Wyjazd funkcjonariuszy na II edycję wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii

  • 04.02.2019, 17:20 (aktualizacja 04.02.2019, 17:45)
  • OSS SG
Wyjazd funkcjonariuszy na II edycję wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii OSS SG
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w drugiej w tym roku misji wspierającej służby Republiki Macedonii. W zastępstwie Komendanta OSS SG w Lubaniu meldunek od dowódcy odebrał Kierownik Zakładu ds. Cudzoziemców ppłk SG Tomasz Różański.

W operacji wsparcia uczestniczy 30 funkcjonariuszy z oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Dowódcą grupy jest mjr SG Jarosław Stefaniak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji uczestniczy funkcjonariusz z Zakładu Ogólnozawodowego kpt. SG Klaudiusz Gazda.

W trakcie misji polscy pogranicznicy będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych, w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości, w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd został poprzedzony tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które przeprowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Zrealizowali również ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Przed wyjazdem Kapelan Ośrodka kpt. SG Jarosław Nowak odprawił Mszę Świętą w intencji wyjeżdżających. Pobłogosławił ich również życząc bezpiecznej podróży, spokojnej służby oraz szczęśliwego powrotu do kraju.

OSS SG

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe