• 14.01.2019, 07:53 (aktualizacja 14.01.2019, 09:25)
  • red.
Udany weekend siatkarek UKS Lubań
Podziel się:
Oceń:
Kolejne sukcesy mają na swoim koncie siatkarki UKS Lubań. Wygrały zarówno młodziczki, jak i juniorki.

Drużyna juniorek w przedostatnim meczu sezonu pokonała Polonię Świdnica 3:0. Lubanianki w Biedrzychowicach wygrywały sety kolejno do 18, 23 i 21. Ostatni mecz nasza drużyna rozegra na wyjeździe z TOP Bolesławiec. Bolesławianki w całych rozgrywkach ugrał tylko seta. Jeśli nie dojdzie do sensacji, to lubanianki zakończą sezon na drugim miejscu w tabeli. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia.

Bez względu na wynik UKS pojedzie na Finał Dolnośląski z udziałem trzech najlepszych zespołów. Turniej rozegrany zostanie w dniach 10-12 lutego we Wrocławiu.

Znany jest już terminarz gier:

10 luty: UKS Lubań - AZS AWF Wrocław
11 luty: AZS AWF Wrocław - Volley Wrocław
12 luty: UKS Lubań - Volley Wrocław

Swoje zrobiły także młodziczki, które walczą o mistrzostwo Dolnego Śląska. Lubanianki podczas turnieju w Laskowicach pokonały Piast Głogów 2:0, a następnie gospodarza imprezy TS Faurecia Volley 2:1. W tabeli lubanianki z dorobkiem 8 punktów są przed TS Faurecia Volley Jelcz Laskowice, UMKS Głogów oraz Piastem Głogów.