Powiat podziękuje sportowcom

  • 11.01.2019, 12:15 (aktualizacja 11.01.2019, 14:07)
  • Powiat Lubań
Powiat podziękuje sportowcom eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Powiat Lubański po raz czwarty wyróżni najlepszych sportowców z terenu powiatu lubańskiego. Walery Czarnecki zachęca do składania wniosków o przyznanie dla zawodników i trenerów nagród oraz wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku.

Wydział Spraw Społecznych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubaniu rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie nagród.

Nagrodę lub wyróżnienie mogą otrzymać:

- osoby fizyczne, które reprezentują barwy klubu działającego i zarejestrowanego na terenie Powiatu Lubańskiego lub osoba, która pochodzi z terenu Powiatu Lubańskiego i osiąga wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym.
- trenerzy prowadzący szkolenia w klubach działających i zarejestrowanych na terenie Powiatu Lubańskiego, którzy angażują się w działalność klubu i popularyzowanie sportu na terenie powiatu a ich zawodnicy osiągają wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym na arenie międzynarodowej lub krajowej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody lub wyróżnienia mogą wystąpić:

- władze klubu sportowego, stowarzyszenia kultury fizycznej lub odpowiedniego związku sportowego ze względu na dyscyplinę sportową,
- zainteresowani zawodnicy (rodzice lub opiekunowie prawni w przypadku zawodników niepełnoletnich),
- osoby, kluby, stowarzyszenia nie związane z zawodnikiem lub trenerem, który ma ubiegać się o nagrodę lub wyróżnienie Starosty Lubańskiego.

Szczegółowe zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość nagród lub wyróżnień Starosty Lubańskiego regulują uchwały:

- Nr XII/89/2015 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 24 września 2015 roku w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród lub wyróżnień Starosty Lubańskiego  dla zawodników i trenerów za osiągnięcia sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.
- Nr II/23/2018 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 20 grudnia 2018 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/89/2015 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 24 września 2015 roku w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród lub wyróżnień Starosty Lubańskiego dla zawodników i trenerów za osiągnięcia sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Zgłoszenia należy kierować do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Lubaniu, ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2019 r. - decyduje data wpływu.

Powiat Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

piłkarz
piłkarz 14.01.2019, 13:52
No to piszcie wnioski, proście się ładnie, to może starosta wam podziękuje. Albo i nie. Żenada.
Sport niedofinansowany, zawodnicy sami płacą za wiele rzeczy, ale jak zwykle starosta wykorzysta ich jako swoje maskotki do ladnych zdjęć. Mam nadzieję, że tym razem okaże chociaż minimum szacunku dla tych co się proszą o jego łaskę i ubierze normalny garnitur, a nie z przetartego dżinsu.
Fan
Fan 11.01.2019, 20:03
I ta szczera twarz starosty....

Pozostałe