Tymczasem na „Waryniaku” wieczorową porą

  • 6.02.2019, 19:44 (aktualizacja 06.02.2019 19:56)
  • red.
Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy filmik obrazujący sielankę panującą w okresie grzewczym na tak zwanym „Waryniaku” w Lubaniu.

Co wieczór Waryniak płonie - relacjonuje czytelnik - na całym osiedlu smród, że nie idzie oddychać.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wolimierz
wolimierz 9.02.2019, 09:31
ciekawe czym pali burmistrz leśnej
Ludź
Ludź 9.02.2019, 00:12
5 lat temu mieszkańcy waryńskiego palili w piecach tak samo jak palą teraz. Więc gdzie był smog 5 lat temu? Stanęła stacja pomiarowa i nagle mieszkancy lubania pytają się o maseczki antysmogowe :/
Smolniczanka
Smolniczanka 8.02.2019, 21:40
W Smolniku z jednego małego domku idzie taki dym i smród, że pm Lubania i Leśnej, zebrane do kupy, się chowa :/
wyngiel
wyngiel 8.02.2019, 09:34
Było już na stronie o tym ale co tam - powiatluban.pl/aktualnosci/test-spalania-wegla-metoda-tradycyjna-oraz-od-gory,393.html

Czy ciężko chociaż spróbować?
Tik
Tik 7.02.2019, 19:36
Philips oczyszczajacy powietrze. Mam w salonie i w sypialni i w pracy. Drogie ale zabiera cały syf, mniejsze od pm2.5. I wali mnie smog.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 9.02.2019, 13:33
To nie na tym polega
Fatalne powietrze
Fatalne powietrze 8.02.2019, 23:23
Oczyszcza z pyłów ale nie natychmiast całe powietrze w pomieszczeniu. A co z gazami?
Hans
Hans 7.02.2019, 11:08
Nie tylko miasto, zapraszam jak tylko się sciemni na Uniegoszcz ul Jalowcowa. Proszę zabrać maski że sobą.
kawa
kawa 7.02.2019, 10:19
do Ja
napisz konkrety ale realne to chętnie skorzystam.
Medyceusz
Medyceusz 7.02.2019, 10:07
I tak to bezmózgowie społeczne, pospolity ciemnogród truje siebie, swoje dzieci i wnuków. Umieralność wzrasta, a jak już się coś porodzi to od poczęcia upośledzone.
Rozbawiony
Rozbawiony 7.02.2019, 11:55
"a jak już się coś porodzi to od poczęcia upośledzone". Czyżby samokrytyka?.
Facet
Facet 7.02.2019, 09:12
Lubań caly "plonie" wieczorowa pora. Wystarczy wjechać do miasta.
Mieszkanka
Mieszkanka 6.02.2019, 22:49
Zróbcie tam w końcu jakieś kontrole! Zwłaszcza ulica Pastelowa i Wrzosowa. Nie idzie wyjść z domu
Tomek
Tomek 8.02.2019, 23:25
Kontrola nic nie da dopóki można spalać (węgiel i drewno) dowolną metodą.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.02.2019, 21:11
Na kamiennej też nie da się oddychac
ktoś
ktoś 6.02.2019, 20:32
Cwaniaczek, który to nakręcił to pewnie ma ogrzewanie miejskie, uwierz mi że większąść by się z chęcią podłączyła bo sam tam mieszkam, ale niestety miasto nie ma zamiaru podłączyć, na ogrzewanie gazowe niestety nie stać większąści mieszkańców osiedla waryńskiego...a taki dym też mam z węgla którego kupuje co roku w lubańskim składzie opału,,jak ciebie dusi,,to omijaj to miejsce z daleka,,bo my palimy i tak nie najtańszym węglem,,,
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.02.2019, 10:25
Dlaczego myślicie że ogrzewanie gazowe jest takie drogie ja mam takie i nie narzekam węgiel też tani nie jest no tylko można się wspomóc śmieciami
Ooo
Ooo 7.02.2019, 13:38
Ja też mam ogrzewanie gazowe, zgodzę się wcale nie jest drogo i czysto w mieszkaniu.
Koszmar węglowy
Koszmar węglowy 7.02.2019, 10:57
Węgiel jest bardzo dogi, trzeba go przywieźć, zwalić, rozpalić , pilnować, a potem męczyć się się jeszcze z popiołem, który pyli i zanieczyszcza i truje...
Zimny
Zimny 7.02.2019, 07:38
Ja mam ogrzewanie miejskie w domku jednorodzinnym w innej części miasta, było to opłacalne sezon, dwa temu. Ostatni rachunek 900 zł, grzeje się oszczędnie a połowa sumy to koszty przesyłowe. Cena za nie powoli robi się naprawdę zaporowa. Oczywiście na ulgi z tytułu eko grzania nie ma co liczyć. Podłączyłem się do sieci grzewczej indywidualnie za niemale również pieniądze z własnej kieszeni.
Ja
Ja 7.02.2019, 05:42
Jak by się chciało trochę ruszyć głową to by się załatwiło ekologiczne ogrzewanie - są na to pieniądze dopłaty itd , ale zawsze lepiej pobiadolić i truć innych i siebie , lenistwo jednak też zabija
kawa
kawa 7.02.2019, 18:03
i co , też prosiłem o konkrety. Wymądrzać się każdy potrafi.
Ruszający głową
Ruszający głową 7.02.2019, 08:23
Gadki szmatki,a może zamiast gadania na okrągło jakieś konkrety szanowny(a) Panie(Pani).

Pozostałe