Leśna. Falstart na lodzie

  • 01.02.2019, 13:48 (aktualizacja 01.02.2019, 15:32)
  • red.
Leśna. Falstart na lodzie OKiS Leśna
Podziel się:
Oceń:
Miłośnicy jazdy na łyżwach z Leśnej i okolic nie mają powodów do zadowolenia. Lodowisko wprawdzie zostało otwarte, ale na krótko.

31 stycznia lodowisko w Leśnej przy ul. Osiedle ku radości miłośników łyżew nareszcie zostało otwarte. Jak się okazało - na krótko. Jeszcze tego samego dnia zostało ponownie wyłączone z użytkowania. Problem, z którym nie mogą poradzić sobie pracownicy leśniańskiego OKiS-u, to... dodatnia temperatura.

- Obecnie panujące temperatury nie pozwalają agregatowi spełnić swojej roli. Zwyczajnie nie jest w stanie wszystkiego zamrozić. Pod wierzchnią warstwą lodu znajduje się woda. Choć bardzo byśmy chcieli to w takiej sytuacji nie możemy dopuścić lodowiska do użytku - usłyszeliśmy w OKiS.

W Leśnej wierzą, że zima z ujemną temperaturą powróci w przyszłym tygodniu. - Liczymy, że chociaż przez te kilka dni drugiego tygodnia ferii lodowisko będzie spełniało swoją rolę. Jeśli aura pozwoli zostanie otwarte w poniedziałek - dowiedzieliśmy się w rozmowie z pracownikiem leśniańskiej instytucji.

A co jeżeli lodowisko zostanie otwarte, a osoba chcąca z niego skorzystać nie posiada odpowiedniego sprzętu? - Wystarczy, że weźmie ze sobą dowód osobisty. Wówczas będzie mogła wypożyczyć sprzęt bez poniesienia jakiejkolwiek opłaty - informuje pracownik OKiS.

 

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawiedziony sportowiec
Zawiedziony sportowiec 09.02.2019, 22:10
Sztandarowy projekt Jana S. reaktywowany przez Szymona S. Miało być jak nigdy a wyszło ... jak zawsze. Po co było wydać kilkaset tysięcy złotych , jak i tak trzeba czekać na duże mrozy?. Dawniej do tego wystarczył wóz strażacki i boisko asfaltowe. Nie tak chyba powinien działac "Biały Orlik"...
Krysia
Krysia 03.02.2019, 20:30
Najpierw drogę odświeżyć trzeba żeby dojechać i dojść do lodowiska
Wolimierz
Wolimierz 03.02.2019, 15:04
Jakby burmistrz przestał jeździć gminnymi samochodami do domu jak swoim prywatnym to mogli by pomyśleć o zadaszeniu lodowiska .Nie długo na fejsie będą zdjecia jak się urzywa samochód służbowy " zakupy w tesko"
Leśna
Leśna 04.02.2019, 15:24
szkoda że przez ostatnie 4 lata nie były pokazywane żadne zdjęcia a trochę by ich było . ZŁOŚLIWOŚĆ NIC WIĘCEJ !
Iga
Iga 01.02.2019, 16:51
A mroz byl wczesniej... Paranoja

Pozostałe