Młodzież z Łotwy w lubańskim urzędzie

  • 08.02.2019, 17:55 (aktualizacja 08.02.2019, 19:22)
  • ŁCR
Młodzież z Łotwy w lubańskim urzędzie ŁCR
Podziel się:
Oceń:
Ferie to doskonały czas na różne formy aktywności. W piątek lubańska młodzież wraz z rówieśnikami z Łotwy spotkała się z zastępcą burmistrza Lubania.

Uczniowie z Łotwy podczas wizyty opowiedzieli o swojej szkole. O tym, że uczą się wielu języków, w tym języka polskiego. W miarę możliwości starają się wyjeżdżać i uczestniczyć w różnych projektach. Podoba im się nasze miasto i jak mówią wysoko cenią sobie znajomość z lubańską młodzieżą.

- Uczniowie Państwowego Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Dyneburgu po raz pierwszy goszczą w Lubaniu. Młodzież z Łotwy chętnie uczestniczy we wspólnych projektach. Dużo się dzieje w naszym mieście. Mamy wolontariat, parlament uczniowski działający nie tylko na trenie szkoły. Jeżeli uda się uzyskać dofinansowanie chętnie weźmiemy udział w kolejnych projektach. Nasza młodzież ma podobne cele i te idee nas łączą - podkreśliła dyrektor Gaļina Smuļko.

Na krótkim spotkaniu w urzędzie miasta również członkowie Klubu Liderów Młodzieżowych przedstawili swoją działalność. Opowiedzieli, jak pracują przy Lokalnym Inkubatorze NGO, biorą udział w różnego rodzaju imprezach, pomagają w organizowaniu Dnia Dziecka, Dnia Aktywnej Rodziny - DAR. Organizują również akcje w domach dziecka. Piszą i realizują projekty.

- Taka praca to naprawdę niesamowite doświadczenie. Jest okazją do spotkań z młodzieżą z innego kraju. W skali świata mieszkamy blisko siebie i nasza kultura jest podobna, ale daje możliwość wzajemnego poznania i porównania jak jest u nas, a jak u nich.  Współpracujemy razem, dążymy do wspólnego celu i to jest piękne - powiedział przedstawiciel Klubu Liderów Młodzieżowych z Lubania - Eryk.

Na zakończenie spotkania Mateusz Zajdel wręczył wszystkim pamiątkowe gadżety ze zna­nym wszyst­kim hasłem - Lubię Lubań. - Młodzież z Lubania w ramach wolontariatu uczy się tworzyć i pisać projekty. Pomagamy innym w ramach wolontariatu i to motywuje nas do działania - powiedziała Magdalena Guła ze Stowarzyszenia Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze".

W ramach projektu "VAIRĀK NEKĀ VĒSTURE - WIĘCEJ NIŻ HISTORIA" prowadzonym przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" oraz J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija z Dyneburga na Łotwie młodzi ludzie przygotowali wspaniały, choć "niełatwy” spektakl. Mowa o przedstawieniu „Teatr Cieni - Więcej niż historia". Spektakl można było zobaczyć w piątek w Miejskim Domu Kultury.

ŁCR

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe