Jubileuszowo i wyjątkowo w hali MOSiR

  • 13.01.2019, 18:28 (aktualizacja 14.01.2019, 15:41)
  • red.
Jubileuszowo i wyjątkowo w hali MOSiR eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu był organizatorem 15. edycji halowego turnieju piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka.

Głównym celem imprezy, która miała miejsce w minioną sobotę było przypomnienie osoby wieloletniego pracownika lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji. Zygmunt Duziak był społecznikiem, radnym, organizatorem i animatorem życia sportowego w Lubaniu. Organizatorów swoją obecnością zaszczyciła Katarzyna Drzewiecka, córka śp. Zygmunta Duziaka.

W jubileuszowej edycji turnieju wzięło udział 10 drużyn. W składach zespołów wystąpiła spora liczba zawodników grających na co dzień w klubach zrzeszonych w jeleniogórskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Ten fakt pozytywnie wpłynął na poziom rywalizacji. W pierwszym etapie zespoły walczyły w grupach, a następnie o poszczególne lokaty.

Ostatecznie triumfowali Chłopaczki z Sąsiedztwa, którzy w finale pokonali Gryf Gryfów Śl. 4:1. Najlepsza ekipa wystąpiła w składzie: Bartosz Szczęsny, Patryk Szczęsny, Patryk Bystryk, Sebastian Andruchów, Paweł Mockało, Dawid Jastrzębski, Krzysztof Mazur, Damian Bojdziński i Mateusz Rozmus. Trzecie miejsce zajęła natomiast ekipa Skład Opału Pisarzowice.

Organizatorzy pamiątkowymi medalami nagrodzili wszystkich zawodników. Drużyny z miejsc 4 - 10 otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy czołowe ekipy dodatkowo medale oraz okolicznościowe koszulki. Nagrodami wyróżniono także najlepszych zawodników. Tym, który wyróżniał się najbardziej uznano Łukasza Staronia. Wychowanek Łużyc reprezentował team z Pisarzowic. Dodajmy, że Łukasz ma za sobą występy w ekstraklasie, a obecnie broni barw III-ligowej Foto-Higieny Gać. Najlepszym bramkarzem imprezy uznano Mateusza Rozmusa, a królem strzelców został Mateusz Tyszkowski z Gryfa (11 bramek).

Zawody wzorowo sędziowali Paweł Kozina oraz Jacek Ciepiela.

Dodajmy, że na parkiecie oprócz zespołów pojawiły się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Tancerki pod kierunkiem Moniki Borkowskiej zaprezentowały swoje umiejętności w oryginalnej choreografii i dynamicznym występie. Przypomnijmy, że uczennice placówki ze Smolnika specjalizują się w tańcu sportowym i aerobiku rekreacyjnym i od lat osiągają sukcesy nie tylko na Dolnym Śląsku.

red.

Zdjęcia (26)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin M. "sołtys"
Marcin M. "sołtys" 15.01.2019, 14:34
Witam mam pytanie jak nazywa się dziewczyna ze zdjęcia nr.20? Ładna jesteś :-* Pozdrawiam serdecznie

Pozostałe