Kierował pojazdem mając czynny zakaz na 15 lat

  • 22.01.2019, 20:19
  • st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu
Kierował pojazdem mając czynny zakaz na 15 lat
Podziel się:
Oceń:
Lubańska drogówka zatrzymała mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,8 promila. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w godzinach nocnych na drodze krajowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Ford, którego kierującym był
37-letni mężczyznę mieszkaniec Zgorzelca.

W trakcie czynności mężczyzna przyznał się, że nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Po wykonanych sprawdzeniach przez funkcjonariuszy potwierdzono, że w/w posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 15 lat wydany przez sąd oraz decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Ponadto kierującego poddano badaniu trzeźwości, które wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, a za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JA
JA 23.01.2019, 05:45
I powinien dostać w przeciwnym razie kodeks karny będzie fikcją. Oczywiście ochlapusowi zero alkoholu. I roboty publiczne lub kamieniołomy, a nie ciepła cela z konsolą do gier.

Pozostałe