Straż Miejska w liczbach

  • 01.02.2019, 17:18 (aktualizacja 01.02.2019, 18:17)
  • SM Lubań
Straż Miejska w liczbach SM Lubań
Podziel się:
Oceń:
Lubańscy strażnicy miejscy podsumowali miniony miesiąc. Jak statystycznie wyglądała praca funkcjonariuszy w styczniu 2019? Sprawdźcie.

Liczba przeprowadzonych interwencji: 431, w tym:

- Interwencje własne: 308
- Interwencje zgłoszone przez mieszkańców: 94
- Interwencje zgłoszone przez instytucje: 27
- Inne: 2

W ramach przeprowadzonych interwencji:
Ujawniono wykroczenia społecznie uciążliwe: 147 w tym m.in.:

- wykroczenia przeciwko ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: 50
- wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu: 6
- wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego: 3
- wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej: 3
- wykroczenia przeciwko Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Ustawie o odpadach: 4

Ujawniono wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji: 73.
W 85% przypadkach dotyczących tych wykroczeń sprawy zostały zakończone zastosowaniem pozakarnych środków oddziaływania wychowawczego.

Udzielono pomocy przy awaryjnym rozruchu pojazdów (na zgłoszenie mieszkańców): 25

Dokonywano zabezpieczeń: 48

- w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły": 42
- niebezpiecznego miejsca: 4
- imprezy kulturalno rozrywkowej: 1
- uroczystości i świąt kościelnych: 1

W związku z ujawnionymi wykroczeniami strażnicy miejscy zastosowali:

- pozakarne środki oddziaływania wychowawczego: 98
- karę grzywny w drodze mandatu karnego: 13
- wniosek do sądu o ukaranie: 31

SM Lubań

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nioh Nioh
Nioh Nioh 05.02.2019, 02:17
OGOLNIE to SM zachwala sama siebie. Kozaczek ktory wydawal jedzenie na starej stolowce ogolnie najlepiej sie wozi z nich wszystkich. Ps. Najlepiej to Ci polewanie sosu na ziemniaki wychodzilo.
Sygnalista
Sygnalista 03.02.2019, 10:39
Na ul.Zgorzeleckiej na zakazie zatrzymywania tuż przed przejściem dla pieszych obok firmy produkującej okna często stoi tir i pracownicy spokojnie go rozładowują. Powoduje to duże utrudnienie ruchu. SM nic nie widzi?,nic nie wie?. Trzeba jakiegoś nieszczęścia aby zacząć egzekwować prawo?. Czy w Lubaniu są równi i równiejsi?.
Do sygnalisty
Do sygnalisty 03.02.2019, 21:10
Teeee sygnalista... A gdzie ma towar rozładować? Pod kauflantem i na plecach okna nosić?
Sygnalista
Sygnalista 04.02.2019, 08:56
Jak nie ma warunków do rozładowania to się zakładu w takim miejscu nie otwiera. Jak dojdzie do wypadku to co wtedy?. Ja mam tu zakład to mogę łamać przepisy ruchu drogowego i stwarzać zagrożenie wypadku?. Ciekawa logika.
Ciekawy
Ciekawy 03.02.2019, 15:59
A jak ma w tamtym miejscu właściciel przyjąć towar?
Monika
Monika 03.02.2019, 09:43
Dzięki Straży Miejskiej czuję się w miescie bezpiecznie a po wynikach interwencji widać że Straż Miejska w Lubaniu jest potrzebna .Wielki szacun za waszą pracę.
anka
anka 02.02.2019, 20:39
Na Mickiewicza przy nowo wybudowanym bloku parkują samochody na pasie zieleni bądz na chodniku ! Policja jedzie tamtędy kilkanaście razy dziennie i bez reakcji . Straż Miejska również jezdzi po kilka razy na dzień a samochodziki zajmują chodnik i jadąc wózkiem z dzieckiem trzeba niestety wjechać na ulicę !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.02.2019, 22:14
Można przejść na drugą stronę na pasach . Tam się ludzie wprowadzają a nie ma gdzie się zatrzymać... Odrobinę wyrozumiałości...
Anka
Anka 06.02.2019, 21:02
Tam jest chodnik dla pieszych ! tam dzieci chodzą do szkoły ! tam jest pas zieleni a nie parking !!!!!! Panowie ze SM Policjo która jezdzisz tamtędy kilkadziesiąt razy dziennie ZAINTERESUJCIE się tym bo chyba za to wam płacą ! chyba że jacyś kolesie się tam wprowadzają !!!!!
Tak dalej
Tak dalej 02.02.2019, 20:30
Ponad 100.000 tys miesięcznie średni koszt interwencji ok. 250 zł
Tak dalej
Co autor miał na myśli
Co autor miał na myśli 02.02.2019, 22:12
?
Logik
Logik 03.02.2019, 10:41
To oczywiste. SM powoduje spore wydatki dla miasta,a potem żal że nie ma kasy na remonty chodników lub kładki przez Kwisę.
Devil
Devil 03.02.2019, 16:00
Zapoznaj się z kosztami kładki skoro twierdzisz że SM powoduje spore wydatki. Porównaj je z innymi miastami.
Nioh Nioh
Nioh Nioh 05.02.2019, 02:20
Koszty kladki oraz utrzymanie SM sa smiesznie absurdalne. Prosze dalej sluchac sie slowika zezlotej klatki .
Logik
Logik 04.02.2019, 08:59
Porównałem ze Zgorzelcem tam 0zł na SM,bo jej nie ma.
Devil
Devil 04.02.2019, 14:04
Poszukaj dalej to się dowiesz co sądzą o jej braku mieszkańcy ZG oraz że niebawem być może powróci bo nie ma kto robić jej obowiązków. A tak swoją drogą czytaj ze zrozumieniem.... Szukaj miast z SM.
huberrt
huberrt 01.02.2019, 18:43
A ile nas podatników kosztowała ta "przyjemność" ?
Ala
Ala 02.02.2019, 17:55
Mniej niż na kościół dajesz :)
Logik
Logik 03.02.2019, 10:44
Na kościół daje te kto chce i ile chce. Na SM "miasto" nie pyta mieszkańców ile dać,daje ponad milion zł rocznie.Jest różnica.
ew
ew 01.02.2019, 22:14
Pochowane menele których nie widzą małe dzieci, niezakupsztalone ławki i klatki schodowe, mniej idiotow za kierownicą którzy nie umieją czytać znaków i przez nich nie raz można spóźnić się do pracy. Chylę czoła
Red.
Red. 03.02.2019, 12:54
A policja ma zakaz pracy?

Pozostałe