Sesja w powiecie

  • 6.02.2019, 11:51 (aktualizacja 06.02.2019 12:06)
  • Powiat Lubań
Sesja w powiecie Powiat Lubań
Ostatnia sesja powiatu lubańskiego była okazją do pożegnania insp. Norberta Kurendy i powitania nowego komendanta KPP w Lubaniu. Debatowano także nad innymi tematami.

Walery Czarnecki podkreślił, że trudno nie zauważyć wielu zmian na lepsze w czasie gdy jednostką dowodził Norbert Kurenda. - Jest to w ogromnej mierze zasługa Twoja oraz Twoich współpracowników, za co serdecznie dziękuję - powiedział starosta. Walery Czarnecki powitał również nadkom. Przemysława Rudzika, dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego w Lubaniu. Życzył mu powodzenia i dobrej współpracy z samorządami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubańskiego.

Jednym z punktów ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego była również informacja dotycząca kontraktowania lubańskiego szpitala. Z informacji Krzysztofa Konopki, prezesa Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu wynikało, że możemy być spokojni o dalsze kontraktowanie.

Podczas sesji podjęto m. in. uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2019 roku oraz wyrażenia zgody na powierzenie zadania Powiatowi Zgorzeleckiemu z zakresu realizacji oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie na rzecz mieszkańców Powiatu Lubańskiego.

Rada wyraziła zgodę na przystąpienie przez Powiat Lubański do realizacji programu PFRON pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2019. Przegłosowano projekt uchwały Rady Powiatu Lubańskiego w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej, ustalenia przedmiotu jej działania oraz określenia składu osobowego. Zaakceptowano zmiany uchwały nr I/7/2018 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 22 listopada 2018 r. w sprawie: powołania stałej Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu Lubańskiego, ustalenia przedmiotu jej działania oraz określenia składu osobowego.

Powiat Lubań
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antykomuch
Antykomuch 12.02.2019, 13:18
Zebranie Związku Emerytów byłej PZPR... Kto nas reprezentuje?...
Obywatel
Obywatel 10.02.2019, 10:07
Jeden statysta w mundurze zastąpił innego. Żenada!
Średniolatek
Średniolatek 9.02.2019, 22:50
Akademia Leśnych Dziadków. Dlaczego młodzi nie chcą działać w samorządach?...
tobi
tobi 13.02.2019, 09:47
Młody jeśli wygra wybory jest niszczony przez kolegów Leśnych Dziadków ewentualnie wciągany w układziki.
gość
gość 6.02.2019, 13:28
A kiedy starosta zamierza wyremontować Szkołę Muzyczną? Kiedyś piękny Zameczek a dzisiaj ruina że aż wstyd.
Ww
Ww 6.02.2019, 21:20
Starosta jest juz po wyborach i teraz juz nic nie musi!!!Niestety.

Pozostałe