Powiat Lubański wśród liderów

  • 26.01.2019, 11:02 (aktualizacja 26.01.2019, 12:27)
  • red.
Powiat Lubański wśród liderów ZPP
Podziel się:
Oceń:
Powiat Lubański znalazł się w gronie liderów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2018.

Ranking podzielono na sześć rodzajów jednostek samorządowych, Powiat Lubański znalazł się na 7 miejscu w gronie powiatów do 60 tys. mieszkańców.

Powiaty do 60 tys. mieszkańców

1.Powiat Augustowski – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
2.Powiat Elbląski
3.Powiat Świdwiński
4.Powiat Przasnyski
5.Powiat Łobeski
6.Powiat Wałecki
7.Powiat Lubański
8.Powiat Hajnowski
9.Powiat Bielski (woj. podlaskie)
10.Powiat Drawski

W każdej z sześciu kategorii wyróżnianych jest 10 miast. Spośród miast naszego regionu w rankingu ujęte zostały Jelenia Góra i Bolesławiec.

Miasta na prawach powiatu

1.Nowy Sącz – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
2.Rzeszów
3.Legnica
4.Dąbrowa Górnicza
5.Jelenia Góra
6.Piotrków Trybunalski
7.Słupsk
8.Tarnów
9.Kalisz
10.Częstochowa

Gminy miejskie i miejsko-wiejskie

1.Miasto Płońsk – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
2.Miasto Bolesławiec
3.Miasto Czechowice-Dziedzice
4.Miasto Biłgoraj
5.Miasto Sochaczew
6.Miasto Barcin
7.Miasto Stronie Śląskie
8.Miasto Lądek-Zdrój
9.Miasto Siewierz
10.Miasto Polanica-Zdrój

Miasto Bolesławiec (ex eaquo z miastem Stronie Śląskie) otrzymało tytuł Super Gminy uzyskując w swojej kategorii największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów, jest to rodzaj uhonorowania mistrzów wśród samorządowych liderów za rok 2018.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok.

Źródło: ZPP

red.

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 27.01.2019, 15:10
Nie ma w sieci regulaminu tego rankingu. Nie ma informacje o metodologii. Są tylko wymienione obszary, ale to żadna informacja. Nawet mając bujną wyobraźnię nie potrafię domyślić się reszty. Nie wyobrażam sobie, jak może być w innych powiatach, skoro nasz – lider, „przoduje” np. pod względem „rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańców”, „wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej”, „promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych”, czy „promocji rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia”. Papier wszystko przyjmie, a „zasiedzenie” Starosty w różnych strukturach robi swoje.
Gggg
Gggg 27.01.2019, 23:05
A kto decydował o miejscu w rankingu. Było jakieś ciało, które czytało uzasadnienia? Czy po prostu się dzwoniło...
niedowidzący
niedowidzący 27.01.2019, 14:59
Zobaczcie, jakie to dziwne. Trąbią sukces Powiatu, ale nie stać ich, aby napisać za co konkretnie. Konia z rzędem temu, kto wskaże chociaż jeden powód. Tak wysoka lokata, to tych powodów powinniśmy widzieć wiele. Skoro ich nie widać, to może starosta pochwali się konkretami i ukaże „sukcesy” niedowidzącym?
jeszcze pracownik Pana Starosty
jeszcze pracownik Pana Starosty 27.01.2019, 09:32
Dla Pana Starosty liczy się tylko jedna grupa zawodowa, a mianowicie nauczyciele, którym zawsze się należy (w końcu Pan Starosta sam wywodzi się z tej grupy zawodowej). Pan Starosta potrafi zabrać innym jednostkom aby tylko dać nauczycielom, bo dla nich brakuje (a czy sprawdził ktoś, czy aby klasy są zbyt małe i nauczycieli jest za dużo). Gdyby Pan Starosta faktycznie przekazywał jednostkom to co jest zapisywane w budżecie, czyli wzrost płac o 2,5 - 3,5 % to dziś nie byłoby takiego dziadostwa. Ale tak jak pisałem, Starosta nie dość, że nie daje to jeszcze bardzo często zabiera. A może tak w ramach solidarności z pracownikami, dla których ciągle nie ma pieniędzy, Pan Starosta złoży wniosek do Rady Powiatu o obniżenie swojej pensji? Jeżeli Pan Starosta jest tak gospodarny i wydaje pieniądze racjonalnie, to niech powie po co przez tyle lat był ETATOWY CZŁONEK ZARZĄDU i ile to nas kosztowało? Pan Starosta nawet nie potrafi choćby raz do roku spotkać się z pracownikami jednostek, żeby im podziękować za włożoną pracę, często za minimalne wynagrodzenie, dzięki którym to właśnie może brylować i odbierać statuetki, dyplomy, puchary etc. Aktualnie Pan Starosta zbiera materiały od jednostek na temat wynagrodzeń, bo ponoć przymierza się do regulacji płac, zobaczymy jak będzie, bo jeżeli tak jak w latach poprzednich, to na zbieraniu materiałów się skończy. Niestety ale syty głodnego nie zrozumie.
były pracownik
były pracownik 27.01.2019, 12:28
Brawo!!!! Trzymam kciuki, chociaż nadzieje marne. Pan Starosta znowu obrazi się na pracowników i na tym się skończy. Jeszcze kilka lat temu pracownicy Starostwa tworzyli fajny zintegrowany zespół który rzetelnie pracował na te wszystkie sukcesy , ale wszystko się posypało. Kto tylko może to odchodzi bo z kolejnej statuetki czy dyplomu dla Powiatu nie nakarmi swoich dzieci i nie opłaci rachunków . Prawdą jest, że nie ma ludzi niezastąpionych ale to stabilna i doświadczona kadra może być gwarantem realizacji kolejnych zadań , więc Panie Starosto może warto zainwestować w tych którzy chcą jeszcze dla Pana pracować?
kora
kora 26.01.2019, 17:12
Panie Starosto może w końcu zajmie się Pan powiatem, a nie tylko reprezentowaniem go. Może w końcu zainteresuje się Pan sytuacją placówek powiatowych i problemami ludzi w nich zatrudnionych. Otoczył się Pan klakierami, a rzeczywistość płynie obok. Dla nas dzień powszedni, nasze problemy tu i teraz są ważniejsze niż Pana puchary i dyplomy, które nijak nie przekładają się na rozwój powiatu. Lubi Pan brylować, dba Pan o swój PR i to wszystko. Proszę wyjąć głowę z chmur o dostrzec człowieka - mieszkańca powiatu.
Gggg
Gggg 27.01.2019, 02:41
Brawo za odwagę (do kora)
były pracownik
były pracownik 26.01.2019, 15:06
Szanowny Panie Starosto !
Może w końcu przyszła pora aby za te wszystkie osiągnięcia Powiatu Lubańskiego, którymi tak chętnie się Pan szczyci od lat, podziękować swoim pracownikom?
To dzięki ich zaangażowaniu, ciężkiej, trudnej a jakże niedocenianej pracy, wykonywanej za marne uposażenia (niejednokrotnie za minimalną płacę) , uposażenia które są nieadekwatne do zadań które realizują, znowu może Pan dumnie podzielić się jakże zaszczytnym wyróżnieniem.
Jeżeli zakresie polityki płacowej w Starostwie nic się nie zmieni, to wkrótce nie będzie miał kto realizować te ambitne plany i zdania. Ludzie z doświadczeniem odchodzą i żałują ,że tak późno a młodzi odchodzą przy pierwszej lepszej okazji.
Gggg
Gggg 27.01.2019, 02:43
Brawo za wypowiedź (do "były pracownik"). Może coś do Walerego Czarneckiego dotrze.
tabu
tabu 26.01.2019, 22:31
z jednostek powiatowych też odchodzą. Płace niskie, niedługo nie będzie miał kto pracować
Gggg
Gggg 27.01.2019, 02:40
Brawo za odwagę wypowiedzi.

Pozostałe