Olszyna. Sesja Rady Gminy

  • 26.01.2019, 13:53 (aktualizacja 26.01.2019, 14:05)
  • olszyna.pl
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
23 stycznia br., na wniosek Burmistrza Olszyny Leszka Leśko, przewodniczący Wiesław Wypych zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej, które odbyło się w Urzędzie Miejskim. W programie obrad znalazły się dwie uchwały: w/s zmian w budżecie gminy na rok 2019 oraz Sprostowanie załącznika do uchwały nr II/9/2018 z dnia 28 grudnia 2018 r. Obie uchwały przyjęte zostały większością głosów podczas głosowania imiennego wraz z oznaczeniem osób nieobecnych.

W ramach komunikatów przewodniczący poinformował o piśmie wojewody dolnośląskiego, będącego odpowiedzią na problem zasygnalizowany w Wydziale Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, dotyczący zasadności prowadzenia pochówków zmarłych przez spółkę gminną - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. W tej kwestii zasięgnięto opinii prezesa PUK sp. z o. o. oraz radcy prawnego. Obie opinie wskazuję, że usługi świadczone przez olszyńskie przedsiębiorstwo nie stanowią kolizji

Kolejną sprawą poruszoną podczas obrad był komunikat o wpłynięciu pisma ws. wynagrodzenia nauczycieli w placówkach oświatowych Gminy Olszyna skierowanego przez p. Alinę Męczywór, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie, w imieniu dyrektorów tych placówek. Temat dotyczy zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli oraz zadań dyrektorów szkół. Zmiany w regulaminie zostały omówione 15 stycznia podczas roboczego posiedzenia dyrektorów szkół z Burmistrzem Olszyny.                                                         

olszyna.pl

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 30.01.2019, 00:40
Marta na burmistrza.Kto za?
Baran
Baran 30.01.2019, 09:59
Jaka Marta?
Ja
Ja 31.01.2019, 00:20
Jedna radna ma na imię Marta.
Ja
Ja 30.01.2019, 00:11
Marta na burmistrza.Kto za?
???
??? 29.01.2019, 20:49
A co wy z radia Maryja że wszędzie pomawianie widzicie 😂😂😂 za dużo kościoła
do  ???
do ??? 30.01.2019, 09:56
Ciekawe czy byś tak śpiewał gdyby Ciebie ktoś z imienia i nazwiska pojechał.
😐😐😐
😐😐😐 30.01.2019, 12:33
Imion i nazwisk tu nie widzę 😉
Furrora
Furrora 29.01.2019, 07:33
A ja myślałem, że w Olszynie w ratuszu czyta się tylko gazetę Olszyny, a jednak są tu urzędnicy , eluban robi lepszą furorę niż prasa która się nawet do rozpalenia nie nadaje 😉
Urzędnik z Olszyny
Urzędnik z Olszyny 28.01.2019, 21:00
Niestety najwięcej do powiedzenia mają ci co nic nie robią.
HaHaHa
HaHaHa 30.01.2019, 00:38
Urzędnicy z Olszyny?
Jurek
Jurek 28.01.2019, 22:41
Tzw. Szlachta dla ktorej nie po drodze z praca co innego z socjalem.
Ewa
Ewa 28.01.2019, 18:52
Zgłosiłam kiedyś problem bezdomnego człowieka do straży i mu pomogli także na plus!
tobi
tobi 28.01.2019, 21:15
Podobno od tego są.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.01.2019, 08:54
Cena za wywoz smieci juz wzrosla teraz szanowna rado czekamy na podwyzke cen wody i smieci ktora z pewnoscia tez jednoznacznie przeglosujecie
zulu guli
zulu guli 28.01.2019, 01:51
Proponuję głosowanie nad likwidacją Straży miejskiej.Urzędnicy mogą sobie sami robić zakupy a nie posyłać strażników.
Straż Miejska w Olszynie
Straż Miejska w Olszynie 28.01.2019, 14:50
Jesteś pewien/ pewna, że posiadasz dowody świadczące o tym, że urzędnicy posyłają strażników po zakupy? A co byś powiedział gdyby Komendant Straży Miejskiej w Olszynie, jako jeden z pokrzywdzonych Twoim wpisem, wystąpił do właściciela niniejszego portalu o zabezpieczenie komentarza i numeru IP, z którego został wysłany w związku z zamiarem dochodzenia swoich praw?
Jesteś pewien, że poradziłbyś sobie z odparciem zarzutu, o którym mowa w treści art. 212kk?
zulu guli
zulu guli 28.01.2019, 21:02
Liczę na rozsądek sędziego.Bardzo chętnie przeproszę Komendanta SM jeśli poczuł się pokrzywdzony moim wpisem [nie mam wiedzy jak długo przechowywany jest monitoring w marketach]. Korzystąjąc z okazji pozwolę sobie zapytać, gdzie podziały się ławki z przystanków autobusowych?Czy SM ich nie upilnowała czy jest inny powód ich zniknięcia?
TrHSdGkjubDkvfyehkrkvgj
TrHSdGkjubDkvfyehkrkvgj 29.01.2019, 07:47
Zawsze można pójść śladem internautów którzy zrobili akcje sfotografuj policjanta i szybko internauci nadesłali zdjęcia z niefortunnych sytuacji w jednym z miast.
Według mnie SM powinna się zająć podsklepową ,, szlachtą,, niż asystować urzędnikom którzy mogą sami te sprawy załatwić. Fotoradaru nie ma więc ludzie powinni poznać czym się zajmuje SM więc może zamiast czytać o klechach i bzdetach w prasie OL poczytamy o podsumowaniu działalności sm za 2018 r. Poza tym jestem zdania że koło cmentarza fotoradar powinien wrócić bo ciężko czasami wyjechać więc tam powinni skierować działania, zebrać podpisy mieszkańców i do ITD
Dodam że 2 osoby które zasiadają w sali rajców rozważają złożenie wniosku o zasadność funkcjonowania SM i środki z tego przeznaczyć na inwestycje. No chyba że to gadanie to tylko przy nieprzychylnym SM elektoracie aby budować elektorat, jak będzie zobaczymy.
Nie ma chętnych
Nie ma chętnych 29.01.2019, 17:26
Obecnie nie ma chętnych do pracy ani w policji, ani w straży. Będzie jeszcze gorzej bo doświadczeni funkcjonariusze odchodzą ze służby a na ich miejsce nikt nie przychodzi. Zostali ochroniarze z grupą inwalidzķą w marketach.
do zulu guli
do zulu guli 28.01.2019, 23:07
Chciałeś posiedzieć z Jarkiem?
tobi
tobi 29.01.2019, 00:12
Chętnie posiedzą dzieci czekające na autobus ewentualnie osoby starsze .Jeśli Jarek jest przyczyną likwidacji ławek to brawo dla włodarzy.
Wpis
Wpis 28.01.2019, 18:05
Wpis z godz 14.50 czy SM wtedy powinna pracować czy eluban czytać? No chyba że to nie wpis SM
 o wpisie
o wpisie 28.01.2019, 21:59
W ramach przerwy potocznie zwanej "śniadaniową" jak najbardziej pracownik zachowuje do tego prawo.
Rzecznik :)
Rzecznik :) 28.01.2019, 21:29
Ciekawe pytanie... Zatem kiedy, kto i na łamach jakiego medium ma się wypowiadać w imieniu szkalowanego strażnika?
kt
kt 28.01.2019, 17:27
Faktem jest że dużo większe miasta radzą sobie doskonale bez SM.
do kt
do kt 28.01.2019, 17:57
Szczególnie przy obecnych brakach kadrowych w policji...
Wal
Wal 28.01.2019, 17:50
Zgorzelec planuje wrócić do Straży miejskiej
tobi
tobi 29.01.2019, 00:21
Gdzie Zgorzelec a gdzie Olszyna?
Gg
Gg 28.01.2019, 11:24
Nie będzie miał kto wozić urzędników
gG
gG 28.01.2019, 17:52
Lepiej placic strażnikowi - kierowcy jak policjantowi na L4
Tomasz
Tomasz 28.01.2019, 17:27
Urzędnicy mają obowiązek jeździć w teren, ponieważ charakter wielu spraw (np.
z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami czy drogownictwa) tego wymaga. Prawidłowe rozpoznanie takich tematów jest uzależnione od wizji w terenie. Coż w tym niewłaściwego, że urzędnicy dokonują tych czynności w asyście straży miejskiej?
tobi
tobi 28.01.2019, 21:13
Zawsze można wysłać dwóch urzędników.Jednego z prawem jazdy.
do tobiego marzyciela
do tobiego marzyciela 28.01.2019, 22:56
tooobi, tooobi :) jak wygrasz wybory to będziesz wysylał urzędników gdzie tylko zechcesz i kiedy zechcesz. Będziesz wtedy likwidować na co tylko będziesz miał ochotę..... Na razie jednak uszanuj proszę wybór społeczeństwa, który te kompetencje powierzyło - Panu Leszkowi Leśko. Tak będzie lepiej rownież dla Twojeg zdrowia. Serio.
tobi
tobi 29.01.2019, 00:16
Artur?
ciekawe
ciekawe 27.01.2019, 08:53
bardzo ciekawa forma glosowania
U rv
U rv 27.01.2019, 06:35
Może rada poruszy temat handlu samogonem przez dobrze im znanego kolegę.
Każdy o tym wie ale takich ludzi LL lubi na których są haczyki
sam ogon
sam ogon 28.01.2019, 18:05
Masz jakiekolwiek dowody, czy pomawiasz?
😂😂😂
😂😂😂 29.01.2019, 20:47
Wystarczy pójść do Kazka fryzjera i wszystkie plotki się wie kto czym handluje. Poza tym na wesele nie jeden brał 😂
Mieszkanka Olszyny
Mieszkanka Olszyny 26.01.2019, 23:26
Radni a kiedy będą lampy na nieoświetlonych ulicach gdzie strach po ciemku chodzić?
Ewa
Ewa 28.01.2019, 18:58
W Olszynie jest fajne, ledowe oświetlenie także nie gadaj głupot.
tobi
tobi 28.01.2019, 21:11
Widocznie u pani jest.
Hgf
Hgf 28.01.2019, 07:27
Jest straż miejska to czego ty się boisz?
Olszynianka
Olszynianka 26.01.2019, 23:17
Święta prawda to jest właśnie Olszyna niech się wezmą. Radni do roboty a nie obiecują tylko przed wyborami
tobi
tobi 26.01.2019, 21:25
Od dawna wiadomo że radni w Olszynie są maszynką do głosowania.Ważne są tylko DIETY!!!
wyborca
wyborca 28.01.2019, 18:06
Wszyscy wybrani w demokratycznych wyborach.
tobi
tobi 28.01.2019, 21:04
Większość bez kontrkandydatów .
Olszyniak
Olszyniak 26.01.2019, 19:33
A że Prezes PUK-u jezdzi służbowym samochodem na zakupy do Sklepów to KOLIDUJE!!!!
Ewa
Ewa 28.01.2019, 18:56
Straszne, skandal prezes pojechał samochodem do sklepu :)
tobi
tobi 28.01.2019, 21:10
Pani też opuszcza stanowisko pracy i udaje się na zakupy?Jeśli tak to zazdroszczę przełożonego.Nie wspomnę z litości o SŁUŻBOWYM samochodzie.
Olszynianka
Olszynianka 27.01.2019, 08:49
Nie tylko prezes PUK u jeździ na zakupy służbowym samochodem bo lepszy od niego jest Wiesław Ch. od robót interwencyjnych który służbowym niebieskim busem jeździ wszędzie i wozi synową na zakupy i wnuka do przedszkola.
Epo
Epo 28.01.2019, 07:30
Taki właśnie mamy urząd, nieterminowość i nie możliwość szybkiego załatwienia sprawy bo ktoś ma urlop czy jest na l4 to stały obraz jaki mam gdy chciałem coś tam załatwić
Gh