Powstanie objazd Zakrętu Śmierci?

  • 11.02.2019, 12:55 (aktualizacja 11.02.2019, 13:25)
  • 24jgora.pl
Powstanie objazd Zakrętu Śmierci? szklarskaporeba.pl
Podziel się:
Oceń:
Odcinek drogi wojewódzkiej nr 358 prowadzący ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju ma zostać przebudowany. Chodzi o bezpieczeństwo, a sprawa dotyczy Zakrętu Śmierci.

Przetarg na przebudowę ok. 800-metrowego odcinka drogi ogłosiła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, której podlega trasa. Obecnie nie spełnia on parametrów technicznych rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Ukształtowanie drogi i ostry, niebezpieczny łuk sprawiał w przeszłości duże problemy kierowcom. Niejednokrotnie dochodziło tu do niebezpiecznych a nawet tragicznych zdarzeń.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której w przyszłości zostanie wykonane obejście Zakrętu Śmierci. W domyśle droga ma zostać poprowadzona w nowym przebiegu. Inwestor zakłada, że po realizacji zadania trasa skróci się także o ok. 400 metrów, czyli o połowę.

Projektant będzie miał za zadanie opracować dwa warianty nowego przebiegu drogi. Pierwszy - ma spełnić minimalne wymagania warunków technicznych i przewidywać minimalne parametry połączenia obecnej drogi z jej nowym przebiegiem. Drugi natomiast na być przebiegiem z naciskiem na bezpieczeństwo i komfort ruchu. Wydzielona ma zostać trasa dla rowerów i pieszych. Odcinek ma zostać oświetlony i posiadać w swoim ciągu urządzenia wpływające na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Otwarcie ofert w tym przetargu nastąpi 19 lutego. Czas na wykonanie dokumentacji to 6 miesięcy.

24jgora.pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bulk
bulk 16.02.2019, 15:34
Wspaniały zakręt!
koleś
koleś 12.02.2019, 11:40
Zakręt śmierci znam od 60 lat i nigdy nie słyszalem o wypadkach tragicznych.Jeszcze co jest do zniszczenia.
Zenon
Zenon 12.02.2019, 00:39
Co te prace mają na celu?? Sznowny REDAKTORZE ile osób ucierpiało na tym zkręcie w ostatnich 2-3 latch - jakies statystyki !! zostawic to tak jak jest !! kolejną atrakcję turystyczna chcą zniszczyć?
MYŚLEĆ!!!! i jeździć
Kasia
Kasia 11.02.2019, 18:28
Jeździłam po tej drodze jako ,,młody kierowca,,-prawo jazdy dostałam 2 tygodnie wcześniej-zima ,mróz śniegu po koła wysoko i jeszcze nie odśnieżona droga-jakoś nikt nie ucierpiał -ani ja ani auto wniosek?można jeździć bezpiecznie tylko trzeba używać rozumu.
Łukasz Moc Muzyki
Łukasz Moc Muzyki 11.02.2019, 14:20
Zakręt śmierci to główna atrakcja tej drogi,wiele osób tamtędy jedzie aby właśnie go zobaczyć. Nie wiem w czym problem odpowiednia prędkość i jest bezpiecznie

Pozostałe