Grodnica nadal zasypana

  • 04.02.2019, 18:39 (aktualizacja 04.02.2019, 22:33)
  • red.
Grodnica nadal zasypana
Podziel się:
Oceń:
Niedziela na drogach należała do najtrudniejszych w tym roku, służby odpowiedzialne za odśnieżanie pracowały na pełnych obrotach. Niestety wciąż są miejsca, gdzie mieszkańcy wciąż czekają na pługi śnieżne.

Mieszkańcy Grodnicy, miejscowości położonej między Kościelnikiem, Olszyną a Bożkowicami skarżą się, że mimo iż od ustania opadów śniegu minęło kilkanaście godzin na drodze biegnącej przez wieś nie widziano pługu.

Drogi krajowe są przejezdne, ale od wczoraj w Grodnicy pługu nie widzieliśmy, na drodze jest masakra. Auta rzuca na tym błocie, a jak to przymarznie nie wiem jak rano do pracy ludzie dojadą. – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców. - Dzwoniliśmy do Powiatowego Zarządu Dróg pod numer podany na stronie to odebrał ochroniarz i stwierdził, że on nic nie może powiedzieć. - skarżą się mieszkańcy.

Sytuację potwierdza inny z mieszkańców, również zapewniając, że drogi biegnące przez Grodnicę zostały przez drogowców zapomniane. Zwraca również uwagę, że od ustania opadów minęły już 24 godziny i służby dawno już powinny w miejscowości się pojawić.

Według dokumentu dostępnego na stronach PZD drogi biegnące przez Grodnicę objęte są V standardem utrzymania, co oznacza, że w ciągu 16 godzin od ustania opadów z drogi powinien zostać usunięty śnieg luźny tak, aby przejezdny był przynajmniej jeden pas ruchu. Dopuszcza się jednak występowanie śniegu zajeżdżonego i naboju śnieżnego.

Co jeśli pług śnieżny nie pojawił się wcale, a mieszkańcy luźny śnieg zajeździli? Czy to oznacza, że w Grodnicy tej zimy drogowcy już się nie pojawią?

Aktualizacja

Otrzymaliśmy informację, że około 20.00 pługopiaskarki odśnieżyły drogę na Grodnicę.

red.

Zdjęcia (8)

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grodnica
grodnica 09.02.2019, 14:49
Czy ktokolwiek z tu krytykujących burmistrza Leśnej zdaje sobie chociaż sprawę z tego, że Grodnica nie leży w gminie Leśna?
Leśna
Leśna 09.02.2019, 09:36
w leśnej na rynku drogi i chodniki krzyczą o pomstę do nieba!!!!!uwaga LÓD!!!!!!!!!!
Leśna
Leśna 08.02.2019, 07:04
burmistrz Leśnej nawet nie wie co się dzieje w gminie śpi?
Leśna
Leśna 07.02.2019, 21:24
Dno nie włodarze robią ferment i nic więcej
Kama
Kama 07.02.2019, 13:21
No i co? Macie swojego Burmistrza w leśnej.Wszystko fałszywie napędzone pod kampanie, jak szybko stworzyli grupę tak szybko usunęli. Pani Marto M. wstydzilabym sie na Pani miejscu patrzec w oczy ludziom! Syf na ulicach, pociągi i tiry juz Pani nie przeszkadzają, juz jest wszystko dobrze? Nie trzba stać już po stronie ludzi i działać? Zobaczymy latem, czy bedzie Pani znowu nagrywać tiry i wrzucać do internetu -WĄTPIĘ!! Obłuda i jeszcze raz obłuda. Wstyd mi, że musze mieszkac w tym mieście gdzie nie mozna juz nikomu ufać.
Qqq
Qqq 09.02.2019, 22:32
Dokładnie, wstyd MARTA! Spiszczaj głowę gdy mijasz mieszkańców. Jak można mieć taki tupet i kręgosłup normalny? Chyba już nic nas nie zaskoczy.
Doris
Doris 07.02.2019, 16:26
BURMISTRZ JUŻ SIE POGODZIŁ Z KOPALNIĄ NIE WIDZICIE ŻE JEST CZYSCIEJ . WALCZY Z NIMI CAŁY CZAS NIE ODŚWIEŻA DRÓG I WIĘC NIEMOGĄ JEŹDZIĆ TYLKO PABLO ZADOWOLONY BO NA BIEGOWKACH MOŻE ŚMIGAĆ PO MIEŚCIE
kaktus
kaktus 07.02.2019, 14:21
facebooka tez usuneła, przypadek? nie sadze.
L&K
L&K 06.02.2019, 16:19
Niejaka Pani L od dróg knuje z Panem K i zamiast informować że to powiat szepcze co ja mogę, sprawiając wrażenie że to wina szefa
Rob
Rob 07.02.2019, 17:13
Ale L &K jesteś głupi to armia burmistrza knuła spiski na wszystkich ŻE
Złodzieje i oszuści aby tylko usiąść na stołku pomagali Pogorzelicą zbiórki robili a po wyborach cisza wielkie gówn.. a jeden dostał sie do powiatu i juz go nie widać
Doris
Doris 07.02.2019, 16:27
Spisek hihihi
Igor
Igor 07.02.2019, 15:28
Ostatnio dzwoniłem do p.L po śnieżycy i okazało się ,że p L już od dwóch miesięcy nie zajmuje się drogami to co piszesz to złośliwość i nieprawda
RUDOLF
RUDOLF 06.02.2019, 06:35
Powiem tak, wszystkie drogi w gminie Leśna czyli DROGI GMINNE- odśnieżane były od rana w niedzielę. NIE MYLCIE DRÓG POWIATOWYCH I WOJEWÓDZKICH Z GMINNYMI.
DOSZKOLIĆ SIĘ!!!
Iiiiiii
Iiiiiii 06.02.2019, 04:57
A co sie stało z CZYSTĄ GMINĄ LEŚNA?? Tyle walki petycji o most, czyste powietrze a jakoś po wyborach wszystko ucichło. A może mamy już nowy most i czyste powietrze?? Pozdrawiam
555
555 05.02.2019, 18:58
Nic to nie dalo ze artykuł sie ukazal jak droga dalej prosi o pomste do nieba.
Urząd
Urząd 05.02.2019, 14:49
Nowa hasło promocyjne LEŚNĄ "turyści przyjeżdżacie zobaczyć leśną na nartach bo dróg nie odśnieżamy "
Grzesiek
Grzesiek 05.02.2019, 13:01
Szymek budzimy się gdzie ta synergia
Baworowo
Baworowo 05.02.2019, 12:45
W lesnej nawet artykuł nie pomógł wszędzie ślizgo lód na drogach ogólny syf gdzie jest burmistrz
 ss
ss 07.02.2019, 13:24
NIC NIE ROBI ;) KOOOOOOOOOOOOOOOMPLETNIE.
tato
tato 05.02.2019, 11:38
No bez jaj ,dzisiaj zachwalałem dla jednego gościa że chyba w końcu ktoś inny wygrał przetarg bo w końcu piaskarki są na naszej wiosce ,a tu taki hejt.prosze przypomnieć sobie lata poprzednie jak drogi były odśnieżane tylko w dni szkolne i przed przyjazdem autobusu szkolnego.nie raz broniłem po kolana w śniegu odprowadzając dziecko na autobus ,bo kierowca z Bułgarii w traktorze ponad J przysnął.
Do tato
Do tato 05.02.2019, 21:59
Człowieku co ty bredzisz jak do tej pory przez centrum Olszyny są lodowe koleiny a chodniki w wielu miejscach nawet nie tknięte! Jak widać znowu jakiś miejscowy urzędnik czytaj podwładny pisze zamiast pracować o tej godzinie ! Proponuję żeby administrator portalu uruchomił specjalną stronę gdzie będzie można publikować zdjęcia dla potwierdzenia własnych słów !
tato
tato 07.02.2019, 18:01
Pisałem o grodnicy nie Olszynie.
Gfddxcv
Gfddxcv 05.02.2019, 12:05
Piaskarki 30 min po ukazaniu się artykułu. Fajnie, no nie? A gdzie były od rana?
Pewnie gdyby nie wpis to do dzisiaj by ich nie było
anka
anka 07.02.2019, 13:23
tak samo bylo z tirami dopoki istniala grupa. od momentu dodania wpisu byla od razu reakcja. teraz usuneli grupe, bo przeciez nie beda dzialac na swoja niekorzysc... ;) ale do czasu, w koncu ktos znowu zalozy podobna grupe.
LESNIAK
LESNIAK 05.02.2019, 11:08
MACIE SWOJEGO BEZNADZIEJNEGO BURMISTRZA SURMACZA... NAWET USUNELI JUZ GRUPE CZYSTA GMINA LESNA, BO PRZECIEZ WSZYSTKO BYLO USTAWIONE POD WYBORY. FALSZYWI LUDZIE!!!!!!
aga
aga 06.02.2019, 06:30
Nasz piękny kraj słynący z nienawiści
Obywatel Olszyny
Obywatel Olszyny 05.02.2019, 10:51
Ludzie główna droga przez Olszynę i te główniejsze boczne też jeszcze wczoraj były nieodśnieżone a co dopiero Grodnica !!! Chodniki też zasypane były że nie szło iść !!!! Brawo burmistrz Leszek L i ten co na wszystko wygrywa przetargi Andrzej J za manie podatników gdzieś !!! Gmina Olszyna od lat jest wasza więc bierzcie się k....a do roboty nareszcie !!!!
tobi
tobi 05.02.2019, 19:35
Nie muszą brać się do roboty bo nic im nie zrobisz .Wybory dopiero za 5 lat.
Jhgdcbi
Jhgdcbi 05.02.2019, 09:46
Skoro były dodatki burmistrza, chętnie poznam dodatki dowódcy PZD
Tt
Tt 05.02.2019, 08:23
A gdzie jest solytsowa wsi??? Pewnie jak zwykle ma to gdzies
DD
DD 05.02.2019, 09:41
O właśnie, i gdzie jest radny wsi że nie interweniuje
tobi
tobi 08.02.2019, 14:04
Po wyborach możesz mu nadmuchać.
Mm
Mm 05.02.2019, 07:37
Nic nowego za kazdym razem jak snieg spadnie droga jest nie odświeżona
wstyd
wstyd 05.02.2019, 07:48
w leśnej jeszcze tak źle nie było !!!!!!!
aga
aga 06.02.2019, 06:31
bo zimy nie było
Hg
Hg 04.02.2019, 20:58
Może ktoś ma zdjęcia jak wyglądała droga obok Pana starosty i dyr. PZD?

Poraz kolejny ktoś zaspał , od siebie dodam że zrzuty zamieszczanych zdjęć z dróg powiatowych i,, wojewódzkich,, wyślę do NIK w celu zbadania czy przy tej flocie sprzętu i tych środkach publicznych które PZD otrzymuje na utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich jest w stanie tym zasobem sprzętu i ludzi należycie te drogi utrzymać. Nie sztuką jest brać kasę a nierealizować zadań w terminach. Niech zbadają czy nie jest to branie środków publicznych wiedząc że nie jest się w stanie należycie tego zadania wykonać aby wywiązać się z zapisów czasowych bo na coś pieniądze idą a wiecznie problem z tymi drogami.
No chyba że zaraz pójdzie uchwała i z 16godzin zrobią 48.
Daro
Daro 04.02.2019, 20:13
Czemu nikt dziś nie pokazał leśnej tam dopiero była katastrofa
Bojkot
Bojkot 05.02.2019, 05:13
A Burmistrz interweniował?

Pozostałe