Zimowe zajęcia w SP2

  • 16.01.2019, 13:05 (aktualizacja 16.01.2019, 14:57)
  • red. /SP2
Zimowe zajęcia w SP2 SP2
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach projektu sportowego „Sprawny Dolnoślązaczek” wytrwale przygotowują się do zdobycia kolejnych, tym razem zimowych, sprawności fizycznych. Motywacją dla uczniów do wzmocnienia swojej kondycji są zbliżające się ferie zimowe.

Dzieci chętnie bawią się puszystym puchem, gdy ten tylko spadnie z nieba. Tym samym przygotowują swój organizm do zimowych temperatur. Najlepszym na to sposobem jest hartowanie organizmu, czyli korzystanie z dobrodziejstw minusowej temperatury. Stopniowe i odpowiedzialne oswajanie ciała z zimnem może przynieść dla zdrowia wiele korzyści. Hartowanie sprawia, że organizm w inny sposób gospodaruje ciepłem i w efekcie uodparnia się na działanie czynników zewnętrznych. Musi się ono jednak odbywać stopniowo, z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności.

Tak też robią pierwszoklasiści, którzy po serii zdrowych spacerów rozpoczęli swoje zimowe i pomysłowe zabawy. Na szkolnym boisku były już rzuty śnieżnymi kulami, lepienie bałwanów i zapór śnieżnych, zjazdy i podjazdy oraz leżenie na śniegu z odbijaniem własnych śladów, tzw. orzełki. Tak przygotowani uczniowie mogą już uprawiać wszystkie zimowe dyscypliny i zdrowo korzystać z uroków zimy.

red. /SP2

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe