Wytwórnia narkotyków zlikwidowana

  • 22.01.2019, 10:45 (aktualizacja 22.01.2019, 11:18)
  • Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytwórnia narkotyków zlikwidowana wikimedia.org
Podziel się:
Oceń:
Na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy.

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu 17 stycznia dokonali zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych. Ponadto policjanci dokonali przeszukań czterech posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim.

W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków. Podczas przeszukań ujawniono i zabezpieczono 2,5 kilograma metamfetaminy, a także około 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę (środek stosowany do produkcji metamfetaminy). Jak wynika  z ustaleń policji tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii.

Zajęto należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz pojazd marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez Prokuraturę. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. Mężczyznom zarzucono, że w okresie od października 2018 roku do stycznia 2019 roku wspólnie i w porozumieniu wytworzyli znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w ilości przekraczającej 600 gramów. Według ustaleń Prokuratury, podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Dodatkowo dwóm z zatrzymanych zarzucono także posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania z uwagi na obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego oraz grożącą im surową karę.

Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat. Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 36 do 47 lat.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe