Aktualizacja. Morderca z dożywociem

  • 31.01.2019, 13:10 (aktualizacja 31.01.2019 18:25)
  • bolec.info
Aktualizacja. Morderca z dożywociem bolec.info
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie zabójcy, który 5 i 6 maja 2017 roku zamordował dwie osoby w Łaziskach. 36-letni Jarosław H. został uznany winnym obu zbrodni i dostał wyrok dożywocia. To kara łączna z możliwością wyjścia z więzienia nie wcześniej niż za 30 lat.

5 maja 2017 roku w Łaziskach na jednej z posesji znaleziono zwłoki 45-latka. Dwa dni później ciało kolejnego zabitego znalazł jego kolega, który postanowił odwiedzić go w domu. Mężczyzna w wieku 55 lat leżał w ubraniu w wannie zabity ostrym narzędziem. Obu ofiarom poderżnięto gardła.

Skazany pochodzi ze Szczyrku (tak jak jedna z ofiar) i przyjechał do Łazisk do pracy, pracował na budowie. Był także poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko mieniu. To właśnie z tego powodu został zatrzymany w sobotę 6 maja, w przeddzień odkrycia zwłoki drugiej ofiary. Podejrzany miał zakrwawione ubranie.

- Wyrok nas satysfakcjonuje - mówi Prokurator Rejonowy w Bolesławcu, Ewa Łomnicka.

Sprawca nie przyznał się od popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyrok nie jest prawomocny.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Aktualizacja

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

KOMUNIKAT PRASOWY NR 12/2019

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę dożywotniego pozbawienia wolności Jarosława H., którego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oskarżyła o popełnienie dwóch zabójstw.

Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w niewielkiej miejscowości pod Bolesławcem. 5 maja na terenie jednej z posesji ujawniono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został on pozbawiony życia przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia. Po kilku dniach w jednym z domów w tej samej miejscowości ujawniono zwłoki drugiego mężczyzny. Zabezpieczone dowody wskazywały, że został on zabity w podobny sposób. Potwierdziły to opinie biegłego patomorfologa, który opisał mechanizm powstania obrażeń pokrzywdzonych.

Zatrzymano mieszkańca miejscowości Jarosława H. - znajomego obu pokrzywdzonych.

Sprawcy przedstawiono zarzuty dwóch przestępstw zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu został on tymczasowo aresztowany.

Przeprowadzono drobiazgowe śledztwo, potwierdziło, że zabójstw dopuścił się Jarosław H. Pierwszy z pokrzywdzonych został pozbawiony życia w nocy z 1 na 2 maja 2017 roku, druga zbrodnia została dokonana 5 maja 2017 roku. Między innymi na odzieży należącej do podejrzanego ujawniono ślady materiału genetycznego obu pokrzywdzonych. Ustalono także, że przebywał on w miejscu i czasie, w którym doszło do popełnienia przestępstw.

Prawdopodobnym motywem zbrodni był fakt, że obaj pokrzywdzeni byli winni oskarżonemu drobne kwoty pieniędzy. Jeden z nich miał mu oddać 50 złotych.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w marcu 2018 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie.

Wyrokiem z dnia 30 stycznia 2019 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych mu zbrodni zabójstwa i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności określając jednocześnie, że nie będzie on mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie wcześniej niż po upływie 30 lat kary.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

bolec.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 2.02.2019, 01:06
"w przeddzień odkrycia zwłoki drugiej ofiary"?!?
A mozna wiedziec z czym to ofiara tak zwlekala?

Pozostałe