Budżet powiatu uchwalony. 9,5 mln zł na inwestycje

  • 23.01.2019, 15:10 (aktualizacja 23.01.2019, 17:07)
  • Powiat Lubań
Budżet powiatu uchwalony. 9,5 mln zł na inwestycje Powiat Lubań
Podziel się:
Oceń:
Na ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego radni podjęli uchwałę o przyjęciu budżetu na 2019 rok. Budżet jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa zostały skonstruowane w sposób realny i otrzymały pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Budżet po stronie dochodowej będzie wynosił ponad 66 mln zł a wydatkowej około 62,7 mln zł. Ustalono nadwyżkę budżetu powiatu w wysokości blisko 3,3 mln zł, która przeznaczona została na rozchody z tytułu wykupu obligacji oraz spłat pożyczki i kredytu zaciągniętych na wyprzedzające finansowanie działań pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

- Co ważne na tegoroczne inwestycje zaplanowano kwotę przekraczającą 9,5 mln zł. W budżecie zaplanowano również rezerwę na zadania inwestycyjne, w tym związane z realizacją projektów finansowanych z udziałem środków Unii Europejskiej na poziomie miliona złotych - podkreśla Walery Czarnecki, starosta lubański.

Jedną z największych inwestycji, która zrealizowana zostanie w tym roku będzie realizacja projektu unijnego dotyczącego rozwoju e-administracji, czyli narzędzi, które ułatwią nam życie, umożliwiając załatwianie większości urzędowych spraw bez wychodzenia z domu na kwotę przekraczającą 1,8 mln zł.

W ramach projektu przewidziano wdrożenie cyfrowego urzędu, systemu kolejkowego wraz z elektronicznym umawianiem wizyt w wydziale komunikacji, zintegrowanego systemu płatności z ePUAP, który pozwoli na wnoszenie opłat bez wizyty w banku, ujednolicenie BIP i oficjalnych stron jednostek organizacyjnych, elektroniczną platformę zakupową do przeprowadzania zakupów i przetargów, elektroniczne narzędzia do konsultacji społecznej, system do nagrywania i utrwalania sesji rady powiatu lubańskiego, programu finansowo-płacowego oraz wymianę sprzętu.

Ponadto, kwota ponad 1,5 mln zł wydatkowana zostanie na zakup sprzętu specjalistycznego dla powiatowych jednostek straży i policji.  O wszystkich zadaniach inwestycyjnych, o ich wysokości i charakterze będziemy informować na bieżąco.

Powiat Lubań

Zdjęcia (6)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 24.01.2019, 09:37
Wniosek do tak zwanych - pożal się ich Boże - Władz Miasta Lubania!
Oddać Miejski Dom Kultury we władanie pana na powiecie czyli Starosty. Zrobią Powiatowy Dom Kultury bo w powiecie mają miliony na inwestycje a sam Starosta jest mistrzem w pozyskiwaniu pieniędzy. Fundusze unijne tez czekają tylko trzeba mieć - jak w tej reklamie - "trochę oleju..." - nie w kapsułkach.
Leszek
Leszek 24.01.2019, 08:59
Panie Starosto wezwij tego Pana z miasta zwanego Burmistrzem i podziel się wiedzą o inwestycjach. Pokarz jak się planuje na lata do przodu bo on widzi koniec tylko kolejnej kadencji.
Plotka niesie, że za 5 lat to on będzie startował na Starostę a jego nowy zastępca na Burmistrza. Liczą, że odejdzie Pan na emeryturę i poczuli krew.
Głosowałem na Pana i uważam, że był to dobry wybór! Gratuluję i życzę powodzenia!
PCC
PCC 23.01.2019, 21:04
Ooooo fajnie, to teraz Lalki z wydziału komunikacji będą miały więcej czasu na malowanie pazurków i kawusię, bo Kowalski zrobi sobie wszystko w domu. Więc kasa na to jest, większość spraw będzie realizowana elektronicznie to ile oszczędzi na tym wydział i o ile stanowisk się zmniejszy ?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.01.2019, 18:04
Wszędzie rośnie! Właśnie w TVP Info podali, że PiS- "rzont" tworząc budżet na rok 2018 pomylił się o 30 mld - bo aż tyle mu wzrosło. W czym zatem problem aby dać nauczycielom te 1000 złotych co tak bardzo chcą?

Pozostałe