Wyjazd funkcjonariuszy na II edycję wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii

  • 4.02.2019, 17:20 (aktualizacja 04.02.2019 17:45)
  • OSS SG
Wyjazd funkcjonariuszy na II edycję wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii OSS SG
W niedzielę z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w drugiej w tym roku misji wspierającej służby Republiki Macedonii. W zastępstwie Komendanta OSS SG w Lubaniu meldunek od dowódcy odebrał Kierownik Zakładu ds. Cudzoziemców ppłk SG Tomasz Różański.

W operacji wsparcia uczestniczy 30 funkcjonariuszy z oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Dowódcą grupy jest mjr SG Jarosław Stefaniak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji uczestniczy funkcjonariusz z Zakładu Ogólnozawodowego kpt. SG Klaudiusz Gazda.

W trakcie misji polscy pogranicznicy będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych, w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości, w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd został poprzedzony tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które przeprowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Zrealizowali również ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Przed wyjazdem Kapelan Ośrodka kpt. SG Jarosław Nowak odprawił Mszę Świętą w intencji wyjeżdżających. Pobłogosławił ich również życząc bezpiecznej podróży, spokojnej służby oraz szczęśliwego powrotu do kraju.

OSS SG

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe