Łużyce bez dotacji

  • 18.01.2019, 14:31 (aktualizacja 24.01.2019 23:32)
  • red.
Łużyce bez dotacji eLuban.pl
Miasto Lubań ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej z elementami profilaktyki uzależnień.

W sumie kluby sportowe otrzymały wsparcie w wysokości 80 tysięcy zł. Najwięcej, bo 24 tys. zł otrzymał UKS Orka Lubań. 18 tys. zł zyskał KS Samuraj Lubań, 15 tys. zł KS Bojan Boks Lubań, M-GLKS Kwisa Lubań wzbogaciła się o 12 tys. zł, a UKS TS Sparta Lubań o 11 tys. zł.

Ani złotówki nie otrzymał natomiast KS Łużyce Lubań. Dlaczego tak się stało zapytaliśmy Beatę Soczyńską, naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej w Lubaniu. - Problem jest dość złożony. Komisja ofertę klubu oceniła dość nisko. Nie przekroczyła ona minimalnego progu przy ocenie oferty. Po drugie trzeba mieć na uwadze, że ciągle jesteśmy przy rozliczaniu jednej dotacji z zeszłego roku. W dokumentacji są także spore błędy - usłyszeliśmy.

- Nikt nie chce robić klubowi problemów czy też na złość. Pewne kwestie nie pozwalają nam jednak dalej brnąć w problem. Niektóre sprawy przez klub muszą być wyprostowane - dodała Beata Soczyńska.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prezes
prezes 24.01.2019, 12:45
Może ktoś z piszących komentarze podejmie się prezesowania w klubie? Zgłaszać kandydatury.
Polewka
Polewka 24.01.2019, 16:32
Dopiero panie "Prezesie" jak ogarniesz ten caly syf wtedy mozna Pana pogonic w jerzyny. Najlepiej znalezc pachola ktory wskoczy naiwnie w to szambo. Ogarnij pan ten bajzel wtedy mozemy porozmawiac o DYMISJI.
J
J 24.01.2019, 14:51
Prezesowanie a,, szwindel,, to różnica
Henny
Henny 24.01.2019, 10:08
Bardzo mądra decyzja. Dosyć tych niejasności
Brawo Burmistrz
Brawo Burmistrz 23.01.2019, 09:55
Teraz już wiadomo dlaczego inne kluby na propozycje jednego wielosekcyjnego klubu pozostały niechętne. Nikt nie chciał mieć nic wspólnego z łużycami nawet boks się od nich odsunął
lubaniak
lubaniak 23.01.2019, 09:04
Miasto i MOSiR nieźle kombinują tak dzieje się od lat,
,dają mizerne dotacje dla klubów, a potem w dużej części ją odbierają każąc płacić klubom za korzystanie z basenu czy hali sportowej ( kasa wraca do miasta)
zaznajomiony
zaznajomiony 24.01.2019, 21:13
Z tego co się orientuję Łużyce nie płacą za treningi na Hali Sportowej. Proszę najpierw dokładnie sprawdzić a nie wypisywać brednie.
Olek
Olek 23.01.2019, 14:27
Łużyce wszystko mają w Lubaniu za darmo !!!
Nie płacą za halę , boiska basen ,za nic.
A jeszcze nie potrafią rozliczyć pieniędzy za tamten rok.
Jakieś przekręty z kasą zrobili to Terra nie maga się rozliczyć.
Aili
Aili 23.01.2019, 05:05
Brawo Panie Burmistrzu. Teraz do prokuratury, później nowy zarząd
Zdzisław
Zdzisław 22.01.2019, 23:05
Ochłapy i wstyd - żadne inne słowa do głowy mi nie przychodzą na myśl o wysokości dofinansowań dla poszczególnych klubów.
Miasto się tylko poniża, wspiera niesportowy czyt. niezdrowy tryb życia. Nic tylko tyć, palić, ćpać i grać na konsolach :D
Rysiek
Rysiek 22.01.2019, 20:02
W kąpielówkach to możesz potaplać się w brodziku. Strój startowy pływaka kosztuje 800 zł. Rodzice opłacają miesięcznie basen i dowożą dzieci na szóstą rano i po południu przez 5 dni w tygodniu. Uwierzysz, że zawodnicy Orki Lubań też chodzą w dresach? Ponadto obozy sportowe, udział w zawodach i koszty dojazdu opłacane są z kieszeni rodziców - ale warto, aby móc zobaczyć zawodnika na podium.
Kabaret
Kabaret 23.01.2019, 06:28
A w czym taki stroj plywaka jest lepszy od dobrej jakosci kapielowek za 80zl?
Zizu
Zizu 23.01.2019, 08:54
Wynika to wprost z przepisów FINA. Mówimy tutaj o licencjonowanych zawodnikach ORKI. Po prostu w zwykłych kąpielówkach zawodnik nie zostanie dopuszczony do startu.
Kibol
Kibol 22.01.2019, 22:17
Rysiek, najlepiej żeby miasto nie wspieralo finansowo żadnych innych klubów w lubaniu, niech wszystkie pieniądze przeznacza dla pływaków! , myśli Pan że w łuzycach pieniądze nie są potrzebne? Skąd pieniądze by dojechać na mecz? Skąd pieniądze by opłacić sędziego? Skąd pieniądze na wynagrodzenie dla trenerów? Wymieniać dalej czy starczy tego do czego są potrzebne pieniądze?
GK
GK 23.01.2019, 09:52
To napiszcie co tam za szwindel miasto zwęszyło i zarząd niech się poda do dymisji
Rodzic
Rodzic 22.01.2019, 21:32
to ile dzieci bierze udział w zawodach bo moje należy do orki już 5 lat i nigdy nie uczestniczyło w żadnych zawodach znaczącej rangi. Widzę inwestowanie góra w 10 osób co zresztą, dla 10 osób 24 tys. to chyba żart
Zizu
Zizu 23.01.2019, 08:47
Proszę wejść na stronę megatiming.pl i w porozumieniu z trenerem zapisać dziecko do udziału w zawodach na poziomie okręgowym lub centralnym. Przyznaje rację, co znaczy 24 tys. na rok, skoro koszty przeznaczane przez rodziców na wszelkie opłaty w ciągu roku wynoszą około 7 tys. na zawodnika.
Rodzic
Rodzic 23.01.2019, 21:10
Gratulacje, zawsze myślałem, że to trener wybiera zawodników oczywiście nie tylko 8 ale z wszystkich trenujących i z tych co nie mają 12 lat , ale zgodnie z powiedzeniem widać, że człowiek uczy się całe życie. Czy również mam sam uczyć- trenować na basenie dziecko w uzgodnieniu z trenerem niezły klub.
Do luzyc
Do luzyc 22.01.2019, 19:15
Papierów trzeba pilnować, chętnie posłucham w jaki problem nie pozwalają brnąć?
wstyd
wstyd 22.01.2019, 16:35
Łużyce to nie tylko seniorzy, to dzieci w wieku od 4 do 18 lat grający niemal w całej Polsce z napisem na koszulkach, dresach Łużyce Lubań. Zajmując czołowe miejsca. W jeden weekend gra ponad 40 dzieciaków z reklamom Lubania. Teraz Miasto za błędy zarządu obarcza ponad 300 dzieci i ich rodziców, którzy nie kupują kąpielówek, ale buty na hale +100 zl, buty na orlik + 100 zl , buty na murawę + 100 zl , dwa komplety strojów z numerami 150 zl, dres 150zl . Brawo Panie BURMISTRZU za pozostawienie tych dzieci i podjecie działań, aby to zmienić kosztem tych dzieci. Łatwo trenować 2 lub 3 zawodników, ale niech wytrenują równych 11 jedenastu w roczniku 4, 5, 6, 7, 8,9,10,11,12, 13,14,15,16,lat co stanowi o całej drużynie. Jeden dwa talenty i wielkie halo, a co zresztą dzieci. WSTYD. Gdzie te wspaniale władze miasta były wcześniej.
Wierny kibic
Wierny kibic 22.01.2019, 19:10
Chyba nie masz pojęcia ile pieniędzy rodzice wydają na wyjazdy na zawody czy zgrupowania. Ale cóż widzisz tylko kąpielówki i okularki ;) Nie wspomnę już o strojach startowych które kosztują tyle co twoje 8 kompletów dresów „z numerami”. Uważam ze te pieniądze będą dużą pomocą dla klubu i się nie zmarnują. Pozostaje czekać na wyniki!!!
wstyd
wstyd 22.01.2019, 21:48
Widzisz te dzieciaki tez chciały by zagrać super butach gdzie para kosztuje 300zł, w stroju, który kosztuje ponad 200zł i w dresach za 1000zł, ale one cieszą się z tego co zostało zakupione i też płaca za zawody wyjazdy przejazdy i tak dalej i w cale lepszy strój nie świadczyłby o ich umiejętnościach.
reto
reto 22.01.2019, 13:44
O jakości Łużyc świadczy ilość kibiców na ich meczach. Żenada
Lubanik
Lubanik 22.01.2019, 10:49
Najbardziej szkoda dzieciaków, naprawdę utalentowani chłopcy w każdym roczniku, za chwilę mogliby stanowić o sile seniorskiej piłki. A tak przez dziadostwo działaczy, ale też obojętność miasta stracimy uzdolnioną młodzież . ( rozejdą się po okolicznych klubach ) Szkoda lat pracy trenerów, wszystko pójdzie na marne. Czy nabrawdę w Lubaniu nie ma młodych osób które chciałyby pokierować klubem, układając wszystko po nowemu (obecny zarząd to jedna wielka fikcja )
gizmo
gizmo 22.01.2019, 09:05
Jeśli ciągle prezesem klubu jest pan Z. O. to wcale mnie nie dziwi sytuacja w jakiej się znajdują Łużyce obecnie. Przekręty gonią przekręty u tego jegomościa od wielu, wielu lat. Wystarczy wspomnieć lata pracy na stanowisku dyrektora ZEHS-u. Jaki pan taki kram.
bolek
bolek 21.01.2019, 23:30
dlaczego nikt tego nie zglasza do prokuratury bo skarbnik to byly pala?? skoro nie umia rozliczac sie z kasy to nie beda jej dostawc proste faktem jest ze szkoda mlodych bo oni nie zawinili a beda na tym stratni trza zmiany tych pseudo prezesow dzialaczy
.
. 21.01.2019, 21:18
Żebyście widzieli jaką robotę wykonują pływacy, aż miło patrzeć i gratulacje dla nich. Tak trzymać !
Lubaniak
Lubaniak 22.01.2019, 11:33
Chwała im na to, i wszystkim którzy uprawiają sport - ale proszę Cię nawet nie porównuj garstki pływaków do ok 200 piłkarzy i niszowego pływania do piłki nożnej, bo w żadnym przypadku się nie obronisz.
WR
WR 22.01.2019, 19:18
To niech ta grupa około 200 piłkarzy złoży zawiadomienie do prokuratury na zastrzeżenia które widzi miasto, odwoła zarząd, powoła nowy który wyprowadzi klub na prostą.
Polewka
Polewka 22.01.2019, 12:24
Garstka plywakow z niszowym plywaniem ma wiecej osiagniec oraz bodajze olimpiade za soba. A kopacze co maja? Darmowego kebaba i plus kilka kilo . no fest osiagniecie.
Kibol
Kibol 22.01.2019, 19:45
Jesteś w błędzie jeśli tak uważasz, sądzisz że awans bodajże trampkarzy lub młodzików do 1ligi to to nie jest wyczyn? Wiesz ile trzeba przebiec kilometrów i spędzić czasu z piłką, żeby dać radę zagrać na pełnych obrotach 90min? (mowie teraz o młodszych grupach którzy jak dotychczas trenowali 3x w tygodniu)
;p
;p 22.01.2019, 21:05
Chciałbym zauważyć ze pływanie jest sportem indywidualnym, nikt nie nadrabia błędów zawodnika bo nie pływa się drużyną. Jeżeli coś nie idzie w trakcie zawodów to trener nie wystawia rezerwy, a sam zawodnik nie idzie płakać do szatni. Widzę ze nie potraficie sobie wyobrazić ile wysiłku kosztuje przepłyniecie ok. 10 km dziennie. Wiec tak, uważam ze ciężej zdobyć wysokie miejsce na Mistrzostwach Polski niż dostać się do ligi :)
:D
:D 22.01.2019, 19:11
Dobrze mowisz haha !
Zizu
Zizu 22.01.2019, 12:13
Do Lubaniak. Ta, jak twierdzisz garstka pływaków zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce na poziomie mistrzostw Polski. Przepłyń codziennie 6-8 km. Powodzenia
Lubaniak
Lubaniak 22.01.2019, 16:26
Panowie nie gorączkujcie się , nie podważam sukcesów i wysiłku zawodników pływaków, szczerze im gratuluję, chodzi mi o popularność tych dyscyplin futbolem interesuję się chyba troszkę więcej ludzi. Do wiadomości -liczba zarejestrowanych zawodników w Polsce :
PZPN - ponad 2 miliony
PZP - ok 25 tysięcy ( chyba że by doliczyć tych z nad Bałtyku w lecie )
Pozdrawiam bez spiny
Kibic
Kibic 21.01.2019, 20:36
Wstyd. Wszystkie okoliczne wiochy mają piłkę choćby Bklasy a w Lubaniu nawet i tego może nie być. To może burmistrz wprowadzi zarząd komisaryczny i rzuci tam parę groszy bo inaczej boisko trzeba będzie zaorac.
Do fanatyków
Do fanatyków 22.01.2019, 19:20
Niech fanatycy piłki podziekują zarządowi za tą sytuację. Burmistrz postąpił słusznie.
Czesio
Czesio 21.01.2019, 19:25
To jest parodia klub od tylu lat istnieje i miasto ma wy*** żal tych ludzi ta kobieta powinna podać się do dymisji
kibic
kibic 21.01.2019, 23:58
Szkoda, że popierasz bylejakość. Miasto ma dawać pod stołem jak dokumentacja się nie zgadza? Każdy klub chcący coś znaczyć zaczyna budować siłę od organizacji. Skoro zarząd nie potrafi przypilnować pewnej kasy, to wyobrażasz sobie sytuację, że siada do rozmów z poważnym sponsorem? I nie mam tutaj na myśli rozmów o ufundowanie strojów dla młodzieży.
Kibol
Kibol 22.01.2019, 19:39
Kibic, źle mnie zrozumiałeś nie popieram zarządu tego klubu jestem tego samego zdania co inni, że dopóki władze łużyc się nie zmienia to nic dobrego nie będzie, poprostu Pan niżej zasugerował że młodzież z łużyc nie odnosi sukcesów, wyprowadziłem go tylko z błędu, pozdrawiam
Ja
Ja 21.01.2019, 19:20
Rozgrywki dokończy, bo wszyscy seniorzy, którzy zostali grają za darmo. Ciekawe jednak będzie to czy utrzymana zostanie kadra trenerska, bo oni już za darmo nie pracują. Pewne jest jedno - tylko dymisja obecnego prezesa i zarządu rozwiąże problem, bo Ci ludzie dość już się skompromitowali.
Rencista
Rencista 21.01.2019, 20:38
Tylko gdzie znaleźć chętnych do nowego zarządu?
Marek
Marek 21.01.2019, 18:25
Jak dbasz tak masz. Stara prawda.
Co zarząd Lużyc robi ? Poza tym , że nic. Kluby szukają pieniędzy. Robią turnieje, organizują imprezy. Orzechowski ma w d..ie. Nic!!!
Jeszcze jakieś brudu z obozami i z rozliczeniami. Skandal.
Max
Max 21.01.2019, 18:05
Ta decyzja to skandal bo Łużyce mają zarejestrowanych najwięcej zawodników a szczególnie młodzieży i dzieci! Wszyscy grają na wysokich szczeblach Dolnego Śląska i są dumą miasta ! No ale tak jest jak miastem rzadzą nauczyciele którym nic nie jest potrzebne !!!
Deryk
Deryk 21.01.2019, 20:07
Dumą miasta ?!
A gdzie można poczytać o tych osiągnięciach jak Łużyce nawet swojej strony internetowej nie mają. Kompletny brak zarządu w klubie. Dziadostwo.
AaAa
AaAa 22.01.2019, 19:22
Myślę że jakby jasno opisali nieścisłości jakie tam panują to by nie byli dumą a kulą u nogi
Kibol
Kibol 21.01.2019, 22:18
Pierwszym lepszym przykładem jest Igor Zinkowski który jest członkiem Kadry "Polish soccer skills", dwóch zawodników z juniora odchodzi do klubu KsK Karkonosze, jeżeli chodzi o osiągnięcia zespołu, chociażby wygrana juniora starszego na turnieju halowym OZPN w Jeleniej Górze. Pozdrawiam :)
Hejter
Hejter 21.01.2019, 19:20
Okregowka bardzo wysoki poziom piłki seniorskiej I rok do roku problem z zebraniem optymalnego składu 11 osób na całą rundę żenada na kółkach
Dlb39
Dlb39 21.01.2019, 16:32
Czyżby to koniec Łużyc? Czy klub dokończyć rozgrywki czy zostanie z nich wycofany?

Pozostałe