19
ciekawe czy w dr. schumacher prowadzą kontrole pod kątem roznoszenia choroby przez ich pracowników, chyba przy produkcji ich artykułów powinno mieć coś takiego miejsce. żachęcam do komentarzy.
Oooo
Oooo 14.02.2019, 13:48
A co ram tez wykryli ze ktos roznosi to chorubsko ? Pewnie juz z kilka osob zarazili
sefaed
sefaed 20.02.2019, 15:23
Jeśli nosiciel takiej choroby ma kontakt z żywnością lub chusteczkami i je dotyka potem ty to kupujesz dla siebie lub swoich dzieci nieświadomie tego, że są tam zarazki.
serwed
serwed 13.02.2019, 19:07
Dawno mówiłem aby to zlikwidować oni się nie nadają nawet do zwykłych chorób aby pacjentów leczyć, a co dopiero na jakieś poważne epidemie i wirusy.
Jakmar
Jakmar 13.02.2019, 16:54
Stimpak,napisz coś proszę o kompetencjach odnośnie nieprzyjęcia na oddział chorych osób, szpital w Lubaniu posiada te kompetencje kto mu takowe udzielił? Czy ustawa i ochronie zdrowia pozwala na odmowę udzielenia pomocy?
luban
luban 13.02.2019, 13:40
slyszalam, ze to ukraincy przywieźli... ale ile w tym prawdy cholera wie. nie ukrywam, ze sie boje, ale nikt nic z tym nie robi.....
Elvis
Elvis 13.02.2019, 12:41
https://zgorzelec.info/#!/news/16763

W ZGORZELCU ODNOTAWANO 3 PRZYPADKI ORAZ WE LWOWKU SLASKIM ...ŚWIŃSKIEJ GRYPY Z CZEGO JEDEN JUZ ZMARŁ!!! TYLKO CZEKAĆ KIEDY TERAZ BĘDZIE W BOLESŁAWCU,ZŁOTORYJI JELENIEJ GORZE...A MOŻE JESZCZE DALEJ... I MAMY FULL KOMPLET! WSZYSTKO IDZIE OD WAS POWIATU LUBANSKIEGO!!!
Mce
Mce 14.02.2019, 12:57
Ty sie Elvis zastanow najpierw zanim cos palniesz.
Ark
Ark 13.02.2019, 18:54
Co za ludzie. TO JEST WIRUS, a nie zamach powiatu lubańskiego na pozostałe.
Stimpak
Stimpak 13.02.2019, 11:28
ludzie skąd wy bierzecie te teorie typu "bo sanepid mu zakazał..." czy "Czemu sanepid nie wprowadzi badań?" jakich niby badań hehe i od kiedy sanepid ma prawo cokolwiek wprowadzać? Jeśli już czujecie ogromną potrzebę aby wypowiedzieć się w danym temacie to moglibyście chociaż przeprowadzić podstawowy research żeby to co napiszecie posiadało względny sens i odniesienie do rzeczywistości zamiast przypisywać kompetencje danego organu według własnego uznania organom które ich de facto nie posiadają.
Chcecie rozliczać innych a do końca sami nie wiecie z czego i kogo by należało :-D
P.S- wiekszosc o ile nie wszystkie przypadki zgonu spowodowane sa nie samym wirusem grypy tylko powiklaniami po nim, istnieja rowniez badania sugerujace na wieksze zagrozenie ze strony wirusa zwyklej grypy niz tzw. "świńskiej".
Elvis
Elvis 13.02.2019, 11:16
W ZGORZELCU ODNOTAWANO 3 PRZYPADKI ŚWIŃSKIEJ GRYPY Z CZEGO JEDEN JUZ ZMARŁ!!! TYLKO CZEKAĆ KIEDY TERAZ BĘDZIE W BOLESŁAWCU JELENIA GÓRA,ZŁOTORYJA....... A MOŻE JESZCZE DALEJ... I MAMY FULL KOMPLET!

zgorzelec.info/#!/news/16763
Elvis
Elvis 13.02.2019, 11:02
SKĄD WIADOME ŻE TO UKRAINCY I Z LEŚNEJ???KTO WIE???
edfdswd
edfdswd 13.02.2019, 12:02
a co sprawdzałeś każdego, który tu przyjechał i robiłeś im szczepienia ?
Kaja
Kaja 13.02.2019, 09:18
Pewnie z Ukrainy któraś przyniosła i teraz się rozprzestrzenia
Kokosz
Kokosz 13.02.2019, 10:21
Pewnie z Twojego dom. Ja też jak Ty potrafię pisać brednie.
Gość
Gość 13.02.2019, 11:25
Może z Twojego domu zastanów się co piszesz. Z grabieszyc ale jeżeli to jest leśna niech Ci będzie. Leśna jest za mała miejscowością żeby mieszkańcy nic nie wiedzieli na ten temat....
Elvis
Elvis 13.02.2019, 11:20
Widać po pisowni ŻEŚ SASZKA Z UKRAINY! :D
Gość
Gość 13.02.2019, 11:16
Ty to do mnie odpisałeś?
Gość
Gość 13.02.2019, 08:07
Hmm jestem z Leśnej i pierwsze słyszę że ktoś z leśnej jest chory na świńska grypę???
twój uczeń
twój uczeń 13.02.2019, 02:43
Wybudowali nowe wejście do ŁCM za wielkie pieniądze a ludzi do szpitala Kurw... nie przyjmują. Brak słów. Gdzie jest ten Arek co mnie Historii uczył -)
kolo
kolo 13.02.2019, 08:26
Doucz się zanim zaczniesz pisać. Pretensje do starosty Walerego Czarneckiego, szpital to gestia powiatu.
Lipa
Lipa 12.02.2019, 22:48
To nie z Lubania pacjenci tylko z Lesnej. Nikt sobie z tym nic nie robi.
Lubawa
Lubawa 12.02.2019, 22:07
Oby sie ta zaraza nie przeksztalcila w epidemie , bo czarno to widze ,przy takiej opiece medycznej .
Chory na grype
Chory na grype 12.02.2019, 19:50
Kur... To sie w pale nie miesci! Typowe, niska szkodliwosc! Po co przyjmowac, niech umiera!! Pierd.... Co z Wami ludzie ile by nie placili Wam nierobom!! Jakie macie haslo w Lubaniu? " po pierwsze pacjent" heh... Zalosne!
Gandża
Gandża 13.02.2019, 07:24
Po pierwsze pacjent za drzwi!!!! 🙈🙊
Jakmar
Jakmar 12.02.2019, 17:16
Szpital i sanepid w Lubaniu starają się udawać że nic się nie dzieje, a życie ludzie tracą
Xyz
Xyz 12.02.2019, 16:37
Czyli co wylęgarnia grypy świńskiej jest w Lubaniu śląskim ? Czemu sanepid nie wprowadzi badań? Zbyt kosztowne?
Czytelnik
Czytelnik 12.02.2019, 16:32
Więcej Ukraińców niech zjedzie do lubania i bedzie git
oli