Alpejski obóz z udziałem uczniów „Mickiewicza”

  • 29.01.2019, 09:48 (aktualizacja 29.01.2019, 09:54)
  • ZSP im. A. Mickiewicza
Alpejski obóz z udziałem uczniów „Mickiewicza” ZSP im. A. Mickiewicza
Podziel się:
Oceń:
Góry zachwycają, skłaniają do refleksji i umożliwiają przeniesienie się do podniebnego białego świata. Ten w ubiegłym tygodniu podziwiali uczniowie ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

W ramach współpracy z Christian-Weise-Gymnasium w Zittau uczniowie wzięli udział w siedmiodniowym obozie narciarskim w najpiękniejszych górach Europy – Alpach. Na austriackich stokach w pobliżu urokliwego miasteczka Feldkirch młodzież z Lubania i Zittau udoskonalała swoje narciarskie umiejętności pod okiem polskich i niemieckich instruktorów. Dzięki pięknej pogodzie i idealnym warunkom uczestniczyli w treningach, zawodach i chrzcie narciarskim przygotowanym przez nauczycieli obu szkół.

Wyjazd oprócz wspierania uzdolnień sportowych przyczynił się do przełamania barier językowych oraz integracji polskiej i niemieckiej młodzieży, którą połączyła wspólna pasja.

Obóz narciarski to jedno z wielu działań podejmowanych przez lubańską szkołę we współpracy z Christian-Weise-Gymnasium. W tym roku obie strony spotykały się już kilka razy. Odbyła się wizyta Samorządu Uczniowskiego w Zittau, wspólne warsztaty pierwszej pomocy w siedzibie Niemieckiego Czerwonego Krzyża oraz spotkanie integracyjne dyrekcji obu szkół z gronem nauczycielskim. Delegacja z Niemiec uczestniczyła także w organizowanym przez Agencję Uczniowską Adaś „Talent Show”.

Współpraca lubańskiego „Mickiewicza” z Christian-Weise-Gymnasium w Zittau to szansa na nawiązanie przez uczniów międzynarodowych przyjaźni, doskonalenie języka obcego oraz poznanie kultury sąsiadów. To także kształtowanie własnej tożsamości i miłości dla Małej Ojczyzny.

 

ZSP im. A. Mickiewicza

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe