Poważny wypadek w Kościelniku

  • 11.02.2019, 17:11 (aktualizacja 11.02.2019 23:09)
  • red.
Poważny wypadek w Kościelniku
W poniedziałek około 15:40 w Kościelniku Średnim doszło do bardzo groźnego wypadku. Kierowca Hondy Civic stracił kontrolę nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w drzewo.

19-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, najprawdopodobniej zjechał na pobocze, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. - informuje Magdalena Juźwicka, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

Według świadków 19-latek już wcześniej bardzo się śpieszył. - Mijał mnie koło hurtowni Janar, nie zatrzymał się na stopie, a jechał tak szybko, że ledwo zmieścił się w zakręcie. - usłyszeliśmy od jednego z kierowców.

Siła uderzenia była tak duża, że auto zawinęło się na drzewie i wpadło do przydrożnego ogródka. Kierowca w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Według nieoficjalnych informacji poszkodowany to mieszkaniec Leśnej, który po lekcjach wracał do domu.

Obecnie ruch na drodze odbywa się jednym pasem.

red.

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Komentarze (49)

Możliwość komentowania dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
siekier_czyn
Wstyd.. 12.02.2019, 18:42
Ludzie, serio moglibyscie sie ugryzc w jezyk.. chlopak w szpitalu walczy o zycie, ma kilka % szans na przezycie a wy tu takie rzeczy.. az strach myslec co rodzina przezywa! Dla kazdego mogloby sie to przytrafic.. kazdy czasami z nas przycisnie mocniej gaz..
Kierowca
Kierowca 13.02.2019, 10:17
" kazdy czasami z nas przycisnie mocniej gaz".
Nie uogólniaj. Nie każdy. Natomiast to że wiele wpisów jest bardzo bolesnych dla rodziny tego kierowcy to fakt. Niektórzy mogliby się powstrzymać z oceną na forum.
karina
karina 13.02.2019, 06:39
Teraz rodzice przeżywają???
A ni zwrócili uwagi na brawurę!
Codziennie dojeżdżam do Lubania i ten samochód nie jest mi obcy.
Rajdował na każdym kroku, a proszę sobie wyobrazić , że akurat w tym czasie o tej porze tym poboczem idzie Pana/Pani dziecko i ginie.
Proszę to przemyśleć....
:)))))))
:))))))) 11.02.2019, 22:15
Widzę, że komentarze nie są w żaden sposób sprawdzane, więc i ja dorzucę coś od siebie. Przede wszystkim nie bronię kierowcy, mimo, że znajomy, nie wiem z jaką prędkością jechał to nie wnikam, będzie nauczka, ale, że tak powiem wszystkich szeryfów internetowych co jedyne co potrafią napisać to "palant, selekcja naturalna" (bardzo łagodna wersja), siedząc w ciepełku na czterech literach i popijając gorącą herbatkę, to wam życzę, abyście również złapali nie jedno pobocze, obróciło was, i żebyście się owinęli wokół drzewa swoimi "szrotami", a na koniec walczyli o życie. Mam ogromną nadzieję, że znajdą się tacy, co i tak o was napiszą, że powinniście zginąć, skoro nie potraficie jeździć. Nienawidzę i raczej nic się w tym temacie nie zmieni, wszystkich tych cebulaków, co nawet nie przeczytają artykułu, a i tak zwalą winę tylko i wyłącznie na to, że kierowca młody i prędkość (która nie jest w końcu znana, jaka była dokładnie). Nie pozdrawiam was, i życzę wam tego samego co kierowca będzie musiał teraz próbować przejść.

Niektórym powinni odcinać internet, ale cóż poradzić. Wojna na szerzenie nienawiści w internecie już dawno się zaczęła.

Eluban, dawajcie więcej reklam, to na pewno ludzie przestaną wchodzić, taka mała rada, a jaka pomocna ;)
Aga
Aga 13.02.2019, 12:58
Nie życz drugiemu co tobie nie mile. !! To, ze chlopak przytulil sie do drzewa i teraz wlaczy o zycie to glupota i brak wyobrazni, na wlasne życzenie. Ale po co komus zyczyc takich przygód? Ktos, kto jest madry i ma wyobraźnię to potrafi jeździć. Pozdro.xd
M
M 11.02.2019, 23:59
To ja może też coś dorzucę od siebie, wiadomo jak to z komentarzami u nas jest :) przydało by się filtrowanie, ale apropo sytuacji wypadku - co lub kto zawinił?
Droga, drzewo, pogoda? Napewnie nie. Zawiniła między innymi prędkość i że wykonywał w tym miejscu manewr wyprzedzania (nie pisz ze prędkość jest nie znana, bo napewno nie była to ta dozwolona 70) widziałeś ile wcześniej złapał pobocze? Widziałeś odkąd leciał bokiem? Nie od parady jest tam zakaz wyprzedzania (przystanek, przejście dla pieszych, skrzyżowanie) poniesie największe konsekwencje czy to zdrowotne czy karne (rokowania były bardzo słabe, nie wiem czy wiesz po jakim czasie odleciał LPR em do szpitala? ) współczuję rodzinie i życzę zdrowia jak z tego wyjdzie. Pozdrawiam.
VW
VW 12.02.2019, 21:19
Ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego - czyli rozsądku.
Jurek
Jurek 11.02.2019, 22:10
Rzadko jestem w pl.ale gdy juz jestem to boje sie usiąść za kółko. Tak boję się....bo idiota wyprzedza na 3ciego.ja prawie ze w rowie a on mi pokazuje srodkowy palec. Zal mi tylko rodziny. Ale d**** nieeeeee.
Rojko
Rojko 11.02.2019, 21:52
Ilu już takich było młodych, którzy się spieszyli i jak skończyli?!? Spieszcie się spieszcie. Zero rozsądku w waszych głowach. Młodzi i głupi! Chociaż wiem że i starsi potrafią dodać gazu. Na co to wam? Spieszycie się do góry?! Na pewno tak, bo bez powodu tego nie robicie. Lepiej dojechać o te 5 minut później i wolniej, ale w CAŁOŚCI , niż jechać o te 5 minut szybciej i nie dojechać w cale.
Mama
Mama 13.02.2019, 15:22
A ilu jest starszych jeżdżących podobnie. Różnią się od młodych jedynie wiekiem auta, rozumem nie zawsze. Przez dwadzieścia lat na drogach wiele widziałam, dlatego nie podoba mi się stereotyp "młodzi to jeżdżą brawurowo" i nie wierzę, że żaden z wypowiadających się tu super- kierowców nigdy nie przycisnął gazu poza dopuszczalną prędkość. Poza tym ludzie - trochę kultury na forum.
stefan
stefan 11.02.2019, 21:07
Przed godz 8.00 jazda z Leśnej do Lubania to duże ryzyko.
Codziennie można zatrzymać prawo jazdy dla kilku wariatów.
Musi zdarzyć się tragedia to będzie reakcja policji.
ratownik
ratownik 11.02.2019, 20:33
do ;Leśnej; pomyśl przez chwilę wiem że to będzie trudne ,, to nie drzewo tylko ty na jego drodze z całą rodziną kochająca żona/narzeczona i cudowne dzieci......
tato
tato 11.02.2019, 20:32
Policja stoi przy przejeździe na księginkach,żenada.stancie tak aby takich delikwentów wyłapywać,kto wie może gdyby zarobił mandat za stopa koło Janaru,dalej pojechałby z rozsądkiem
Los
Los 11.02.2019, 20:16
tak było jest i będzie.Oby tylko przy tym nie ucierpiały niewinne osoby.Wyrazy współczucia rodzicom.
GreenTea
GreenTea 11.02.2019, 20:12
Do elubań: proponuje zmienić Wasz portal na typowo reklamowy. Dorzucić jeszcze zakupy z mango i będziecie lepsi od polsatu.
Odechciewa się tu zaglądać przez te reklamy
ja
ja 14.02.2019, 13:06
Dokładnie
na własną prośbę
na własną prośbę 11.02.2019, 20:11
Może się śpieszył po zdrowy rozsądek bo najwidoczniej zostawił go w domu.
PatrzJakaFranca
PatrzJakaFranca 11.02.2019, 20:09
Debile jesteście musicie sobie coś popisać i zazwyczaj nie napiszecie nic mądrego tylko wszyscy na hurrra hejt
nowak
nowak 11.02.2019, 20:02
Prędkość nie prędkość, oby gościu z tego wyszedł i wyciągnął wnioski, że są ważniejsze rzeczy niż dotarcie do celu 5 minut szybciej
Grabki
Grabki 11.02.2019, 20:00
Szczęście że czyjeś dzieci nie bawiły się w tym ogródku. A co do kierowcy to jeśli przeżyje to niech będzie żywą przestrogą dla kolegów. Pozatym nie tylko małolaty jeżdżą tą trasę niebespiecznie. Niech wraca do zdrowia gnojek bo pewnie rodzice przeżywają dramat.
Leśna 2
Leśna 2 11.02.2019, 21:50
Ciężko będzie z tym zdrowiem, niestety może okazać się czarny scenariusz, rokowania bardzo złe.
samuraj
samuraj 11.02.2019, 19:38
brak słów i wyobrazni bo mam szybki wóz to ja jestem panem i wszyscy spadać bo ja jadę
Greg
Greg 11.02.2019, 19:38
Bezmuzg jak ich wiele.Oby takich było jak najmniej na drogach.Jakby ktoś tam szedł to by już raczej był na tamtym świecie. Takich to trzeba nauczyć ręcznie jak się trzeba zachowywać na drodze. Pała i wąskie drzwi.
autor
autor 11.02.2019, 18:54
To był jeden z tych, którzy jeżdżą szybko ale bezpiecznie
.
. 12.02.2019, 00:59
Jest*
idrive
idrive 11.02.2019, 18:52
a ja mysle michal ze jestes tepym prostakiem
Krzysiek
Krzysiek 11.02.2019, 20:07
Kogo jesteś obrońcą? Potencjalnego zabójcy na drodze? Szczekałbyś tak samo gdyby przyczynił się swoimi wybrykami do zrobienia Ci lub Twoim bliskim krzywdy? Zdaje się, że dwa lata temu przez takiego cymbała zginęła już w Kościelniku jedna osoba ścięta z chodnika. K...wa, kolejny obrońca miłosierdzia się znalazł. Rodzicom oczywiście współczuję, ale nie zdobędę się na to, aby na podobne czyny przymykać oko.
Leśny Ludek
Leśny Ludek 11.02.2019, 18:42
jechałem 10 min po tym dzwonie masakrycznie to wyglądało :/
Gosc