Heidi po kuracji odchudzającej

  • 25.01.2019, 13:33 (aktualizacja 25.01.2019, 14:37)
  • Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Heidi po kuracji odchudzającej C. Hammer
Podziel się:
Oceń:
Po ponad czterech miesiącach nieobecności nareszcie z powrotem w Naszym Zoo: staroniemiecka czarno-biała krowa nizinna Heidi od września 2018 przebywała na diecie odchudzającej nad jeziorem Berzdorf. Powodem było kilka kilogramów za dużo tu i tam, co utrudniało Heidi zajście w ciążę.

Po tym jak wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się, trzeba było szukać nowego rozwiązania. We współpracy z "Bauern am See" (rolnikiem przy jeziorze) podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad jezioro. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadawały się do tego projektu, a przebywanie w większym stadzie gwarantowało Heidi znacznie więcej ruchu.

Przy okazji byk w stadzie zwiększył szansę Heidi na ciążę. Gdy zwykle sztuczna inseminacja u bydła jest bezpieczną drogą do zapłodnienia, Heidi zdaje się cenić sobie naturalnego byka. W odróżnieniu od zeszłorocznych prób sztucznego zapłodnienia, które nie odniosły pozytywnych skutków, badanie ciążowe po powrocie znad Berzdorfu ostatecznie wykazało pozytywny wynik.

Eksperyment powiódł się zatem na całej linii. Od połowy stycznia ciężarną, odchudzoną Heidi można ponownie zobaczyć na terenie zagrody wiejskiej w Naszym Zoo. Przypuszczalnie w lipcu powinno przyjść na świat ósme potomstwo czarno-białej krowy nizinnej, na które z wielką radością oczekują zarówno pracownicy jak i goście Naszego Zoo.

Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jasiu
Jasiu 25.01.2019, 16:56
Wakacyjna przygoda ,hihi

Pozostałe