Lubań. Limit na wymianę kopciuchów wyczerpany

  • 11.01.2019, 10:56 (aktualizacja 11.01.2019, 14:06)
  • red.
Lubań. Limit na wymianę kopciuchów wyczerpany eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Nabór wniosków o dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania został wstrzymany. Dla tych, którzy nie zdążyli złożyć wniosku mamy jednak dobre wiadomości.

Od początku roku Gmina Miejska Lubań prowadziła nabór wniosków w sprawie udzielania dotacji na wymianę systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie na ekologiczne źródła ciepła. - Koniec naboru wniosków wiąże się z wyczerpaniem środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w budżecie Gminy Miejskiej Lubań na rok 2019 rok - tłumaczy Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania. Od początku stycznia do Urzędu Miasta wpłynęło blisko 30 wniosków, które teraz będą szczegółowo analizowane. W budżecie na ten cel przeznaczonych zostało 100 tysięcy zł.

Dla osób, które nie zdążyły złożyć wniosku mamy dobrą wiadomość. Jak udało nam się dowiedzieć, Arkadiusz Słowiński planuje zaproponować Radzie Miasta wprowadzenie kolejnej kwoty do budżetu. Wszystko po to by w drugim półroczu 2019 roku mógł zostać ogłoszony następny nabór wniosków. - Kolejny nabór wniosków o przyznanie dotacji planowany jest w drugiej połowie roku - potwierdza burmistrz.

Ale to nie wszystko. - W tej chwili miasto przygotowuje wniosek do RPO w sprawie redukcji niskiej emisji. Również z tych środków chętni będą mogli uzyskać dotację - poinformował Tomasz Bernacki, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej w Lubaniu.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogusław stąsiek
Bogusław stąsiek 13.01.2019, 08:05
Proszę poinformować mieszkańców Lubania o rządowym programie ..czyste powietrze...Termoizolacja budynków mieszkalnych prywatnych .a także spore dofinansowanie przy wymianie pieców c.o.
marc55
marc55 11.01.2019, 19:19
Do burmistrza. Jeżeli Straż Miejska jest pod Panem, wysłać zuchów niech jeżdżą po okolicy i patrzą skąd największy syf leci w komin. Najlepiej rano kiedy ludzie oponami rozplają w piecach. Zarobisz na mandatach na kolejne dofinansowanie wymiany pieców. Nastepnych wyborów i tak nie wygrasz, ale przynajmniej pozostawisz po sobie czyste powietrze. Taki pomysł.
gość
gość 13.01.2019, 14:54
przecież to już SM robi od dawna "inteligencie"
marc55
marc55 13.01.2019, 18:05
Jakoś nie widać ani SM ani efektów bystrzacho.

Pozostałe