Świętuj i bądź optymistą!

  • 2.02.2019, 10:09 (aktualizacja 03.02.2019 21:01)
  • red. /kalbi.pl
Świętuj i bądź optymistą! Pixabay
Narzekacie, martwicie się, dopada was stres? Eee, to się nie uda... Najwyższy czas zmienić swoje nastawienie. Dziś obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia!

Człowiek optymista to szczęściarz. Cieszy się każdą chwilą i nie patrzy w kalendarz. Dla optymisty nie jest istotne czy dzisiaj jest Blue Monday, Black Friday, czy idąc jeszcze dalej - piątek, piąteczek, piątunio... Optymista nie narzeka, że pada deszcz tylko ubiera kalosze i idzie na spacer.

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda... Piszemy o tym dlatego, że dziś obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia!

Dlaczego jeszcze warto być optymistą? A choćby dlatego, że świat wygląda piękniej - widzimy więcej zalet niż wad. Optymista widzi szklankę w połowie pełną, a nie pustą. I co jest bardzo istotne - optymiści w porównaniu do pesymistów zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia. To tylko niektóre przykłady, dlaczego warto być optymistą.

A skąd się wziął Dzień Pozytywnego Myślenia?

Pomysłodawcą święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Co ciekawe, potwierdzają to badania naukowców - optymiści są od 5 do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwór.

A Wy jak uważacie? Warto być optymistą, czy może jednak niekoniecznie?

red. /kalbi.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe