30 mln zł dla dolnośląskich ośrodków kultury

  • 31.01.2019, 13:15 (aktualizacja 01.02.2019, 17:26)
  • UMWD
30 mln zł dla dolnośląskich ośrodków kultury GOKiS
Podziel się:
Oceń:
Samorząd województwa przekaże gminom, ośrodkom kultury oraz bibliotekom dotacje na budowy, przebudowy lub wyposażenie obiektów pełniących funkcje kulturalne, w tym również świetlic i domów kultury. W sumie zostaną zrealizowane 54 zadania, w tym na terenie Gminy Lubań.

Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałkiem Marcinem Gwoździem przekazali promesy i podpisali umowy z beneficjentami z okręgu wrocławskiego i legnickiego. Natomiast jutro wicemarszałek Marcin Gwóźdź spotka się z pozostałymi zwycięzcami konkursu w Złotym Stoku.

- Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami - zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanych zostanie 38 zadań dotyczących budowy i wyposażania, 14 z zakresu przebudowy oraz 2 z zakresu wyposażenia na łączną kwotę 30 mln zł. - Dzięki tym pieniądzom zostaną gruntownie wyremontowane bądź powstaną całkiem nowe świetlice, biblioteki i inne ośrodki kultury. Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy - mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

W sumie pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 79 wniosków, które ujęte zostały na liście rankingowej przyjętej przez zarząd województwa. W przypadku uzyskania oszczędności (np. po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych) lub zwiększenia dostępnego dla województwa limitu środków z podmiotami z pozycji od 55 do 79 na liście rankingowej będą zawierane umowy w kolejności wynikającej z tej listy.

Dofinansowanie z PROW mogło obejmować obszar należący do gmin wiejskich lub gmin miejsko-wiejskich, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców lub gmin miejskich z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5000 mieszkańców.

Na liście beneficjentów znalazła się Gmina Lubań oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lubaniu. Na przebudowę świetlicy wiejskiej w Radostowie Średnim przeznaczona zostanie kwota 489 859,00 zł, natomiast na operację zatytułowaną "Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Henrykowie Lubańskim - przebudowa budynku poszkolnego na Centrum Kultury na terenie Gminy" - 500 000,00 zł.

Pełna lista projektów - zobacz.

UMWD

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Red.
Red. 03.02.2019, 00:44
Pani Justyna co ostatnio zrobiła dla kultury co się dzeje na feriach dla młodzieży. Razem Pinokiem tylko niszczą i piszą głupie notatki.
Ona
Ona 01.02.2019, 18:36
Czego ma gratulować jak ona przy tym pracowała. Wnioski składane były jeszcze wiosną ubiegłego roku. To wójt powinien mieć odwagę o tym powiedzieć. Dofinansowanie na szkoły, przedszkole w Kościelniku i eusługi również i jej zasługa.
On
On 01.02.2019, 23:28
Obecnie pokazał co potrafi rozkład gminy idzie mu doskonale i te obrzydliwe kłamstwa i krętactwa w każdej dziedzinie
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 01.02.2019, 11:42
Brawo Panie Wójcie. Dziwi mnie tylko, że przeciwnicy na czele z góru nie potrafią pogratulować Panu. Niestety nie ten poziom. Jak by można było zmieszać z błotem to na pewno już by to zrobiono.
Ona
Ona 02.02.2019, 09:45
Obrcnie wójt chętnie robiłby wszystko z kredytu. To żadna sztuka. Zaplanował w tym roku 3,5 miliona zadłużenia gminy. Sztuką jest robić przy udziale środków zewnętrznych.
On
On 01.02.2019, 12:46
Wójt powinien pogratulować i docenić właściwe osoby a nie przypisuje sobie zasługi. Ze swoich osiągnięć musi się ostro tłumaczyć
gość
gość 01.02.2019, 20:57
Spijać śmietankę umie. Przez tyle lat nauki i klepania po ramieniu, nie idzie na marne

Pozostałe