Aktualizacja. Morderca z dożywociem

  • 31.01.2019, 13:10 (aktualizacja 31.01.2019, 18:25)
  • bolec.info
Aktualizacja. Morderca z dożywociem bolec.info
Podziel się:
Oceń:
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie zabójcy, który 5 i 6 maja 2017 roku zamordował dwie osoby w Łaziskach. 36-letni Jarosław H. został uznany winnym obu zbrodni i dostał wyrok dożywocia. To kara łączna z możliwością wyjścia z więzienia nie wcześniej niż za 30 lat.

5 maja 2017 roku w Łaziskach na jednej z posesji znaleziono zwłoki 45-latka. Dwa dni później ciało kolejnego zabitego znalazł jego kolega, który postanowił odwiedzić go w domu. Mężczyzna w wieku 55 lat leżał w ubraniu w wannie zabity ostrym narzędziem. Obu ofiarom poderżnięto gardła.

Skazany pochodzi ze Szczyrku (tak jak jedna z ofiar) i przyjechał do Łazisk do pracy, pracował na budowie. Był także poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko mieniu. To właśnie z tego powodu został zatrzymany w sobotę 6 maja, w przeddzień odkrycia zwłoki drugiej ofiary. Podejrzany miał zakrwawione ubranie.

- Wyrok nas satysfakcjonuje - mówi Prokurator Rejonowy w Bolesławcu, Ewa Łomnicka.

Sprawca nie przyznał się od popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyrok nie jest prawomocny.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Aktualizacja

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

KOMUNIKAT PRASOWY NR 12/2019

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę dożywotniego pozbawienia wolności Jarosława H., którego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oskarżyła o popełnienie dwóch zabójstw.

Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w niewielkiej miejscowości pod Bolesławcem. 5 maja na terenie jednej z posesji ujawniono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został on pozbawiony życia przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia. Po kilku dniach w jednym z domów w tej samej miejscowości ujawniono zwłoki drugiego mężczyzny. Zabezpieczone dowody wskazywały, że został on zabity w podobny sposób. Potwierdziły to opinie biegłego patomorfologa, który opisał mechanizm powstania obrażeń pokrzywdzonych.

Zatrzymano mieszkańca miejscowości Jarosława H. - znajomego obu pokrzywdzonych.

Sprawcy przedstawiono zarzuty dwóch przestępstw zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu został on tymczasowo aresztowany.

Przeprowadzono drobiazgowe śledztwo, potwierdziło, że zabójstw dopuścił się Jarosław H. Pierwszy z pokrzywdzonych został pozbawiony życia w nocy z 1 na 2 maja 2017 roku, druga zbrodnia została dokonana 5 maja 2017 roku. Między innymi na odzieży należącej do podejrzanego ujawniono ślady materiału genetycznego obu pokrzywdzonych. Ustalono także, że przebywał on w miejscu i czasie, w którym doszło do popełnienia przestępstw.

Prawdopodobnym motywem zbrodni był fakt, że obaj pokrzywdzeni byli winni oskarżonemu drobne kwoty pieniędzy. Jeden z nich miał mu oddać 50 złotych.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w marcu 2018 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie.

Wyrokiem z dnia 30 stycznia 2019 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych mu zbrodni zabójstwa i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności określając jednocześnie, że nie będzie on mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie wcześniej niż po upływie 30 lat kary.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

bolec.info

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 02.02.2019, 01:06
"w przeddzień odkrycia zwłoki drugiej ofiary"?!?
A mozna wiedziec z czym to ofiara tak zwlekala?

Pozostałe