Grodnica nadal zasypana

  • 4.02.2019, 18:39 (aktualizacja 04.02.2019 22:33)
  • red.
Grodnica nadal zasypana
Niedziela na drogach należała do najtrudniejszych w tym roku, służby odpowiedzialne za odśnieżanie pracowały na pełnych obrotach. Niestety wciąż są miejsca, gdzie mieszkańcy wciąż czekają na pługi śnieżne.

Mieszkańcy Grodnicy, miejscowości położonej między Kościelnikiem, Olszyną a Bożkowicami skarżą się, że mimo iż od ustania opadów śniegu minęło kilkanaście godzin na drodze biegnącej przez wieś nie widziano pługu.

Drogi krajowe są przejezdne, ale od wczoraj w Grodnicy pługu nie widzieliśmy, na drodze jest masakra. Auta rzuca na tym błocie, a jak to przymarznie nie wiem jak rano do pracy ludzie dojadą. – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców. - Dzwoniliśmy do Powiatowego Zarządu Dróg pod numer podany na stronie to odebrał ochroniarz i stwierdził, że on nic nie może powiedzieć. - skarżą się mieszkańcy.

Sytuację potwierdza inny z mieszkańców, również zapewniając, że drogi biegnące przez Grodnicę zostały przez drogowców zapomniane. Zwraca również uwagę, że od ustania opadów minęły już 24 godziny i służby dawno już powinny w miejscowości się pojawić.

Według dokumentu dostępnego na stronach PZD drogi biegnące przez Grodnicę objęte są V standardem utrzymania, co oznacza, że w ciągu 16 godzin od ustania opadów z drogi powinien zostać usunięty śnieg luźny tak, aby przejezdny był przynajmniej jeden pas ruchu. Dopuszcza się jednak występowanie śniegu zajeżdżonego i naboju śnieżnego.

Co jeśli pług śnieżny nie pojawił się wcale, a mieszkańcy luźny śnieg zajeździli? Czy to oznacza, że w Grodnicy tej zimy drogowcy już się nie pojawią?

Aktualizacja

Otrzymaliśmy informację, że około 20.00 pługopiaskarki odśnieżyły drogę na Grodnicę.

red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grodnica
grodnica 9.02.2019, 14:49
Czy ktokolwiek z tu krytykujących burmistrza Leśnej zdaje sobie chociaż sprawę z tego, że Grodnica nie leży w gminie Leśna?
Leśna
Leśna 9.02.2019, 09:36
w leśnej na rynku drogi i chodniki krzyczą o pomstę do nieba!!!!!uwaga LÓD!!!!!!!!!!
Leśna
Leśna 8.02.2019, 07:04
burmistrz Leśnej nawet nie wie co się dzieje w gminie śpi?
Leśna
Leśna 7.02.2019, 21:24
Dno nie włodarze robią ferment i nic więcej
Kama
Kama 7.02.2019, 13:21
No i co? Macie swojego Burmistrza w leśnej.Wszystko fałszywie napędzone pod kampanie, jak szybko stworzyli grupę tak szybko usunęli. Pani Marto M. wstydzilabym sie na Pani miejscu patrzec w oczy ludziom! Syf na ulicach, pociągi i tiry juz Pani nie przeszkadzają, juz jest wszystko dobrze? Nie trzba stać już po stronie ludzi i działać? Zobaczymy latem, czy bedzie Pani znowu nagrywać tiry i wrzucać do internetu -WĄTPIĘ!! Obłuda i jeszcze raz obłuda. Wstyd mi, że musze mieszkac w tym mieście gdzie nie mozna juz nikomu ufać.
Qqq
Qqq 9.02.2019, 22:32
Dokładnie, wstyd MARTA! Spiszczaj głowę gdy mijasz mieszkańców. Jak można mieć taki tupet i kręgosłup normalny? Chyba już nic nas nie zaskoczy.
Doris
Doris 7.02.2019, 16:26
BURMISTRZ JUŻ SIE POGODZIŁ Z KOPALNIĄ NIE WIDZICIE ŻE JEST CZYSCIEJ . WALCZY Z NIMI CAŁY CZAS NIE ODŚWIEŻA DRÓG I WIĘC NIEMOGĄ JEŹDZIĆ TYLKO PABLO ZADOWOLONY BO NA BIEGOWKACH MOŻE ŚMIGAĆ PO MIEŚCIE
kaktus
kaktus 7.02.2019, 14:21
facebooka tez usuneła, przypadek? nie sadze.
L&K
L&K 6.02.2019, 16:19
Niejaka Pani L od dróg knuje z Panem K i zamiast informować że to powiat szepcze co ja mogę, sprawiając wrażenie że to wina szefa
Rob
Rob 7.02.2019, 17:13
Ale L &K jesteś głupi to armia burmistrza knuła spiski na wszystkich ŻE
Złodzieje i oszuści aby tylko usiąść na stołku pomagali Pogorzelicą zbiórki robili a po wyborach cisza wielkie gówn.. a jeden dostał sie do powiatu i juz go nie widać
Doris
Doris 7.02.2019, 16:27
Spisek hihihi
Igor
Igor 7.02.2019, 15:28
Ostatnio dzwoniłem do p.L po śnieżycy i okazało się ,że p L już od dwóch miesięcy nie zajmuje się drogami to co piszesz to złośliwość i nieprawda
RUDOLF
RUDOLF 6.02.2019, 06:35
Powiem tak, wszystkie drogi w gminie Leśna czyli DROGI GMINNE- odśnieżane były od rana w niedzielę. NIE MYLCIE DRÓG POWIATOWYCH I WOJEWÓDZKICH Z GMINNYMI.
DOSZKOLIĆ SIĘ!!!
Iiiiiii
Iiiiiii 6.02.2019, 04:57
A co sie stało z CZYSTĄ GMINĄ LEŚNA?? Tyle walki petycji o most, czyste powietrze a jakoś po wyborach wszystko ucichło. A może mamy już nowy most i czyste powietrze?? Pozdrawiam
555
555 5.02.2019, 18:58
Nic to nie dalo ze artykuł sie ukazal jak droga dalej prosi o pomste do nieba.
Urząd
Urząd 5.02.2019, 14:49
Nowa hasło promocyjne LEŚNĄ "turyści przyjeżdżacie zobaczyć leśną na nartach bo dróg nie odśnieżamy "
Grzesiek
Grzesiek 5.02.2019, 13:01
Szymek budzimy się gdzie ta synergia
Baworowo
Baworowo 5.02.2019, 12:45
W lesnej nawet artykuł nie pomógł wszędzie ślizgo lód na drogach ogólny syf gdzie jest burmistrz
 ss
ss 7.02.2019, 13:24
NIC NIE ROBI ;) KOOOOOOOOOOOOOOOMPLETNIE.
tato
tato 5.02.2019, 11:38
No bez jaj ,dzisiaj zachwalałem dla jednego gościa że chyba w końcu ktoś inny wygrał przetarg bo w końcu piaskarki są na naszej wiosce ,a tu taki hejt.prosze przypomnieć sobie lata poprzednie jak drogi były odśnieżane tylko w dni szkolne i przed przyjazdem autobusu szkolnego.nie raz broniłem po kolana w śniegu odprowadzając dziecko na autobus ,bo kierowca z Bułgarii w traktorze ponad J przysnął.
Do tato
Do tato 5.02.2019, 21:59
Człowieku co ty bredzisz jak do tej pory przez centrum Olszyny są lodowe koleiny a chodniki w wielu miejscach nawet nie tknięte! Jak widać znowu jakiś miejscowy urzędnik czytaj podwładny pisze zamiast pracować o tej godzinie ! Proponuję żeby administrator portalu uruchomił specjalną stronę gdzie będzie można publikować zdjęcia dla potwierdzenia własnych słów !
tato
tato 7.02.2019, 18:01
Pisałem o grodnicy nie Olszynie.
Gfddxcv
Gfddxcv 5.02.2019, 12:05
Piaskarki 30 min po ukazaniu się artykułu. Fajnie, no nie? A gdzie były od rana?
Pewnie gdyby nie wpis to do dzisiaj by ich nie było
anka
anka 7.02.2019, 13:23
tak samo bylo z tirami dopoki istniala grupa. od momentu dodania wpisu byla od razu reakcja. teraz usuneli grupe, bo przeciez nie beda dzialac na swoja niekorzysc... ;) ale do czasu, w koncu ktos znowu zalozy podobna grupe.
LESNIAK
LESNIAK 5.02.2019, 11:08
MACIE SWOJEGO BEZNADZIEJNEGO BURMISTRZA SURMACZA... NAWET USUNELI JUZ GRUPE CZYSTA GMINA LESNA, BO PRZECIEZ WSZYSTKO BYLO USTAWIONE POD WYBORY. FALSZYWI LUDZIE!!!!!!
aga
aga 6.02.2019, 06:30
Nasz piękny kraj słynący z nienawiści
Obywatel Olszyny
Obywatel Olszyny 5.02.2019, 10:51
Ludzie główna droga przez Olszynę i te główniejsze boczne też jeszcze wczoraj były nieodśnieżone a co dopiero Grodnica !!! Chodniki też zasypane były że nie szło iść !!!! Brawo burmistrz Leszek L i ten co na wszystko wygrywa przetargi Andrzej J za manie podatników gdzieś !!! Gmina Olszyna od lat jest wasza więc bierzcie się k....a do roboty nareszcie !!!!
tobi
tobi 5.02.2019, 19:35
Nie muszą brać się do roboty bo nic im nie zrobisz .Wybory dopiero za 5 lat.
Jhgdcbi
Jhgdcbi 5.02.2019, 09:46
Skoro były dodatki burmistrza, chętnie poznam dodatki dowódcy PZD
Tt
Tt 5.02.2019, 08:23
A gdzie jest solytsowa wsi??? Pewnie jak zwykle ma to gdzies
DD
DD 5.02.2019, 09:41
O właśnie, i gdzie jest radny wsi że nie interweniuje
tobi
tobi 8.02.2019, 14:04
Po wyborach możesz mu nadmuchać.
Mm
Mm 5.02.2019, 07:37
Nic nowego za kazdym razem jak snieg spadnie droga jest nie odświeżona
wstyd
wstyd 5.02.2019, 07:48
w leśnej jeszcze tak źle nie było !!!!!!!
aga
aga 6.02.2019, 06:31
bo zimy nie było
Hg
Hg 4.02.2019, 20:58
Może ktoś ma zdjęcia jak wyglądała droga obok Pana starosty i dyr. PZD?

Poraz kolejny ktoś zaspał , od siebie dodam że zrzuty zamieszczanych zdjęć z dróg powiatowych i,, wojewódzkich,, wyślę do NIK w celu zbadania czy przy tej flocie sprzętu i tych środkach publicznych które PZD otrzymuje na utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich jest w stanie tym zasobem sprzętu i ludzi należycie te drogi utrzymać. Nie sztuką jest brać kasę a nierealizować zadań w terminach. Niech zbadają czy nie jest to branie środków publicznych wiedząc że nie jest się w stanie należycie tego zadania wykonać aby wywiązać się z zapisów czasowych bo na coś pieniądze idą a wiecznie problem z tymi drogami.
No chyba że zaraz pójdzie uchwała i z 16godzin zrobią 48.
Daro
Daro 4.02.2019, 20:13
Czemu nikt dziś nie pokazał leśnej tam dopiero była katastrofa
Bojkot
Bojkot 5.02.2019, 05:13
A Burmistrz interweniował?

Pozostałe