Bezpieczne ferie

  • 25.01.2019, 13:51 (aktualizacja 25.01.2019, 14:32)
  • st. asp Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu
Bezpieczne ferie KPP w Lubaniu
Podziel się:
Oceń:
W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi lubańscy policjanci spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach. Tematem przewodnim spotkań jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach.

Od początku stycznia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i jednostek podległych przeprowadzają prelekcje w placówkach oświatowych. Podczas spotkań przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na powietrzu. Przestrzegają przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z chodnika czy pobocza drogi oraz wspominali i zachęcali do noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.

Policjanci wskazywali także w jaki sposób najmłodsi powinni być przewożeni w samochodach i przypominali o korzystaniu z fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Podczas prelekcji dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek mundurowych, a na zakończenie zadawały pytania związane z bezpieczeństwem oraz pracą policjanta.

st. asp Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 27.01.2019, 19:07
Pani Paulina jak zawsze piękna

Pozostałe