Remontu kładki nie będzie

  • 30.01.2019, 11:43 (aktualizacja 30.01.2019, 13:34)
  • red.
Remontu kładki nie będzie eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Mamy złą wiadomość dla osób korzystających z kładki nad Kwisą przy ulicy Robotniczej. Remontu kładki nie doczekamy się ani w tym roku, ani w dalszej przyszłości.

Kładka przy ulicy Robotniczej nad Kwisą była dla wielu konkretnym skrótem. Dla starszych m.in. na położone po drugiej stronie rzeki działki, a dla najmłodszych do przedszkola. Była, bo od dłuższego czasu jest uszkodzona. Mieszkańców nurtuje pytanie, kiedy będą mogli ponownie w bezpieczny sposób przechodzić na drugą stronę rzeki? Zniecierpliwieni, chcąc pokazać jak bardzo im zależy na przejściu, podpisywali się pod specjalnie w tym celu wystosowaną petycją. Swoją determinację motywowali faktem, że przechodzenie przez most przy ulicy Jeleniogórskiej ze względu na natężenie ruchu jest niebezpieczne.


Dla osób starszych kładka była bezpieczniejszą „przeprawą”, nie wspominając już o dzieciach z przedszkola, które chcą się udać w kierunku miasta czy pracowników Dr. Schumachera, którzy skracają sobie drogę do pracy - usłyszeliśmy od jednej z osób liczących na remont.

Burmistrz Lubania stwierdził, że być może pieniądze na remont przejścia znajdą się w budżecie na 2019 rok. Ostatecznie pieniędzy na remont nie ma i chyba nie będzie. 


Trzeba pamiętać o tym, że po pierwsze kładka nie była postawiona w sposób legalny. Została postawiona jakby przy okazji jakiegoś przerzutu przez rzekę (podtrzymywała rurociąg). Po drugie miejmy świadomość, że to nie są takie powiedziałbym prace, które można wykonać ad hoc. W tym przypadku szczegóły należałoby uzgodnić z Wodami Polskimi. Jest to inwestycja, która szacuję byłaby warta około 800 tysięcy złotych. Sama drobna kładka nad Młynówką, którą postawiliśmy między innymi w celu połączenia wodnego placu zabaw z przyszłą strefą aktywności kosztowała nas 250 tysięcy złotych - mówi Arkadiusz Słowiński.

Obecnie przy kładce znajdują się znaki informujące o zakazie korzystania z przejścia z uwagi na zły stan techniczny obiektu. Mimo zagrożenia, ludzie wciąż z niej korzystają.

Szansa na to, że kładka zostanie odtworzona w perspektywie pięciu kolejnych lat jest niewielka. Nie chcę być niemiły, ale nie jesteśmy misiami do przytulania. Naszym zadaniem jest rozwiązywanie problemów. Wolę, aby został rozwiązany szereg innych spraw za łączną kwotę 800 tysięcy złotych niż zbudować kładkę, którą dziennie przechodzi może 30-40 osób - zaznacza burmistrz Lubania i dodaje: - Prosiliśmy właściciela drogi o to, aby odpowiednio zabezpieczył bądź poszerzył most na krajowej 30-tce. Otrzymaliśmy odpowiedź negatywną z uzasadnieniem, że taki jak jest obecnie wystarczy i dla przechodniów nie stanowi zagrożenia.

Obecny stan techniczny kładki przy ulicy Robotniczej powoduje, że w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie całkowicie zostanie zdemontowana. Osoby korzystające z przejścia nie mają zatem wyjścia. Czy chcą, czy też nie muszą zacząć przyzwyczajać się do innej, nieco dłuższej trasy.

red.

Zdjęcia (8)

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No
No 18.02.2019, 00:13
Za 800 tys. to chyba dwujezdniowa ta kładka będzie.
Leszek .k
Leszek .k 17.02.2019, 18:13
Z przykrością i smutkiem patrzę na tą biedną Robotniczą mieszkałem tam w latach 60 pod numerem 17 elewacja tego domu do dziś nosi ślady wojennych ostrzeliwań a 16 ska już całkiem popadła w ruinę. Kładki niema komu wyremontować, budynki fabryki wyburzone jednym słowem obraz nędzy i rozpatrzy Panie Burmistrzu i ty Rado Miejska pomóżcie tym biednym Ludziom którzy jeszcze tam chcą żyć
Mieszkanka
Mieszkanka 17.02.2019, 20:03
Leszku chyba dawno nie byles ns robotniczej. Budynek nr 17 jest pieknie wyremontowany. Po dziurach nie ma sladu. Szkoda tylko ze dopiero wlasciciele lokali musieli to sfinansowac.
Waran
Waran 02.02.2019, 12:10
Zgadzam się z ASem. Wielka afera za jakiś mały mostek, który możecie sobie nawet po cichu sami naprawić. Czego wy wymagacie? Takiego, jak ten który łączy Rybacką z Ludową? I tak nawet jakby AS zgodził się go naprawić, to zaraz zostanie zniszczony przez jakichś ćpunów, bo przecież to w końcu Manhattan.
Echo
Echo 05.02.2019, 13:55
Od czego mamy władzę, żeby tylko siedziała i kasę brała. Jesteś taki mądry to przyjdź i zrób porządny ,,mały mostek.. . To wstyd , że ludzie muszą walczyć o coś co powinno zostać już dawno zrobione
kapitan
kapitan 31.01.2019, 20:32
a ja myslę,że należałoby zmienić skarbnika- tego nieudacznika, który nigdy nie dbał o sprawy miasta
Nioh Nioh
Nioh Nioh 31.01.2019, 18:59
W takim razie prosze o poszerzenie chodnika,zamkniecie mostu,wymyslenia objazdu i postawienia metalowego ogrodzenia od strony jezdni na moscie jeleniogorskim dla bezpieczenstwa dzieci ktore tamtedy sa prowadzane do przedszkola ,jak i obywateli ktorzy ida do pracy lub mieszkaja w tamtych rejonach. Niech dziecko, osoba starsza sie jakos potknie,wystraszy przejezdzajacego tira i osunie na jezdnie wtedy "pan"moze otworzy oczy , ale bedzie juz za pozno . Panie Burmistrzu "chatka"nad morzem moze poczekac ale nasze dzieci musza chodzic do przedszkola a my rodzice do pracy zeby moc zaplacic za to przedszkole. Ma Pan na ta przebudowe wymyslone 800tys??? To prosze nam ulatwic zycie i "odrestaurowac" te kładke nawet za "smieszne" pieniadze.
lol
lol 31.01.2019, 13:40
a ulica Glowna kiedy?????
TK
TK 31.01.2019, 11:20
Wybory wyborami, wszystko ładnie śpiewane w czasie kampanii. A po wyborach pocałujcie go głęboko bo ma 5lat. Za 4lata znów zaczną się piękne wizję i dalej nie będzie remontu kładki, MDK zamkną i za 4lata każdy o tym zapomni, ścieżek rowerowych nie będzie, singli też, a za jakiś czas jazgot po kładce ucichnie.
DLB
DLB 31.01.2019, 10:39
Takie jedno rozwiązanie przychodzi mi na myśl - pan Burmistrz musi zasięgnąć pomocy sąsiedniej gminy - mam na myśli Burmistrza Olszyny, Pana L. (swoją drogą mianowanego olszyńsklm Lszkiem Wielkim bo ''zastal Olszynę murowaną a zostawi drewnianą'') - po znajomości załatwi rabat na drewnianą kładkę u swojego kumpla Pana J. Przecież w Olszynie razem takie piękne kładki pobudowali...ot i problem bylby z głowy!
😁😁
😁😁 31.01.2019, 11:15
Haha
Monter
Monter 31.01.2019, 10:00
O święta Magdaleno - patronko miasta czyli jego włodarzy - daj im oświecenie rozumu i pomnóż mądrość rządzenia na tym łez padole.
Wyborca
Wyborca 31.01.2019, 09:51
Ciekawe ile osób oburzonych decyzją Burmistrza o likwidacji kładki nie poszło na wybory?. Mieliście możliwość zmiany na tym stołku,a nie gadać że wybory nic nie zmienią. Nie głosowaliście za zmianą to macie za swoje. Może teraz coś zrozumiecie,że wybory to nie takie sobie "nic",to realny wpływ na to kto,a więc jak będzie zarządzał miastem.
Myślisz że jak nie głosujesz to nie wybierasz?. Wybierasz tylko tego którego nie chcesz. A teraz płacz i oburzenie.
mieszkaniec
mieszkaniec 31.01.2019, 09:02
Widać jak na dłoni kto do samorządu przyszedł dla zrobienia coś dla społeczeństwa a kto dla pieniędzy. Zobaczcie Państwo co zrobiono dla zwykłych ludzi w Gminie Lubań a co w Mieście, nowe oświetlenie w całym Nawojowie, na Uniegoszczy(gminnej), nowe boiska, nowe kaplice przy cmentarzach, nowe chodnik i drogi, a w mieście pomniki, pomniki i jeszcze raz pomniki. Przecież zlikwidowane układy zastąpiły nowe, nic tylko nepotyzm i kolesie
fiona
fiona 31.01.2019, 08:45
Radni, którzy odpowiadają za rejon ulic Głównej, Kolejowej, Jeleniogórskiej itp; proszę zorganizować spotkanie dla mieszkańców, w sprawie mostku przy ulicy Robotniczej , osobiście przyjdę
mieszkaniec
mieszkaniec 31.01.2019, 12:48
no właśnie może państwo radni podejmiecie rękawice no chyba ,że jesteście radni bezradni
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.01.2019, 05:14
Jak wrócę do Polski wezmę betoplan i sam naprawie bo mi wstyd za nasz Lubań
Aaa
Aaa 31.01.2019, 11:05
Jeżeli mamy sami dbać o nasze miasto, to po co nam burmistrz i radni. Czyżby byli tylko od brania diet i grzania swoich tyłków na stołkach.
Most
Most 30.01.2019, 21:32
800tys.Most będzie budować człowieku opamiętania troszeczkę brawo wyborcy.Pinokio w gminie również tak pier.....
Rozbawiony
Rozbawiony 30.01.2019, 21:19
Okazuje się że lubański Burmistrz to niezły żartowniś,stwierdza: "Prosiliśmy właściciela drogi o to, aby odpowiednio zabezpieczył bądź poszerzył most na krajowej 30-tce. ".
GDDKiA ma poszerzać most za grubą kasę bo Burmistrz na może załatwić znacznie mniejszej kasy na kładkę.
Nie ma pieniędzy?,a na śmieszną nikomu niepotrzebną promocję miasta pod nazwą Łużyckie Centrum Rozwoju rocznie ponad milion,a na Straż Miejską też rocznie ponad milion zł.
Nioh Nioh
Nioh Nioh 30.01.2019, 20:58
Panie "Burmistrzu" czy do cholery jasnej musi komus stac sie krzywda nie daj Boze tragedia aby "Pan" zaczal myslec i interesowac sie inwestycjami ktore moga polepszyc , "nie zaszkodzic" mieszkancom . co mi z Rudego pomnika , nastepnie z "sadzawki dla kaczek" kolo basenu oraz pseudo "Łemblej" ktore mialo bys skonczone w grudniu 2018. A dalej jest placem budowy oraz mogiłą pseudo fachowcow. 3 osoba firma Warszawska?? Smiech na sali a raczej na hali. Dla Panskiej otuchy oraz ugaszenia przesadnych emocji obywateli,polecam zimny prysznic w nowej fontannie z blyskotkami kolo PKSu.
Krystian Neskowicz
Krystian Neskowicz 30.01.2019, 20:32
Teraz przyznać sie kto głosował na Słowińskiego :)
Bolek
Bolek 30.01.2019, 20:29
Ludzkie czeba zaczac strajkować sprowadzic telewizje i moze zaczna cos robic .Ale jak niedaj Boze komus sue stanie krzywda to wladze sie wypna byl znakzakaz przejścia
Zaniepokojona
Zaniepokojona 30.01.2019, 19:45
Hmmm. Po co robić kładkę skoro można następny pomniczek postawić. Przepraszam. Może to śmieszne ale prawdziwe. Z kładki korzystają dzieci i nie tylko. Powinna być wyremontowana. Pan Burmistrz chyba zapomniał że miasto to nie tylko centrum ale i obrzeża miasta. Zapomina o tym co widać na każdym kroku.
Gumis
Gumis 30.01.2019, 19:10
Na co komu taki burmistrz.

Pozostałe