Zaszalał we Wrocławiu

  • 23.01.2019, 15:16 (aktualizacja 23.01.2019, 18:51)
  • KMP we Wrocławiu
Zaszalał we Wrocławiu KMP we Wrocławiu
Podziel się:
Oceń:
Wrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca powiatu lubańskiego, który kierował samochodem zapakowanym workami z nielegalnym tytoniem. I to po sam dach!

 

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych namierzyli pojazd mogący służyć do przestępczego procederu. Prowadząc obserwację przemieszczających się samochodów zlokalizowali zainteresowane auto na jednej z ulic w centrum miasta. Kierowca czarnego SUV’a jechał nie spodziewając się w ogóle interwencji Policji.

Ze względu na charakter sprawy, zatrzymanie realizowali policjanci Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 47-letni powiatu lubańskiego. W środku pojazdu funkcjonariusze znaleźli 89 worków z krajanką tytoniową. Nielegalny towar został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Tytoń nie posiadał polskich znaków akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na kwotę 43,5 tys. złotych.

Policjanci ustalają obecnie skąd mężczyzna posiadał tytoń oraz gdzie miał on dalej trafić. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za przewożenie nielegalnego tytoniu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

KMP we Wrocławiu

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żal
Żal 23.01.2019, 19:40
We Wrocławiu to są policjanci a nie to co w lubaniu

Pozostałe