Jeden telefon może uratować życie

  • 22.01.2019, 19:36 (aktualizacja 22.01.2019, 20:16)
  • nadkom. Krzysztof Zaporowski
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Okres zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Dolnośląscy policjanci apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie. Nasz jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 Od paru dni temperatura na zewnątrz zarówno w nocy jak i w dzień spada sporo poniżej zera. Kiedy na dworze panują ujemne temperatury wiele osób może stracić zdrowie lub nawet życie. Akcja „ZIMA" ma charakter pomocowy i skierowana jest do osób w trudnej sytuacji życiowej. Funkcjonariusze informują  takie osoby gdzie można uzyskać pomocy , przekazują informacje o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. W ramach prowadzonej akcji policjanci współpracują z placówkami pomocowymi. W związku z tym udzielają pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki w tym trudnym okresie.

Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych oraz osób w podeszłym wieku. Jednak należy sobie zdawać sprawę, że zagrożenie utraty zdrowia lub życia może dotyczyć nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpieczne jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego widząc osobę narażoną na takie wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni na jej los.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponując im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych.

Dolnośląscy policjanci apelują o informowanie o każdej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.
Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 112.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 22.01.2019, 21:48
Vae pastoribus... qui pascebant semetipsos! Nonne greges a pastoribus pascuntur?
(Prophetia Ezechielis XXXIV, 2).

APEL !!!
Apel do Ich Ekscelencji Wielebnych
prałatów, biskupów i kardynałów

Nadchodzą mrozy tej zimy. Niskie temperatury w sposób szczególny dotykają ludzi bezdomnych, ubogich, opuszczonych.
Apeluję zatem do Was, duchowni o otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających często rezydencje milionerów, otwórzcie drzwi biednym i bezdomnym. Albowiem byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. Wszystko, zaś co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
Niech słowa płynące z ambon, z Waszych konsekrowanych ust nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu, że potraficie też dawać a nie tylko brać, i brać. Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie setki tysięcy dzieci idzie rano bez śniadania do szkół. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju gdzie emeryci nie wykupują leków, gdzie renciści głodują nie jest zgodne z moralnością tak ludzką w ogóle a z chrześcijańską w szczególności.
Wy, ubrani w złocone ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich kościołów, którzy żebrzą na chleb bo robią Wam konkurencje a Wasze świątobliwe oczy nie cierpią takiego widoku. Obłudne są Wasze działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać - to rządzący naszym krajem od 1989 r sprawili że staliście się pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku czyli ewangelicznie zakazanej mamony. Nie interesuje Was że w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się rzekomo należy jak i wiele innego majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten naród.
Kościół z PiS-em, Pis z Kościołem – my Wam głosy, Wy nam pod stołem…
Rozbawiony
Rozbawiony 23.01.2019, 09:05
Tylko jedno pytanie. Świętobliwy Herakliuszu ilu bezdomnych przyjąłeś pod swój dach?.
Wojciech
Wojciech 23.01.2019, 08:22
A ilu Herakliuszu bezdomnych przyjąłeś pod swój dach tej zimy. Zapraszam pod Kaufland ... przygarnij na wieczerzę przebywających tam złotówkowych biznesmenów. Kościół prowadzi lub wspiera wiele ośrodków dla bezdomnych ... nawet w Twojej okolicy. W promieniu 50 kilometrów znajdziesz kilka miejsc które zostały uratowane przed pazernością cwaniaczków i deweloperów tylko dlatego że pieczę nad nimi przejął Kościół. A co do Lubańskich bezdomnych .. nawet tego na zdjęciu (notabene przebywa od czasu do czasu u Brata Alberta) Jedynym problemem dla tych ludzi jest to że nie można tam pić alkoholu więc świadomie wybierają swój los. Twój atak jest bezsensowny i ma na celu wyłącznie atak. Wyzbądź się nienawiści do Kościoła.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.01.2019, 14:40
Wasze Czcigodne Wielebności!
Przede wszystkim spieszę wyjaśnić iż ja jako heretyk-ateusz nie mam ewangelicznej powinności, albowiem nie należę do tych których obowiązują stosowne przykazania. Nie mieszkam w pałacu i nie dysponuję wolnym łożem. Natomiast wspieram materialnie - na ile uważam - inne akcje charytatywne m.in. od kilku lat Polską Akcję Humanitarną Janiny Ochojskiej.
Zainteresowanym podaję numer rachunku bankowego: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
Macie okazję przekazać również 1% - KRS 0000136833.
Rozbawiony
Rozbawiony 23.01.2019, 17:37
Przewielebny Herakliuszu ewangelicznej powinności może i nie masz,ale masz powinność ludzką. Ponadto jak innym zarzucasz coś złego a sam też tak czynisz to czy nie jesteś zwykłym hipokrytą?.
ps. 1% przekazuję na Caritas legnicką
KRS 0000221535
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.01.2019, 21:50
Legnicka Caritas z pewnością czeka na takich "naiwnych" darczyńców. Kupią Panu kanclerzowi kolejnego Audi A8.
wiadomosci.wp.pl/ksiadz-potracil-mezczyzne-i-mowi-mu-zyskales-nowe-zycie-6037552787240065a

Pozostałe