Wybory tylko w Radostowie

  • 05.02.2019, 13:57 (aktualizacja 06.02.2019, 12:49)
  • red.
Wybory tylko w Radostowie
Podziel się:
Oceń:
W dwóch sołectwach gminy Lubań odbędą się zaplanowane na 10 lutego wybory sołtysów. W pozostałych dziewięciu głosowania nie będzie.

Wybory w gminie Lubań były zaplanowane na 10 lutego. Wójt zgłoszenia chętnych do walki o fotel sołtysa przyjmował do 25 stycznia. Okazało się, że z terenu dziewięciu sołectw spłynęły pojedyncze kandydatury. W związku z tym jednocześnie poznaliśmy nowych sołtysów w następujących sołectwach: Henryków Lubański, Jałowiec, Kościelnik, Kościelniki Dolne, Mściszów, Nawojów Śląski, Pisarzowice, Radogoszcz oraz Uniegoszcz.

Nowi sołtysi w poszczególnych sołectwach:

Henryków Lubański - Teresa Trefler
Jałowiec - Tadeusz Szydlak
Kościelnik - Krystyna Winiarczyk
Kościelniki Dolne - Małgorzata Jańczak
Mściszów - Angelika Zioła
Nawojów Śląski - Tomasz Benedyk
Pisarzowice - Aleksandra Chomicz
Radogoszcz - Agnieszka Wierzbicka
Uniegoszcz - Alfred Szarkowski


Ponadto na zebraniu wiejskim sołtysem Nawojowa Łużyckiego została Beata Łasica.

Wybory z prawdziwego zdarzenia zostaną zatem przeprowadzone jedynie w dwóch sołectwach.

W Radostowie Górnym o głosy mieszkańców powalczą Barbara Słabicka oraz Jan Rejman. W Radostowie Dolnym i Średnim do walki staną z kolei Joanna Urszula Niedzielko oraz Bernard Smusz.

Przypominamy, że wybory odbędą się w świetlicy wiejskiej 10 lutego w godzinach 10 - 15.

red.

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz
Janusz 11.02.2019, 22:54
Radostów koniec ery gminnego popychadła? Szok! Dać wladze kobiecie z pewnością ma większe jaja niż porzedni mistrz.
Wioska
Wioska 15.02.2019, 21:55
Pisałeś poniżej o inteligencji mamy wykładnię twojej inteligentny inaczej
Marc.
Marc. 11.02.2019, 11:11
Dziwnym trafem w naszym kraju są wybierani na stanowiska ludzie w większości nie nadający się do ich piastowania, którym tylko i wyłącznie zależy na jakiejkolwiek władzy.Tak też i tym razem było.Współczuję mieszkańcom Radostowa Górnego albo może im gratuluję tak "trafnego"wyboru sołtysa.
Monika
Monika 11.02.2019, 22:02
Pozatym zostawia dla siebie te wypociny. 😅nara
Monika
Monika 11.02.2019, 18:37
Powiedz czy masz jakiś problem pajacu ! Trzeba było samemu startować a nie teraz kobietę obrażać skoro jesteś taki mądry to napisz swoje imię i nazwisko a nie jakieś ***y piszesz ! Żal mi ciebie człowieku !
Marc.
Marc. 11.02.2019, 19:39
Szanowna królewno ciśnienie za bardzo skoczyło?Najpierw proszę samemu napisać swoje nazwisko abym wiedział, kto mnie obraża.
Judyta
Judyta 11.02.2019, 22:36
Brak słów na takich ludzi to najwiecej mordę otwierają a nic mądrego do powiedzenia nie maja 🙄
Monika
Monika 11.02.2019, 21:59
Szkoda ze takie mądry jesteś tylko w necie 🤔nikogo nie obrażam wyrażam swoje zdanie hmmm lecz dziwne tyle do powiedzenia masz a kandytatów było tylko dwóch ? Trzeba było stratować skoro masz taka wyszczekana buzie 😅i jesteś na tyle bystry
Marc.
Marc. 12.02.2019, 08:17
To jest właśnie przykład wojny polsko-polskiej.Nie można mieć innych poglądów od ogółu bo zaraz z błotem i hejtem zmieszają.Widzę,że najlepiej z agresją odpowiadać a może tabletki się skończyły?Po drugie nie mam zamiaru nikogo STRATOWAĆ jw.
Zadowolona!
Zadowolona! 11.02.2019, 14:58
Osobiscie uwazam ze akurat pani ktora zostala wybrana nalezycie i godnie bedzie reprezentowac nasza wioske...nie mam zadnych uwag do pani S... a ty zamiast wypisywac bzdury i naciagane farmazony to napisz konkretnie co ci sie nie podoba...moze ty ,,drogi Marco"nadawalbys sie lepiej do tej funkcji😂
Gajowy
Gajowy 11.02.2019, 14:36
A kto według ciebie tam sie nadaje na sołtysa?
Panowie z pod sklepu? Pani Basia jest odpowiednią osobą na tym stanowisku
Ktoś na pewno
Ktoś na pewno 11.02.2019, 14:25
Panie Marc jeśli pan ma coś to obecnego Sołtysa w Radostowie Górnym to proszę powiedzieć to w twarz a nie pisać bretnie. Sądzę ze obecny sołtys jest pracowitą kobietą. Nawet proszę spojrzeć na wioskę Radostów i co jest na Górnym. Ile pani. B.S zrobiła ile pomagała. A jeśli coś pani nie pasuje to proszę się przeprowadzić gdzieś indziej gdzie panu będzie odpowiadać albo niech pan lepiej nic nie mówi bo jedynie może się pan Skompromitować, z reszta ludzi wybierali i od niech zależało kogo chcą na sołtysa. Pozdrawiam :)
Marc.
Marc. 11.02.2019, 19:41
Proszę o konkrety, co ta Pani takiego wielkiego dla wioski zrobiła.Pozdrawiam.
Wioska
Wioska 11.02.2019, 22:18
Pokaz swój wkład.Pani pracowała ostatnie 4 lata społecznie dla wioski
Marc.
Marc. 12.02.2019, 08:24
Konkrety proszę.
Wioska
Wioska 12.02.2019, 12:29
Już taki Marc.był kiedyś radnym tej miejscowości Tak samo szczekal i tyle bylo jego pracy
Do marc
Do marc 12.02.2019, 11:01
Konkretnie to ty masz w głowie 😂😂😂
Krysia
Krysia 11.02.2019, 22:05
A co ty takiego zrobiłeś ze masz z tym problem wybierali ludzie s nie tacy hmmm jak by cię tu nazwać bezmózgowcu weź swoje krętki i zajmij się czymś pożytecznym a nie pisaniem bredni bo aż śmieć się chce z twojego poziomu inteligencji.
Marc.
Marc. 12.02.2019, 08:20
Jakby Pani miała poziom i inteligencję, to by mi nie ubliżała.
Krysia
Krysia 12.02.2019, 10:59
Słoma z butów ci wystaje i tyle naszczescie nie często trafiają się tacy ludzie jak ty !
Marc.
Marc. 12.02.2019, 19:18
Takimi hejtowymi wpisami wystawia pani świadectwo sobie i wyborcom pani sołtys.Bardzo agresywny ten elektorat.
Życzę spokoju i opanowania.
Do Marc
Do Marc 11.02.2019, 21:50
A ty co zrobiles?? Ta pani jest i zawsze byla pomocna w kazdej sprawie udziela sie w kazdej sytuacji i zdarzeniu jakie bylo do tej pory na wiosce...uwazam ze ludzie dobrze wybrali...a tobie jak cos nie pasuje to przyjdz i powiedz w twarz a nie oczerniasz...żenada i slabosc z twojej str
Marc.
Marc. 12.02.2019, 08:22
Proszę o konkrety.
Wybory do unieważnienia
Wybory do unieważnienia 10.02.2019, 15:21
Wybory sołtysów w Radostowie do unieważnienia. Po pierwsze źle powołana komisja skrutacyjna, ale to nic w stosunku do nieprawidłowych kart do głosowania. Obie te przyczyny są podstawą do unieważnienia wyborów. Za przygotowanie kart odpowiada wójt. Może robi to celowo, bo kandydaci mu nieodpowiadają? Twierdzi, że ma kompetentnych pracowników, a tu taki bubel prawny. Gratuluje pani Z. i sekretarzowej wiedzy i umiejętności czytania ze zrozumieniem. Teraz niech wójt sprawdzi legalność przeprowadzonych wyborów. Wstyd, aby nie dopilnować tak prostej rzeczy. Ponownie farsa w wykonaniu urzędników i wójta. Teraz będzie problem.
Zorientowany
Zorientowany 11.02.2019, 08:47
Pani AU co Pani ma do kart do głosowania - wg. AU karty są nieprawidłowe, bo co najpierw jest nazwisko a potem imię - proszę się przyjrzeć prawidłowym wzorom kart do głosowania na radnych ( a tak nawiasem mówiąc to wybory Sołtysów nw 2015 roku też "powinny" być nieważne, bo wtedy informatyk stworzył karetę do głosowania a AU to zatwierdziła. Druga sprawa, że co że jest pieczęć i godło z napisem Wójt Gminy Lubań - a kto zarządza wybory Rada Gmin y czy Wójt? Farsą to jest to, że nie Pamięta Pani o tym, że wcześniej jak Pani była w Urzędzie to sama karała pracownika za to, że na wybory zapomniał pieczęci - Wójt Gminy Lubań.
Er
Er 12.02.2019, 19:01
Zorientowana sprawdzone przepisy i co bubel ! Pani sekretarz czekamy na reakcję
Er
Er 11.02.2019, 19:52
Na protest 7 dni a na unieważnienie cały czas. Zorientowana nie pisz głupot faktycznie bubel prawny ty jesteś ekspertem od bublii i plagiatu. Kierowniczka 7 dniowa niech otworzy przepisy i przeczyta dokładnie. Pan Wójt chwalił się wspaniałą kadrą to będzie odpowiadał razem z panią sekretarz jak okaże się bublem wybór sołtysa.
Ona
Ona 11.02.2019, 17:32
Pracujesz w urzędzie więc weź się do roboty. Piszesz w godzinach pracy. Jak wiedziałaś, że jest coś nie tak to trzeba było zgłaszać na bieżąco, a nie po 4 latach. Szlak cię trafia, bo ponownie zrobiłaś bubla prawnego. Patrz i pilnuj tego co do ciebie należy. Widać, że jeszcze masz za mało obowiązków. Pani Anety już nie ma i nie ma kto korygować twoich ciągłych błędów. Teraz ty pracujesz na siebie z mizernym skutkiem. Przyczym ośmieszasz wójta. Zamiast marnować czas na wypisywanie głupot, to dokładnie przeczytaj statuty sołectw. Może ci się to przydać na wypadek protestu, a jest na to 7 dni.
gmina
gmina 11.02.2019, 13:24
cała ona dobrze że już pracuje w leśnej może już da spokój nam
Er
Er 11.02.2019, 12:29
Zorientowany tępy jesteś i tyle w temacie sprawdź zasady
sisi
sisi 07.02.2019, 13:35
oby nie Alfred... BŁAGAM WAS, co on robi?! imprezy chyba tylko ;)))))))))))))
ER.
ER. 07.02.2019, 18:25
Kto zabronił startować teraz jęki startuj
Wielkie zmiany
Wielkie zmiany 06.02.2019, 15:13
Czas na zmiany w Radostowie... Pracowita kobieta zastąpi leniwego , byłego rowerzystę , który widzi tylko swój czubek nosa.
heh
heh 08.02.2019, 17:33
ta pracowita bedzie jezdzic na koniu haha
Marc.
Marc. 06.02.2019, 12:41
Łasica sołtysem,Łasica radną w gminie,Łasica radnym w powiecie....i robi się układ...
Do wyborca
Do wyborca 06.02.2019, 09:40
A ta wogule to jak uciekla? Przegrala to znalazla nowa prace ...i nie czeka na panski garnuszek...takie walenie kocopolow to az w oczy parzy
Sołtys 1
Sołtys 1 06.02.2019, 09:26
Wyborco widać boisz sie A.U.Bardzo dobrze sołtys za wysokie stanowisko dla ciebie
Wyborca
Wyborca 06.02.2019, 05:27
PANI U powinna startować na soltysa a nie uciekać do lesnej po przegranych wyborach
Doris
Doris 06.02.2019, 14:47
To teraz w Leśnej będzie knuć intrygi? Współczuję.
 do Doris
do Doris 06.02.2019, 23:46
w Lesnej to ona bedzie kwiatki na rabatkach sadzić taka ucha układania kolorami ha ha
Ona
Ona 07.02.2019, 15:39
U nich teraz będzie pięknie a u nas syf.
Soltys1
Soltys1 06.02.2019, 18:44
Doris ty i Pinokio to jest intryga i nowe klamstwa
Sołtys 1
Sołtys 1 06.02.2019, 13:36
Pytanie gdzie niedługo ucieknie Pinokio jak sprawy wyjdą na jawność tylko ZARĘBA pajacyku
Kkk
Kkk 06.02.2019, 09:30
Zmien temat bo to juz nudne z pania U....
Sołtys
Sołtys 06.02.2019, 09:16
Ciekawe gdze wystartuje Pinokio w Henrykowie z sołtysem przegrał
do sołtysa
do sołtysa 06.02.2019, 13:15
jakie to fajne az serce rosnie jak wy kwiczycie ze wasza Fiona przegrała i nie została Wójtem ..jej miejsce na SOŁTYSA TEZ ZA WYSOKIE ...ha ha
Sołtys
Sołtys 05.02.2019, 22:43
Pinokio tylko 2
Gdzie te zmiany
Gdzie te zmiany 05.02.2019, 21:01
Koscielniki Dolne i Henryków - porazka
Sołtys
Sołtys 05.02.2019, 22:30
Można było startowac co odwagi brak
agata
agata 05.02.2019, 20:45
Ale chyba zapomnieliście o Nawojowie Łużyckim?
Z...
Z... 05.02.2019, 20:29
Ciężko będzie sołtysa zastać w domu
😁
K
K 06.02.2019, 07:19
W mściszowie oczywiscie
no prosze
no prosze 05.02.2019, 20:08
nie którzy to i radni i sołtysi ci to na darmowa kase sie łapią a ty ciemniaku pracuj na nierobów i płac podatki ...maja teraz dwa w jednym radny-sołtys ,,aby sie nie narobic a zarobic umieja sie ustawić
Sołtys
Sołtys 05.02.2019, 22:33
Dobra samoocena CIEMNIAK
jozek
jozek 05.02.2019, 19:47
w radostawiu?
Rysiek
Rysiek 05.02.2019, 18:00
ZERO zainerosowania ZERO prestiżu. Fajni sołtysi na których NIKT nie głosował jak na Ukrainie.
Leśna
Leśna 05.02.2019, 22:11
bo tu jest Ukraina

Pozostałe