Zawidów ma kolejne kamery

  • 20.01.2019, 16:13 (aktualizacja 20.01.2019, 18:42)
  • zawidow.info
Zawidów ma kolejne kamery zawidow.info
Podziel się:
Oceń:
Urząd Miasta Zawidów otrzymał 25 000 zł na zakup dodatkowych kamer miejskiego monitoringu.

Osiem dodatkowych kamer czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Zawidowa. Na rozbudowę miejskiego monitoringu miasto po raz drugi otrzymało dofinansowanie z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”.

Pierwsze kamery miejskie pojawiły się w Zawidowie w 2017 roku. Na początku było ich 10. O tym, że są skutecznym narzędziem do rozwiązywania problemów związanych z naruszeniem prawa, samorządowcy przekonali się bardzo szybko. Stąd pomysł na wzbogacenie monitoringu o kolejne 8 urządzeń, tym razem jeszcze nowocześniejszych.

Nowe kamery - tubowe mają tę dodatkową zaletę, że nagrywają obiekty z dużych odległości, a obraz który trafia do rejestratora odczytywany jest płynnie i bez większych opóźnień. Zamontowano je tam, gdzie najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu lub wykroczeń drogowych. Miejsca, które wytypowano do monitorowania pomogły miastu ustalić służby mundurowe i to właśnie one w razie potrzeby będą mogły korzystać z nagrań.

Warto zaznaczyć, iż prace nad monitoringiem miejskim poprzedziły zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem, w które włączyła się Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie brali udział na przykład w pogadance pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, uczestniczyli w akcji „Dopalacze - zabijacze”, w warsztatach „Stop agresji”, czy konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć” zorganizowanym przy współudziale z posterunkiem policji w Zawidowie. Inicjowali także własne programy profilaktyczne typu „Bezpieczeństwo w szkole”.

W Zawidowie działa 18 kamer. Strzegą one porządku przy 13 ulicach. Pilnują bezpieczeństwa na wylocie z miasta, przy punktach gastronomicznych i obiektach użyteczności publicznej.

zawidow.info

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iii
Iii 21.01.2019, 05:44
Dobry pomysł wreszcie ktoś pomyślał

Pozostałe