Ferie z biblioteką w Radostowie

  • 07.02.2019, 13:23 (aktualizacja 07.02.2019, 20:04)
  • Biblioteka Radostów
Ferie z biblioteką w Radostowie
Podziel się:
Oceń:
W czasie ferii Gminna Biblioteka Publiczna w Radostowie zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Zajęcia odbywały się w świetlicy wiejskiej.

Czas wolny od szkoły nie musi oznaczać nudy. Dzieci, które skorzystały z oferty biblioteki, bawiły się wspólnie z rówieśnikami. Kreatywnie tworzyły małe dzieła sztuki, a jak wiadomo prace manualne rozwijają wyobraźnię. W tym roku inspiracją były dla nas rzeczy, które możemy znaleźć w domu. Rolka po papierze toaletowym posłużyła do wykonania baranka, mąka ziemniaczana to główny składnik masy porcelanowej, a makaron do lazanii przeobraził się w lampion.

Dzieci uczestniczące w zajęciach z wielkim entuzjazmem wykonywały powierzone im zadania. Każda praca to pamiątka po wspólnie spędzonym czasie. Warsztaty to nie tylko  spotkanie z plastyką. Królowały tu również zabawy stare i nowe, gry zespołowe, sporty na wesoło, animacje z chustą Klanzy. Jednym słowem z nami zawsze jest wesoło. Uczestnicy zajęć wzięli również udział w wycieczce do Parku trampolin i Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu.

Biblioteka Radostów

Zdjęcia (10)


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 17.02.2019, 14:38
Zabierzecie sobie Anete do radostwia, leśna ma juz jej dość,kibic pierwsza jej komisia i juz lipa zabrane pieniądze dla młodych piłkarzy.
Kibic2
Kibic2 18.02.2019, 18:39
Kibic sprawdź podział a później pisz te wypociny
Qqq
Qqq 18.02.2019, 16:57
Bardzo dobrze podzielony budżet.
175tysi z gumy nie jest.
Na lesna.pl opublikowane jest kryterium na podstawie którego rozdzielono pieniądze.
Jasne i sprawiedliwe.
Z drugiej str. Bardzo nie podoba mi się, że niektóre kluby traktują gminę jak dojdą krowe.
Proszę popatrzeć na protokole o ile wnioskowały kluby a ile miały wkładu własnego bądź z innego źródła. Niektóre zapewniały 50% finansów z innego źródła a niektóre ok 20%. A najbardziej już mnie szlak trafia, że wykorzystuje się dzieci do brudnej zagrywki.
Brawa dla Butmistrza za rozsądne działanie i za SPRAWIEDLIWOŚĆ, której w tej gminie zawsze brakowało!
z Leśnej
z Leśnej 18.02.2019, 08:40
Bardzo dobrze, że pieniądze wreszcie zostały podzielone sprawiedliwie między wszystkie kluby. I tak powie większość mieszkańców, którzy mieli dość tego, że Włókniarz jest faworyzowany, bo to Włókniarz. Nieważne, że inne kluby mają większe sukcesy, że robią wiele dobrego i tak Włókniarz miał zawsze fory. Bo to Włókniarz. Bardzo dobrze, że wreszcie doceniono też innych! Brawo!
Też z Leśnej
Też z Leśnej 18.02.2019, 15:31
Popieram!!! Sprawiedliwość musi być.Włókniarz nic nie mówił jak dostawał najwięcej a inne kluby co? Kajakarze jakie ogromne sukcesy odnoszą w porównaniu z Włókniarzem to kosmos a ile dostają? Brawo Władzo tak dalej dzielić sprawiedliwie a nie po znajomości.
radostów
radostów 14.02.2019, 07:24
Aneta daj spokój masz robotę w leśnej zajmij się nią bo też cie zwolnią
Er
Er 14.02.2019, 11:02
Zachowaj rady dla siebie i niemartw się czyjąś pracą troskliwy.Brak argumentów i pyskówki.
Ona
Ona 10.02.2019, 15:38
Postępowanie pracowników urzędu to kpina. Na komisję, nie proszona, wpadła sekretarzowa z informatykiem, prubując udowodnić, że nie ma podstaw nagrywania i upubliczniania posiedzeń komisji. Wstyd, że urzędnik takiej rangi nie zna konstytucji. A gdzie w tym wszystkim transparentność wójta. Nie wygodnie dla wójta jest upublicznianie komisji, bo mieszkańcy będą mogli zweryfikować jego prawdomówność. Podczas następnej komisji może samowolnie przyjdzie kierowca i oznajmi, że nie pojedzie z radnymi po paliwo podrożało. Właśnie w taki sposób się zachował informatyk. Nikt nad niczym w urzędzie nie panuje. Tylko wójt siedzi zadowolony i twierdzi , że wszystko funkcjonuje prawidłowo.
PRACOWNIK URZĘDU
PRACOWNIK URZĘDU 13.02.2019, 20:14
Informacja do osoby podpisanej "Ona":
Skąd czerpane są tak błędne informacje nt. wypowiedzi przez wskazane wyżej osoby?
W związku z brakiem zapisów w Statucie Gminy Lubań o możliwości transmitowania posiedzeń komisji, co w przypadku obrad Rady Gminy zostało jednoznacznie uregulowane, Sekretarz wraz z Kierownik Referatu PA i Informatykiem, poinformowali o pojawieniu się wątpliwości w tej kwestii.
Sekretarz odczytała jedynie zapisy statutu dotyczące posiedzeń komisji i pozostawiła decyzję o transmitowaniu komisjom.
Jednocześnie poruszony został problem braku miejsca na serwerze. Na uwagę zasługuje fakt, że posiedzenia komisji nigdy nie były transmitowane, a polecenie zostało wydane w trakcie posiedzenia, pozbawiając tym samym pracownika możliwości spokojnego, technicznego przygotowania.
Sekretarz nie wypowiedziała słów, które przytoczone zostały w powyższym komentarzu "Ona", o rzekomym braku podstaw nagrywania i upubliczniania posiedzeń komisji , co stanowi oszczerstwo.
Zgodnie z zapisami statutu, posiedzenia komisji są utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniane na stronie internetowej gminy. Sekretarz w swojej wypowiedzi powołała się właśnie na treść paragrafu 66a statutu, uzasadniając tym samym powstałą wątpliwość dotyczącą transmitowania posiedzenia.
Myślę, że osobie "Ona" zostały źle przekazane informacje tzw. plotki, albowiem odczytany paragraf najwyraźniej nie był zrozumiały dla odbiorcy, który następnie przekazał dalej to co niestety "zrozumiał" , bądź osoba "Ona" najzwyczajniej nie wie czym jest nagrywanie, upublicznianie i transmitowanie posiedzeń.
Na koniec taka uwaga: zamieszczając jakiekolwiek wpisy, proszę zwrócić uwagę na ich treść! W internecie nie jesteśmy anonimowi, a złośliwe, celowe głoszenie fałszywych informacji, służące skompromitowaniu kogoś, jego poniżeniu w opinii publicznej co ma - w zamyśle oszczercy - narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, jest karalne. Oszczerstwo jest przestępstwem zwanym inaczej kalumnią lub zniesławieniem.
I proszę pamiętać, że nie każdy pozwoli sobie na takie postępowanie i bezpodstawne zniesławianie!
Proszę nauczyć się szacunku do drugiego człowieka.
JA
JA 18.02.2019, 18:21
Już widzę jak prokuratura wszczyna postępowanie karne za oszczerstwa. HA HA HA. Prokuratura wszystko co może to umarza. Sama miałam taki przypadek. Na moje zażalenie za Postanowienie prokuratury, sąd dopiero wskazał że nastąpiło zniesławienie pracownika jako urzędnika publicznego. I jak to w naszym kraju jest trzeba dochodzić ukarania winnego i odszkodowania na drodze cywilnej. Prokuratura nie ściga tego z urzędu. Wszystko na ten temat
Er
Er 18.02.2019, 20:58
Do postępowania muszą być podstawowy a nie dyrdymały.
Janusz
Janusz 13.02.2019, 21:31
Brawo w końcu ktoś mądrze wyjaśnił. A "ONA" jak to Ona - nie zabłysła.
Er
Er 13.02.2019, 22:47
Dla ciebie mądrze nawet bardzo Panie Jasny i oświecony
Ona
Ona 13.02.2019, 22:42
Skoro tak świetnie znali zapisy statutu to dlaczego dotychczas nie udostępniali nagrań z komisji? Dopiero po tej komisji pojawiły się nagrania. Czyżby zbieg okoliczności? Jeżeli znali przepisy to celowo ich nie przestrzegali? Trudno się opanować jak wychodzą kolejne błędy.
Ona
Ona 13.02.2019, 21:01
Bardzo dobrze, że wreszcie zapoznałaś się ze statutem i dopiero teraz umieściliście nagrania z komisji na stronie internetowej. Dlaczego tego nie było wcześniej? Nie strasz mnie, bo to działa w dwie strony. Zobacz co twoi pracownicy robią w czasie pracy? Czy zrobisz taki piękny wykład również w sprawie niedzielnych wyborów na sołtysa?
Janusz
Janusz 13.02.2019, 21:29
"Ona" skończ waść Pani,wstydu oszczędź. Zajmij się kuchnią a nie "polityką".
Er
Er 13.02.2019, 22:40
Tak jest kończ Pinokio dość wstydu.
Ona
Ona 13.02.2019, 22:34
Jak nie ma argumentów to chamska pyskówka. Tyle masz do powiedzenia w powyższej sprawie?
Statut 2
Statut 2 13.02.2019, 18:43
A ja wątpię w znajomość konstytucji osoby "ona", skoro nie zna pani pisowni podstawowych wyrazów języka polskiego tj. "prubując" Radzę zacząc od lektury slownika ortograficznego, ustawy o samorządzie gminnym i na koniec polecam lekturę statutu gminy. I skąd wiedza jak zachował się informatyk, a co powiedziała "sekretarzowa"? Była pani zaproszona na komisję? Być może tak...więc problem ze słuchem, bądź ze zrozumieniem 😉 Proszę zająć się obowiązkami i zakończyć pisanie nieprawdy.
Ona
Ona 13.02.2019, 21:06
Ja to wszystko znam, a nawet jeszcze więcej. Zacznij czytać ze zrozumieniem statut sołectwa Radostowa Średniego i Dolnego oraz Górnego. Przy okazji Nawojowa Łużyckiego może zauważysz różnicę. Wkrótce może ci się przydać.
Statut
Statut 13.02.2019, 17:04
Zgodnie z zapisami par.66a Statutu Gminy Lubań, posiedzenia komisji są utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania komisji, za wyjątkiem komisji rewizyjnej i komisji skarg, są udostępniane na stronie internetowej gminy.
Natomiast obrady rady są utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz transmitowane i udostępniane zgodnie z art. 20 ust. 1b ustawy (par.41a statutu).
Skoro pojawiają się wątpliwości co do zasadności transmitowania komisji, albowiem statut niedookreśla transmitowania komisji a jedynie posiedzeń rady, naprawdę błędem jest postawa pracowników urzędu, którzy uprzejmie poinformowali o tejże wątpliwości?
Nie zrozumiałe jest zachowanie co niektórych osòb tj. "Ona". Myślę, że co by pracownicy dobrego nie uczynili i tak będą poprzez kilka upartych osób krytykowani. Taki jest cel.
Chyba w żadnym z urzędów komisje nie są transmitowane, ale w naszej gminie musi być przecież inaczej. A przy tym stanowi to dodatkowy koszt, niepotrzebny w mojej ocenie.
Er
Er 13.02.2019, 22:27
To jest tylko twoja ocena i to błędna. Totalny brak wiedzy
Janusz
Janusz 13.02.2019, 21:41
Nigdy nie było udostępnionych nagrań czy możliwości oglądania na żywo obrad Komisji, tylko z Sesji. Jakoś dziwnie to chciejstwo wyszło, czyżby ktoś nie mógł w nich uczestniczyć osobiście ?. Bardzo dziwne zjawisko nastąpiło, tak nagle ?. Jakoś do tej pory nikt zastrzeżeń nie miał. Pozostawiam zagadkę tego zajścia do indywidualnej interpretacji. Pozdrawiam pracowników Urzędu Gminy. PS. ( niech się Panie nadal tak uśmiechają).
Er
Er 13.02.2019, 22:34
Ktoś boji się jawności.Bardzo dobrze pokazywać prawdę i kombinacje Pinokia.
Ona
Ona 13.02.2019, 22:32
Zostało to zmienione 21 listopada 2018roku. Jest 13 luty. Prawie trzy miesiące potrzebowali urzędnicy, aby zauważyć zmianę w prawie. Dlatego teraz są udostępniane nagrania z komisji. A ty doszukujesz się jakiegoś drugiego dna. Jak widzisz nic nie nastąpiło nagle. Pytanie tylko do wójta dlaczego tak długo trzeba było na to czekać.
Ona
Ona 13.02.2019, 21:29
Hasło wyborcze wójta - transparentny samorząd. Teraz już nie jest taki przejrzysty. Zaczyna liczyć koszty. Lepiej, bardziej zasadne było przeznaczyć 55 tys. złotych na samochód dla policji z kredytu, a ludziom dowozić wodę. Błędów, co niektórych, to można długo wyliczać. Jak jest coś nie tak to każdy ma prawo o tym mówić i pisać. Zasadne było zwoływanie kolejnej nadzwyczajnej sesji dla jednej uchwały w celu upoważnienia sołtysów do poboru podatków, bo nikt nie pomyślał o tym ustalając termin wyborów sołtysa. Ile ta przyjemność kosztowała? Chyba więcej niż transmitowanie komisji. Teraz wszyscy będą mieli możliwość wysłuchania i porównania wójta oraz pracowników wypowiedzi podczas komisji a następnie podczas sesji. Przykład- uchwała w sprawie dotacji na wiercenie studni.
Er
Er 13.02.2019, 22:59
A 150tys.dla LPWiK obce zadanie panie oszczędny. A szkoła przecieka przy każdym deszczu w Pisarzowicach
Rodzic
Rodzic 11.02.2019, 12:55
Każdy może nagrywać i oglądać komisję byłe nie utrudniać pracę. Pani sekretarz chciała zabłysnąć a tu pełna kompromitacja i totalny brak wiedzy i zero reakcji wójta informatyk wycenia pracę komisji. Pinokio zrobił bajzel i cyrk
Wstyd
Wstyd 13.02.2019, 17:16
Informatyk nie wycenia pracy komisji, a jedynie informuje o szacowanym koszcie transmitowania komisji, które nie było przewidziane wcześniej, dopiero podczas trwania komisji zawnioskowano o jej nagrywanie, bez uprzedniego poinformowania pracownika. Przecież umożliwienie transmitowania wymaga wykonania pewnych czynności przez informatyka. Cyrk i bałagan robiony jest celowo przez kilka osób, i nie są to pracownicy urzędu. Szkoda energii na takie zachowania. Wstyd.
Ona
Ona 13.02.2019, 19:07
Energię zostaw na działania zgodne z prawem. Sekretarz miała coś poprawić, a tu porażka. Nikt nie zna i nie czyta przepisów. Wstyd dla wójta i jego "kompetentnych" pracowników. Co do nagrywania komisji to z mocy prawa, bez przypominania przez radnych, informatyk powinien nagrywać posiedzenia komisji. Swoją edukację proponuję rozpocząć od konstytucji a następnie ustawy o samorządzie gminnym. Korepetycje ze znajomości przepisów tu udzielać wam "urzędnicy" nie będę. Kompromitujcie się dalej. Tylko za co bieżecie pieniądze. Bycie sekretarzem to nie tylko wyższe wynagrodzenie i dodatek funkcyjny ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność i wiedza merytoryczna a także neutralność polityczna. Tego obecnie nie ma.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.02.2019, 18:20
Nagrania z komisji Urząd jeszcze nie udostępnił. Proszę radnych o interwencję
Rodzic
Rodzic 08.02.2019, 22:46
Pani dyrektor dzisiaj na komisji opowiadała takie farmazony przykro było to oglądać i to na żywo tłumaczenie wójta masakra dobrze że radni to dostrzegli
gość
gość 08.02.2019, 07:12
Zajęcia jak zwykle były bardzo udane, a dzieci szczęśliwe :-)... Fajnie, że takie zajęcia odbywają się w naszej miejscowości...
Rodzić
Rodzić 08.02.2019, 09:06
Dokładnie waszej miejscowości
gość
gość 08.02.2019, 11:31
ale z tego co wiem to i w Radogoszczy i w Pisarzowicach też są organizowane takie zajęcia dla dzieci. Z resztą nie sądzę, że gdyby ktoś nie z Radostowa przywiózł dzieci na zajęcia to pani wyrzuciła by je z zajęć.
Rodzice
Rodzice 08.02.2019, 17:18
W Radogoszczy była taka sytuacja jedno dzecko zostało odeslane do domu wiec niepisz głupot
Rodzice
Rodzice 07.02.2019, 22:47
Zajęcia wokalne 14 -16 dla kogo zamiast szkoły a nauka gry na gitarze gdze po co były zakupione przez rodziców wszystko zniszczy nieudacznik. Oczywiście tylko 2 miejscowość reszta na drzewo
Rodzice
Rodzice 07.02.2019, 22:31
A starsza grupa co ma robic zwolnił dobrego animatora i udaje głupa zatrudnia kogoś z łapanki po protestach pajac jedn.Pani dyrektor lenistwo bije na odległość szanowni radni zróbcie z tym porządek.
gość
gość 08.02.2019, 08:31
Jak na kogoś z łapanki to chyba dobrze sobie radzi, najlepszym dowodem na to są zadowolone buźki dzieci :-)...
Ona
Ona 08.02.2019, 19:58
A gdzie widziałeś te buźki? Na tym zdjęciu zajęcia prowadziła Pani bibliotekarka. Pan do zajęć wokalnych jeszcze nie miał zajęć.
Rodzice
Rodzice 08.02.2019, 10:25
Jak dobrze jeżeli nie jest jeszcze zatrudniony

Pozostałe