Tragiczny finał poszukiwań bezdomnego

  • 19.01.2019, 23:23 (aktualizacja 20.01.2019, 00:29)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Niestety akcja poszukiwawcza w zrujnowanym ratuszu w Złotnikach potwierdziła obawy zgłaszających zaginięcie 60-letniego mężczyzny.

W sobotni wieczór, około 21. mieszkańcy Złotnik zgłosili, że od kilku dni nikt nie widział bezdomnego 60-latka, który mieszkał w jednym z garaży na terenie miejscowości.

Ostatni raz widziano mężczyznę we wtorek, gdy chodził i zbierał puszki wokół zrujnowanego ratusza w centrum. Tego samego dnia słyszano stuki i jak coś w pewnym momencie w środku się oberwało, aż kurz poszedł przez okna. Niestety od razu nie powiązano tego z bezdomnym. Dopiero, gdy kilka dni nie widziano mężczyzny, mieszkańcy skojarzyli fakty, że mogło dojść do tragedii. Tym bardziej, że 60 – latek nie miał rodziny, do której mógłby się udać.

Budynek jest zabezpieczony, ale tutejsi wiedzą jak do niego wejść – usłyszeliśmy od jednego z mężczyzn obserwujących akcję strażaków.

Początkowo strażacy z podnośnika zaglądali do środka. Po chwili inna grupa zdołała wejść do środka walącego się budynku, wycinając piłą motorową drzwi prowadzące na walące się schody. W trakcie przeszukiwania grożącego zawaleniem budynku odkryto, że zawalił się jeden ze stropów, a w gruzach znaleziono zwłoki 60- latka.

Wszytko wykazuje na to, że mężczyzna spadł z pierwszego piętra razem z walącym się stropem – usłyszeliśmy od świadka obserwującego akcję.

Mimo odnalezienia zaginionego, strażacy kontynuują przeszukiwanie złotnickiego ratusza, aby wykluczyć obecność innych osób, które mogły zostać poszkodowane w zdarzeniu.

Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Lubina oraz Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Wałbrzycha. Do akcji włączono również psy szkolone właśnie do przeszukiwania gruzowisk.

red.

Zdjęcia (21)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brak słów
Brak słów 20.01.2019, 17:29
Osp leśna tylko siedzieli w samochodzie w krótkich rękawach jak wszystkie jednostki ciężko pracowały i marzli dramat
Strażak
Strażak 21.01.2019, 07:41
Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że strażacy OSP z Leśnej siedzieli w samochodzie skoro widać ich prawie na każdym zdjęciu.Gdybyś chociaż przez jeden dzień był strażakiem ochotnikiem i wyjechałbyś na jedno zdarzenie to mogę sie założyć że miałbyś woekszy szacunek do strażaków
Xyz
Xyz 26.01.2019, 14:20
Hahaha Ci co byli na miejscu to widzieli co OSP Leśna robiła. Auto odpalone w środku cieplutko i strażacy w krótkich rekawkach. Gdzie reszta strażaków na mrozie wykonywała swoje czynności
Obserwator
Obserwator 20.01.2019, 17:26
Osp leśna tylko siedziała w samochodzie w krótkich rękawach jak inni pracowali i marzli dramat
Ewa
Ewa 20.01.2019, 16:53
Teraz wielka tragedia a gdzie były wladze wszyscy onim wiedzieli a nikt nie pomógł wstyd panie burmistrzu i pani radna
mieszkanka Złotnik
mieszkanka Złotnik 21.01.2019, 07:55
Ewa nie wiesz co piszesz. Marian miał dużo pomocy. Tylko on jej nie chciał.Zanim napiszesz farmazony zapoznaj się dobrze z sytuacją. Akurat nasza sołtysowa i radna chyba najwięcej ze swoim mężem mu pomagali. Z tego co wiem to zaopatrywali go w odzież i cały czas dawali mu żywność. Byłam świadkiem jak Pan Marek zanosił Marianowi karton z jedzeniem na święta. Pani Gosia przekonywała go cały czas żeby poszedł do Albertów ale on po prostu nie chciał. Więc pomagali mu w inny sposób. Jesteś złośliwa robiąc jakieś zarzuty dla burmistrza a tym bardziej naszej sołtysowej
Czeczen
Czeczen 20.01.2019, 16:25
Wg mnie ministerstwo kultury powinno już dawno znaleźć pieniądze na remont tego obiektu. To ewenement na skale całego kraju, że we wsi znajduje się ratusz! Wyburzenie tego budynku będzie jak kastrowanie regionu.
Logik
Logik 21.01.2019, 10:18
Remontować tę ruinę?. Żadnych wartości artystycznych to nie przedstawia. Ponadto jest już w takim stanie że remont pochłonąłby kolosalne fundusze. To nie Zamek Królewski czy jakiś obiekt bardzo ważny z historycznego punktu widzenia. Remontować każdą ruinę tylko dlatego że jest stara?. Jeżeli już "ratusz" jest tak niezbędny w Złotnikach to można na miejscu zburzonej ruiny wybudować nowy obiekt,wyglądem podobny do poprzedniego i przeznaczyć na przykład na świetlicę czy bibliotekę,może remizę strażacką itp.
Strażak
Strażak 21.01.2019, 14:18
Remiza strażacka akurat nie miałaby tam racji bytu. Ponieważ jest ulokowana w jednej z kamieniczek w rynku.Aż przykro patrzeć ale niestety trzeba stwierdzić że ta jednostka chyli się ku upadkowi.W 2018 roku wyjechali tylko 4 razy do zdarzeń,a taki proceder ma miejsce od kilkunastu lat. A niestety to wszystko kosztuje (prąd,ubezpieczenie samochodu,przegląd,badania okresowe druchów,itp.). Dalszych perspektyw na rozwój nie widać bo po pierwsze w tej lokalizacji praktycznie nie ma zdarzeń,a na dysponowanie ich do innych miejscowości nie ma co liczyć.Po drugie gmina Leśna ma 6 jednostek więc pchają pieniądze głównie na OSP w Leśnej i Pobiednej bo to oni najwięcej działają. Obawiam się że taki sam los spotka inne jednostki na terenie kraju,bo samorządy robią oszczędności na każdym kroku i w końcu przestaną finansować coś co istnieje tylko dla tradycji.
Eh
Eh 21.01.2019, 16:53
Do pobiednej .... ??? Pobiedna nawet wody dowiesc nie moze potrzebujacym bo samochody stare ledwo zipia i rozkraczaja sie na srodku drogi ...
Strażak
Strażak 21.01.2019, 21:31
No właśnie dlatego napisałem że tam pakują pieniądze bo w najbliższym czasie jak trzeba będzie wymienić któryś z samochodów to napenwo im gmina kupi a nie mniejszym jednostkom.A co do dowozu wody to pobiedna nie ma pewnie atestów na zbiorniki i nie mogą używać wozów do twgo celu.
Druch
Druch 20.01.2019, 14:44
Żal patrzeć jak Polska rzeczywistość doprowadziła do ruiny to piękne za Niemca miasteczko! Po prostu wierzyć się nie chce jak my Polacy potrafimy coś zgnoić !!!
łowca folkzdojczów
łowca folkzdojczów 20.01.2019, 18:27
na co komu ratusz na takim zadupiu ....po prostu całe te złotniki to nietrafiona inwestycja i ulegają degradacji od wielu lat znacznie wcześniej niż po roku 45 .....

nic i nikt tego nie zmieni .tam nic nie ma i nie będzie .mialo być złoto .wywalono kasę na lokacje miasta złoto się skończyło i ktoś wtopił szmal na nietrafioną inwestycje
Buldożer
Buldożer 20.01.2019, 09:51
Chyba już najwyższa pora aby rozebrać tą ruinę.
Mieszkańcy Złotnik
Mieszkańcy Złotnik 20.01.2019, 22:54
Jestesmy za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złotniki
Złotniki 20.01.2019, 14:25
Po części sie z tobą zgodzę bo faktycznie ratusz a właściwie to jego ruina nie jest najlepszą wizytówką tej miejscowości.Co do dalszej przyszłości tego obiektu nie widze żadnej przyszłości.Jedno jest pewne nikt już tego nie remontuje.Natomiast uważam że ten ratusz nie jest bezpośrednią przyczyną śmierci tego człowieka.Napewno nie trafił tam przypadkiem bo miejsce jest wyraźnie zamknięte,więc wszedł tam na własną rękę
też Złotniki
też Złotniki 20.01.2019, 22:46
Gdyby nie było tej ruiny to by tam nie wszedł czy nie prawda?
Logik
Logik 21.01.2019, 10:07
A jak kogoś przejedzie pociąg to będziesz mówił że trzeba rozebrać tory kolejowe?. Każdy odpowiada za siebie. Jeżeli podejmuje ryzykowne decyzje to czasem tak się kończy.
Czytelnik
Czytelnik 21.01.2019, 08:51
Gdyby nie było samochodów, to ludzie by nie ginęli pod kołami. Prawda?
gosciu
gosciu 21.01.2019, 08:22
To takie samo gdybanie jak "gdyby mial prace to by miał pieniądze i nie musiał by wchodzić do tej ruiny szukając złomu czy czegokolwiek innego"
Strażak
Strażak 20.01.2019, 08:29
Jakie jednostki działały przy tym zdarzeniu?
Foto998
Foto998 20.01.2019, 11:50
Cztery zastępy z KP PSP Lubań, OSP Leśna i OSP Złotniki Lubańskie oraz zastępy z SGPR Lubin i Wałbrzych + OSP JRS Wrocław.
Druch
Druch 20.01.2019, 14:43
Jak jest OSP Leśna to sukces murowany :)

Pozostałe