Świętuj i bądź optymistą!

  • 02.02.2019, 10:09 (aktualizacja 03.02.2019, 21:01)
  • red. /kalbi.pl
Świętuj i bądź optymistą! Pixabay
Podziel się:
Oceń:
Narzekacie, martwicie się, dopada was stres? Eee, to się nie uda... Najwyższy czas zmienić swoje nastawienie. Dziś obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia!

Człowiek optymista to szczęściarz. Cieszy się każdą chwilą i nie patrzy w kalendarz. Dla optymisty nie jest istotne czy dzisiaj jest Blue Monday, Black Friday, czy idąc jeszcze dalej - piątek, piąteczek, piątunio... Optymista nie narzeka, że pada deszcz tylko ubiera kalosze i idzie na spacer.

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda... Piszemy o tym dlatego, że dziś obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia!

Dlaczego jeszcze warto być optymistą? A choćby dlatego, że świat wygląda piękniej - widzimy więcej zalet niż wad. Optymista widzi szklankę w połowie pełną, a nie pustą. I co jest bardzo istotne - optymiści w porównaniu do pesymistów zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia. To tylko niektóre przykłady, dlaczego warto być optymistą.

A skąd się wziął Dzień Pozytywnego Myślenia?

Pomysłodawcą święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Co ciekawe, potwierdzają to badania naukowców - optymiści są od 5 do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwór.

A Wy jak uważacie? Warto być optymistą, czy może jednak niekoniecznie?

red. /kalbi.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe